Kendine güvensizliğin sonucu..

Konusu 'Yaşanmış Gerçek Aşk Hikayeleri' forumundadır ve extinct tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

30 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : extinct
  1. extinct

extinct Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Her şey ilk sevgilimin beni aldatmasıyla başladı hemde çok güzel bir kızla..Çok zor günler yaşadım ama atlatmayı bildim..Etkileri ise hayatım boyunca benimle olucak..
    Şu an hayatımda ikinci kez başka biri var.Üniversitede tanıştık 2,5 yıldır birlikteyiz.O uzun boylu, gerçekten yakışıklı ve ailesinin tek oğlu.Ben ise kısa boylu, ilerde çocuğu olmama riski büyük (yumurtalık kisti nedeniyle), heryeri kılla ve çatlaklarla kaplı, gerçekten çirkin biriyim ve kendime hiiç ama hiiiç güvenmiyorum.Arkadaşlarımız bile yakıştırmıo bizi..onun benden çok daha iyi göründüğünü söylüyorlar.İnsanlar beni umursamıyor..Sevgilim benim yanımdayken başka kızlara (gerçekten güzel kızlara) bakıyor bir çok kez gerçekten utanarak onu uyarmak zorunda kaldım..Ben yokken neler yapıyordur..Kızlar benim yanımda benim sevgilime asılabiliyor bense hiç bişi diyemiyorum..Benim ne haddime! Anlayın ne kadar kendine güvensiz olduğumu..Ben bütün bunların farkına vardığımda ayrılmak istedim.Sizce haksız mıyım?Hani derler ya "benden daha iyisine layıksın" evet bu durum işte klişe ama ta kendisi..O kesinlikle bırakmadı ve ben bunu bir kaç kez daha tekrarladım yine bırakmadı..Sonunda beni zorla ailesiyle bile tanıştırdı..
    Ben henüz 23 yaşındayım o da 22.İlk sevgilisiyim..Yaşı da küçük..Ben biliyorumki diğeri gibi o da bir gün benim bu kusurlarımın farkına varıcak ve beni bırakıp gidicek..İlerisini göremiyorum bu ilişkinin..
    Üniversiteyi bitirdik..Şu anda eğitimi için İngiltere de bir ay sonra dönücek.Sonrasında da askere gitcek.İşi de hazır.Döndüğümde isticem ailenden diyo..Ben neden beni sevdiğini gerçekten bilmiyorum..Belkide maddi durumumun iyi olmasından?
    İleride ikimzinde daha fazla acı çekmemesi için ve ondan bu kez gerçekten ne olursa olsun ayrılıcam..Bi daha hayatıma kimseyi sokmak istemiyorum..
    Kafanızı şişirdim sizinde..Hayatlarınızın kıymetini bilin kızlar..

2. 30 Ağustos 2010
  3. GeCe_KuSu

GeCe_KuSu 02.06.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım okudum ve inan senin adına üzüldüm bencekendine haksızlık ediyorsun.
    ne demek o daha iyi birilerine layyık
    her şey dış güzelliik değildir
    sen eğer kendi rahatsızlığından dolayı sevgini hiçe sayı kendini bi kenara atabiliyosan ve böylesine severken vazgeçmeyi göze alıyorsan bence çok yüce bir kalbin var.
    çoğu barbi bebek gibi kızların bile senin ggiibi iyi niyetli olacağını sanmıyorum.
    evet sevgilinin yaşı küçük bitanem
    ne kadar seversen sev bu sorun olur.
    ilerde belki de olmaz ikiniz de olgunlaşacaksınız
    fakat askerden gelince hemen bir şeyler düşnüüyormuş
    evlendiğinizde en ufak sorunda ailesinin yanına koşacaktır bundan emin ol.
    bana kalırsa sen kişisel gelişim kitapları oku,ya da psikologa git inan çok faydası olur.
    bn senelerce terapiye girdim ve çok faydasını gördüm sana da şiddetle tavsiye ederim.
    biraz kendine güvenmeyi öğrenmen lazım.
    yine de her şeeye rağmen iyi düşün ki ileride pişman olma.
    biz her zaman yanındayız canım.

4. 30 Ağustos 2010
  5. extinct

extinct Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Çok teşekkür ederim GeCe_KuSu söylediklerinde çok haklısın.İnan zaten çok kitap okuyan biriyim..Fakat karar verdim doktora da gidicem.Ama o hayatımdayken gitmeye korkuyorum..

6. 30 Ağustos 2010
  7. cansu006

cansu006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bencede kendine güven inan herşeyin bi çözümü vardır. yüzünü kıllarınıda sorun etme öle bi çağdayız ki insanlar neler yapıyolar herşey gönlünce olsun guclubacismile

8. 31 Ağustos 2010
  9. yldss

yldss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bencede kendine güvenmelisin senin bahsettiğin sorunlar herkeste war yani kıl sorun değil bi dünya çözümü war zaten çatlağıda boşver hamile kaldıktan sonra çoğu kadında oluo o. sen kendine güvenmediğini gösterme erkek arkadaşına. birazda kendinle ilgilen ne bileim makyaj yap saçını deiştir. ne kadınlar war suratına bakılcak gibi değil ama bi makyajla çok guzel olabiliolar yani dimi

10. 31 Ağustos 2010
  11. ceku

ceku Yeni açmış bir çiçek Üye

Beğenildi:
    111
    Ödül Puanları:
    163
    Sorun ettiğin şeyler ayrılmak için sebep değil ama erkek arkadaşının senin yanında kızlara bakması kızların ona asılması çok çirkin şeyler.Onu uyarmışsınız ama bence tekrar uyarın bu sefer utanarak değil kendinden emin bi şekilde birdaha böyle şeyler olursa ayrılırız filan gibilerinden.Eğer seni seviyosa nasıl başka kızlara bakar aklım almadı. alsanaalsanasmile

12. 3 Eylül 2010
  13. BAL88

BAL88 fashion design* Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canım...
    sen bu çocuğu gercekten seviyormusun sadece bunun cevabını ver..
    bu cocukla,ondan daha iyisini,daha yüksek standartlara sahip birini bulamıcağın için mi berabersin? hayır değil,gercekten sevdiğim için beraberim diyorsan:
    diğer başlıklarda gördüm okulunu dereceyle bitirmişsin çok zeki bi kıza benziyorsun.diyorsunya benim neyimi seviyor,öncelikler zekanı seviyor olabilir bu bir.
    ikincisi,kendini beğenmemenin getirdiği özgüvensizliği ben de yaşamıştım ortaokulda çok kilo almıştım,bana gelen çıkma tekliflerine bile anlam veremiyordum neremi beğeniolarki diye düşünüodum.. sadece kilo verince atabildim bu düşünceleri kafamdan...
    sen de çözüm üretmeyi dene bence..cevrendeki güzel ve ilgi ceken hatunlara bir bak, kim gercekten mükemmelki? sadece giyinmesini,yakıştırmasını biliyorlar.kusurlarına çözüm üretmek için çaba gösteriyorlar..
    çatlaklarım var demişsin,madem ailenin durumu iyi ve sen bu sorunu bukadar dert ediyorsun,estetik ameliyatla halledilemiicek birşey değil.ya da gercekten işe yarayan kremler var,bu siteden bile araştırabilrsin...
    boyum kısa diyip bunu bir kusur kategorisine sokman ayrıca bir komik.
    bizim lisede okulun en güzel kızı 155-160 cmarası bi kızdı.erkekler peşinde fır dönerdi.havasından gecilmezdi
    ama boy farkınız rahatsız ediyorsa onunlayken topuklu giy ozmn sen de
    Allah sağlık verdiği sürece her kusurun bi çaresi vardır.yeterki iste.bul,buluştur
    öyle bir hale gel ki cnm benim,seni kıskanmaktan,etrafta sana bakan erkek var mı diye rahatsız olmaktan etraftaki kızları farkedemesin aklinialirimsmile

14. 3 Eylül 2010
  15. bernamm

bernamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    bence ayrıl hemen
    sonra da psikoloğa git
    kendinle sorunlarını çözmeden hayatına birini alma

16. 3 Eylül 2010
  17. extinct

extinct Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Tatlım ya çok güzel yazmışsın inanılmaz moral oldu bana.Yazan herkese çok ama çok teşekkür ederim.Onu gerçekten seviyorum..O da bırakmıyor peşimi.Artık bi sebep aramayıda bıraktım neden seviyor diye..
    Anladım ki herşey insanın elinde ve değişim başladı benim için.Doktorlara gidioyorum ve sonuç alıcam umarım.Şimdiden kendimi daha iyi hissediyorum..Gerçek hayatta bi çok insana anlatamıycagım şeyleri burada sizinle paylaştım ve aldığım cevaplar karşısında çok mutlu oldum ve bana güç verdiniz..Şu an ben değişmeye başladıysam sizin sayenizde oldu bu..Çünkü gerçek hatta bana böyle söylenmiyor..
    Sizlere ne kadar teşekkür etsem az olumunekankayizsmile

18. 4 Eylül 2010
  19. BAL88

BAL88 fashion design* Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    önemli değil cnm sen iyi ol yeter :Saruboceq: