Kendimize nasıl güvenebiliriz sizce?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve poldi tarafından 14 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Haziran 2010
    Konu Sahibi : poldi
  1. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba arkadaşlar, kendimize nasıl güvenebiliriz sice? bu konuda sizlerin fikrinizi almak istedim. Biraz daha açarsam konuyu dış görünüşümle alakalı sıkıntılarım var, aslında son erkek arkadaşımı tanıyana kadar öle bir takıntım yoktu. Devamlı benim çirkin olduğumu söylüyordu, heryerime bahaneler buluyordu, sık sık seni kimse almaz gibisinden imalarda bulunuyordu. Onunla görüşmeyi kestim, fakat burda peşimi bırakmayanda yinede kendisidir o ayrı bir konu..

sizlerde böle dönem dönem sorun yaşadınız mı? nasıl atlattınız bu durumu? sanırım yaşımla ilgilide takıntılarım başladı, yakında 34 yaşında olacağım, o kişinin ister istemez dediklerini benimsiyorum gibi...eyvahedigeldismile

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Haziran 2010
  2. 14 Haziran 2010
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.071
    Ödül Puanları:
    488

ben cirkinsem bundan kimenekaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile
    dış degil iç güzel olmalı
    al yanına mankeni dursun robot gibi bihalta yaramasın:nazar:

bence hiç benimseme canım
    erkek milleti işte kadın ruhundan anlamalarını beklememek lazım:mymeka:
    hödüklük yapamda üstlerine yok:mymeka:
    kendileri cok mu? yakışıklı acaba bide kendine dönüp baksın
    ondan sonra senin dışını sorgulamaya gecebiliyosa gecsin:kızgın::kızgın:

her yaşında ayrı bi güzelliği oldugunu düşünüyorumolumunekankayizsmileolumunekankayizsmile

4. 14 Haziran 2010
  5. purelove00

purelove00 Cansu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bazı insanlar karşısındakini istediği gibi bi şekle sokmak isterler ..
    karşısındakinin güzelliğini görmek yerine istediği şekilde olsun ama benim olsun derler..
    bende yaşadım bunu ablacım oysa her yaşın bi güzelliği var
    kimisinin gözleri güzel değildir ama yanağındaki küçücük bi gamze yüzünü mükemmel gösterir..
    kimisi kiloludur ama o kadar güzel giyinir ki karşısındaki onu daha tatlı daha güzel görür..
    bayan olarak kendimize güvenip güzel yanlarımızı ortaya çıkarmak en doğrusu..
    bu sadece dış görünüş değildir biliyosun insanın kalbi güzel olduktan sonra her türlü yüzüne yansır..
    ve bence 30lu yaşlar bi bayanı olgun, alımlı, cezbedici ve en güzel gösteren yaş..
    ben böyle düşünüyorum :)

6. 14 Haziran 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    Her zaman derim; "birine 40 defa sen aptalsın dersen aptal olur" diye...
    O yüzden çevremizde bize negatif elektirik veren herkesten mümkün mertebe uzak duracağız...
    Neyse ki ayrılmışsınız,bence artık geçmişe sünger çekin,şimdiki hayatınızın tadını çıkarın..

8. 14 Haziran 2010
  9. helenic

helenic Guest

Kendinizde beğenmediğiniz taraflarınız nelerdir, burdan değişikliğe başlayabilirsiniz...

Mesela ten renginize göre uygun bir renge saçınızı boyatmak, yüzünüze göre uygun bir değişik kesimle saçınızı değiştirmek ilk adım olabilir...

Kendinizden bahsederseniz, yardımcı olabiliriz...

Ayrıca erkek arkadaşınız için yorum yapmaya bilmem gerek varmı!!!

10. 14 Haziran 2010
  11. poldi

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Teşekkür ederim larisa..haklısın aslında ama bunu defalarca söyleyince ister istemez bir takıntı oldu bende. Daha önceki ilişkilerimde hep başarısız... bir neden aradım, sanırım buldumda..dış görünüşüm etken dedim..ama o ana kadar inan kendimi gayet güzel buluyordum, şuan çevrem hep bu nu desede sanki karşı cinsten onay almadan huzura eremeyeceğim..
    O kişi çok çirkin biri bunu ona söylediğimde anca gülüyordu canım..Kendi hastaydı benide sağlığımdan etti..

12. 14 Haziran 2010
  13. Ipekbocegim

Ipekbocegim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O adamı (!) etrafınızdan uzaklaştırmakla başlamalısınız işe..:icecream:

Sizi gerçekten seven ve değer veren biri, emin olun bu kadar net bir şekilde olumsuz yönlerinizi görmez veya görse de bu şekilde inciterek dile getiremez.. :umursamaz:

Peşinizden ayrılmaması hiiiç kriter değil aslında..
    Belki saplantılı bir insandır, belki sıkıntıdan takılıyordur vs milyonlarca sebebi olabilir.

Size değer verse zaten "madem bu kızı beğenmiyorum, eleştirecek bir sürü olumsuz yönünü görüyorum, onu inciteceğime uzak durayım" derdi. Bencil işte..:umursamaz:

14. 14 Haziran 2010
  15. poldi

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Mutlaka herkesin ayrı bir güzelliği vardır, zaten hiç kimsenin mükemmel tarifi yoktur, mükemmel birisi yokturda..
    Bu kişi benim yanımda başka kızları gösterip bak çok güzel değil ama beni çeken bir tarafı var demesi, illaha güzel olcak değil ama beni çekmeli bir kız ayrıcada bana sende beni çekecek bişey yok demesi canımı çok sıktı..İnanın ben görüşmek istemedim onunla bu laflarından zorla, yine arayan o oldu..

16. 14 Haziran 2010
  17. poldi

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Evet sorunlu biriydi, hep böle biri negatif..görüşmüyorum artık ara sıra mail atıyor cevaplamıyorum..
    İnşalah düzeleceğim eski halime döneceğim, teşekkürler..

18. 14 Haziran 2010
  19. helenic

helenic Guest

Canım bende ciddi bir çirkinliğin falan var sandım bilmiyorumkismile Alemsin yani, karşısındakini rencide etmekten haz duyan ve bunu kendinde hak gören bir manyağın sözlerini takıpta kendi kendine sorun etme böyle şeyleri...

Diğer ilişkilerinde ki başarısızlıklarının da sebebi kesinlikle dış görünüşün olduğunu sanmıyorum... Bir şeyler yolunda gitmediyse, bu karşılıklıdır. Neden sebep olarak sadece kendinize faturayı kesiyorsunuz ki yerimseniben

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.