Kendisi pko olup eşinde sperm sorunu olanlar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Ah_kalBiM tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Ah_kalBiM
  1. Ah_kalBiM

Ah_kalBiM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    180
    Ödül Puanları:
    113
    Böyle sorunları olanar burada toplanalım arkadaşlar birbirimize umut olalım.
    Yaşadıklarınızı paylaşın bizimle

2. 12 Nisan 2010
  3. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim eşimin az sprm sorunu vardı kendimin de pko allaha şükür 13 haftalık hamilileyim allah isteyen herkeze nasip etsin amin

4. 12 Nisan 2010
  5. sensizhayat

sensizhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende pkoluyum eşiminde hareketli spermi az. mikroenjeksiyonla hamile kaldım ama maalesef 6 haftalıkken düştü bebeğim. şimdi yeniden başlamayı düşünüyoruz tedaviye ama bu yeni yasa çok kafamızı karıştırdı acaba değişirmi beklesekmi yoksa başlasakmı blemiyoruz bi yandanda yaş geçiyor offfffffff offfffffff. ne illet bişeymiş bu pko

Son düzenleme: 12 Nisan 2010
  6. 12 Nisan 2010
  7. sensizhayat

sensizhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    perfinya sen normal yollardanmı hamile kaldın yoksa tedaviylemi?

8. 12 Nisan 2010
  9. angelofsky74

angelofsky74 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bende de pko var ama eşimde sorun yoktu (dondurulmuş ile ikizlere hamileyim)
    bende pkolu olduğum için yumoş toplamadan sonra ohss olunca transferim ertelendi...ilk adetle ilk dondurulmuşlarla hamile kaldım......darısı isteyen herkesin başına.....

10. 12 Nisan 2010
  11. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar benim de kendimi bildim bileli PCOS'um var, bebe kiçin uğraşmaya başladığımızda öğrendik ki eşimin şiddetli sperm eksikliği varmış. Şekil ve hız da çok düşüktü. Bu iki soruna rağmen çok kaliteli embriyolar elde ettik. ılk denememizde şanssızlık oldu, tutmadı ama dondurulmuşlar ile başarılı sonuç aldık. Çok şükür şimdi 6 haftalık hamileyim. Hiç merak etmeyin, bütün sorunları tek tek çözüyorlar. Sadece rahat olun ve iyi bir merkeze kendinizi teslim edin.

12. 12 Nisan 2010
  13. mavilim30

mavilim30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

canım gözünüz aydın allah kucağınıza almayıda nasip etsin hangi merkeze gitmiştiniz sakıncası yoksa yazarmısın..

14. 12 Nisan 2010
  15. edut

edut Oğlum can parem... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben pkoluyum eşimdede morfoloji %2, sayısı 15 milyon, %5 ileri hareketli, %50 hareketsiz....canım çok sıkkın direk mikroenjeksiyonmu denememizlazım sizce

16. 13 Nisan 2010
  17. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Çok teşekkür ederim canım, darısı isteyen herkesin başına inşallah.... Biz İstanbul'da Alman Hastanesi'ne gitmiştik. Alman Hastanesi'ni seçmekteki sebebim hem üroloğunun ve embriyoloğunun bir de laboratuarının çok kaliteli olmasıydı. Benim PCO ilaç ile tedaviye cevap veriyordu. Bize sperm sayısını ve kalitesini artırmak için hiçbir şey önermediler, mikroenjeksiyon için gerekli miktarda spermi biz zaten buluyoruz dediler. Ben yine de faydası olsun diye vitamin içirdim eşime. Doktorumuz eşime "bir faydası yok ama bırak birşeylerle uğraştığını düşünsün, yutuver ilaçları" demiş:))) Erkek infertilitesine de pco'ya da doktorlar ufak sorun gözü ile bakıyorlar. İkisini de aşmak mümkün. Doktorum gebelik takibi için gittiğimde bana "tüp bebek ile hamile kalmış olabilirsin ama sen normal bir gebesin. Sadece senin ve eşinin yumurtalıklarında problem vardı, şimdi biz yumurtalıkları da sorunlarını da aştık" dedi. Her ikisine de müdahale edip sağlıklı gebelik oluşturabiliyorlar. Tüp bebek çiftleri içinde şanslılar arasında bile sayılabiliriz yani.

18. 13 Nisan 2010
  19. eternetim

eternetim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar bende de pco var. 1 yıl önce yumurta takibine başladık doktorla. Klomen, çatlatmaiğnesi vs. Olmayınca eşim doktora gitti. Onda ileri düzeyde sizde oldugu gibi hareketsizlik, azlık, morfoloji sorunu falan hepsi cıktı. Azalma da vardı. Tek tedavi yöntemi mikro enjeksiyon dediler. Ve ilk denememizi vakit kaybetmeden anatolia tüp bebek merkezinde bülent tıraş ile mart ayında yaptık. Rabbime şükürler olsun transferden sonra 8. gün pozitifi evde gördüm. Sonra kanda da çıktı. Keseyi görmeye bu hafta sonu gidecez. ınş. herşey yolunda gider. Sizin de gönlünüzce olsun hersey..