kendimi kötü hissediyorum :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve axi___ tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : axi___
  1. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    konuyu nereye açsam bilemedim. ama dünden beri cok sıkıntılıyım kimseye bişeyde anlatamadım.. üniversite sınavına girdim orta halli bir puan aldım.. tercihlerime sıra geldi.. ailenin tek kız ve en küçük çocugu oldugum için şehir dışında okumam istenmedi önceligi kendi şehrimizi yazdık. Gaziantepte oturuyorum. dün tercihlerin son anında ben tercih listemden kimseye haber vermeden antep olan tercihlerimi sildim. bi an için burda okumak istemedigimi düşündüm ama ailem aklıma gelince cok pişman oldum geri dönüşümde yok çünkü tercihlerim bitti. aslında herkes dışarıya giderim diye alıştırdı kendisini antep örgün ögretim zaten gelmez diye düşünüyorduk ikinci ögretimler kesin geliyordu onuda en sona yazdık. gelir ya da gelmezdi ama ailemden habersiz bunu yaptıgım için geceden beri cok pişmanım kendimi cok kötü hissediyorum ne yapacagım bilmiyorum :KK43: aslında işletme iktisat zaten okumak istemiyorum o yüzden iyi yaptıgımı düşünüyorum ama ailemi düşününce cok büyük hata yaptım onlardan habersiz bunu yaptım diye resmen kandırdım onları ( şimdi açıklasam tepki alacagım çünkü cok konustuk babam biz istemeyiz ama sen nasıl okumayı istiyorsan onu yap dedi ama onlardan ayrı kalmayıda istemem ama düşününce sevmedigim bir bölümü okumakta istemem zaten. . şimdi tercihler açıklansa antep örgün ögretimlere puanım yettigi halde başka bölüm gelse zaten anlaşılacak tercihlerimi degiştirdigim ozaman yüzlerine nasıl bakacagım :KK43:

2. 7 Ağustos 2010
  3. White Mocha

White Mocha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.609
    Ödül Puanları:
    238
    Ailen tercihlerine saygı duymalı ama keşke onları kandırmak yerine açık açık isteklerini söyleyip onları haberdar etseydin.

4. 7 Ağustos 2010
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Eeee madem sizin dışarıda okumanıza herkes kendini alıştırmış neden tercihlerinizi gizlediniz ki?akannehir

6. 7 Ağustos 2010
  7. jasmine

jasmine Yüksek Melankoli Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Şimdi söylemek onları kırmaktan ve huzursuz olmaktan başka bişiye yaramaz.
    Benimde dışarda okumama karşı çıkmışlardı.Ama kardeşim tercih yapacağım zaman kimseye söz hakkı vermedim ve onun tercihlerini ben yaptım.Balıkesirde okudu.Şimdi iyki gitmişim diyor.Hem sahip olduklarının farkına vardı.Hemde hayatı gerçekten öğrendi.İnsanın hayatında bi sürecin kendiyle başbaşa geçmesinden yanayım.yerimsenibenSende üzme kendini hem bi sonuçların açıklansın.

8. 7 Ağustos 2010
  9. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    bi anda karar verdim tercihimi degiştirmeye bir de abimin nişan olayı filan vardı bi talşla aceleyle degiştirdim kimseyle konuşma fırsatı bulamadım.zaten kararsızlıkla son güne kadar bıraktık herşeyi konuştuktan sonrada cesaret edemedim söylemeye. babam cok duygusal birisi şimdi onu ezmişim gibi hissederim diye düşündüm ama ilk kez böyle bi yalan söyledim şimdide keşke antepte okusaydımda böyle bişey yapmasaydım diyorum. duyarlarsa hoş olmaz saygısızlık etmiş gibi olurum.

10. 7 Ağustos 2010
  11. kazayagi

kazayagi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ondada vardır bi hayır düşünüpte üzme kendini bence
    bende yapmıştım seninkine benzer
    ilk tercihimle son tercihimi değiştirdim
    sonuç ilk tercihim oldu:)
    ablam kendi oturduğu şehri yazdırmıştı ilk tercih olarak bende istemedim çom diktatör çünkü ablam
    sürekli kavga edeceğimizi düşündüm
    ama kimse anlamadı tercihleri değiştirdiğimi
    son tercihimin tuttuğunu sanıyorlar:)

o yüzden hayırlısı olsun de düşünme

12. 7 Ağustos 2010
  13. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    vardır bi hayır diyorum son anda fikir degiştirmek cok saçma çünkü ama gizlice yaptım diye pişmanlık duyuyorum.. ama degiştirdigim anlaşılır çünkü sonuclar acıklandıgında kaçıncı tercihin geldigi yazıyor zaten ailemde biliyor bütün tercihlerimi inşallah bu durum anlaşılmaz anlaşılsada bana kırılmazlar :KK43:

14. 7 Ağustos 2010
  15. SERRA

SERRA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    284
    Ödül Puanları:
    113
    zararın neresinden dönsen kardır.

16. 7 Ağustos 2010
  17. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    yapmam gereken şey tercihimi degiştirdigimi söylemek mi?

18. 7 Ağustos 2010
  19. orchidea

orchidea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hayatta kişinin önce kendisi vardır. zaten g.antepte kazanman durumuda olacak bölümleri istemiyormuşsun. ailenin yanında sevmediğin, istemediğin bir bölümü okumanın ne anlamı kalırdı ki. bir anlık karar diyorsun, belki öyle görünüyor ama bu senin bağımsız karar verme isteğin. ve bunu ailenden gizlemen zaten seni asıl huzursuz yapan.

söylemen durumunda neler olur, söylemezsen neler olur bunu iyice bi kafanda tartmalısın. bu senin kararın olmalı. üniversite hayatına yön veren en önemli kararlardan biridir. bunu kendine eziyet etme. sen zaten bütün yıl stres çekmişsin, üstüne tercih stresi de çekmişsin artık oluruna bırak bence...

belki dediklerim fazla kesin göründü ama buradan da sana psikolojik danışma yapamam ki:)