Kendiniz Tasarlayın

Konusu 'Alışveriş ve Giyim Tüyoları' forumundadır ve radyolog tarafından 9 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

  9 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : radyolog
 1. radyolog

  radyolog Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2007
  Mesajlar:
  467
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Uzun süredir ihtiyaç duyduğunuz aksesuvar ve eşyaları bulmak için artık günlerce mağaza gezmek sorunda değilsiniz. Birbirinden farklı elişi teknikleriyle, zevkinize uygun objeleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Hfta sonu evde n'yapıcam diye düşünüyorsanız. işte dilinizin ucunda olupta bir türlü söylemediğiniz , harika bir tavsiye. Çok şirin bir mutfak önlüğü veya narin bir çanta varmısınız?? Kendi hayalgücünüzü ve beğeninizi kullanarak hazırlayacğaınız bu çanta ve önlükleri kendiniz kullanabilir, veya hediye edebilirisiniz. Hem günün stresinden kurtulmanızı hem de boş vaktinizi değerlendirmenizi sağlayacak bu elişi malzemeleri; sizi mağaza mağaza gezmekten de geri çekiyor. 'Semih Yener Stilistlik ve Modelistlik Kursu'nun katkılarıyla yapılan bu iki çalışmayı, kendi istediğiniz renkler ve desenlerle süsleme fırsatıda da sahipsiniz. isterseniz elma desenli bir mutfak önlüğü ya da kristal taşlı çok modern bir çanta hazırlayabilirsiniz. Mutfak önlüğü ve kadife çantada kullanılan teknikleri değişik eşya, obje ve kıyafetlerinizde de uygulayabilirsiniz. Renk renk ipleri veya boncukları kullanarak, görülmeye değer tasarımlar oluşturabilirsiniz. Tüm gereksinimiz olan, ilgi ve sabır...

  Mutfak önlüğü

  Kumaşınızın kıyılarını öncelikle sürfle hazırlayın. sonra dörtgen biçiminde olan kumaşın merkezini bulup, teğel ipliğiyle iki çizgi olacak şekilde işaretleyin. İplikle işaretlediğiniz kumaşın merkezinden doğru sayarak nakışınızı işlemeye başlayın. Bütün işlemleri yaparken şablonunuzu takip etmeyi unutmayın. İşleminizden en iyi sonucu almak istiyorsanız hep aynı yöne doğru çalışın ve 30-40 cm boyundaki kısa iplikleri kullanın.

  Nicelikleri

  Diyagramdaki her sembol, nakış ipliğinin ayrı bir rengini temsil eder.

  - Diyagramdaki her kare, bir çarpı işini gösterir.
  - İşlemeye başlarken düğüm atmayın, kumaşın ters yüzünde 2-3 cm'lik bir uzantı bırakın ve ilk birkaç ilmek bu uzantıyı tutmaya devam edin.
  - Nakışınızı çok sıkı işlememeye özen gösterin. Eğer işleme sırasında ipliğiniz bükülmeye başlarsa, iğnenizi aşağıya doğru asılı tutun. İplik kendi kendine çözülecektir.