Kendisiyle mi evleniyorum ailesiyle mi anlamadım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pink_panther tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : pink_panther
  1. pink_panther

pink_panther Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Mrb nişanlım ailesine çok düşkün birisi. Onlarda ataya saygı çok önemlidir. Bende zaten elimden geldiğince saygılı davranacağımı düşünüyorum. Ama aramızda kültür farklılıkları var. Ben gayet serbest bir şekilde yetiştim. Onlarda biraz tersi bir durum söz konusu. Mesela örnek vermem gerekecekse biz ailece yemeklerimizi masada ayrı tabaklarda yeriz. Onlar ise tek bir tabaktan herkes yer. Ben o şekilde yiyebileceğimi hiç sanmıyorum. Onlara gittiğim zaman orda yemek yediğim zaman kendime ayrı katmak zorunda olacağım ve dolaysıyla tepki toplayacağım. ne yapabilirim_??
    Birde nişanlım evlenir evlenmez ramazana giriyoruz ve ramazanı ailesinin yanında geçirmemizi istiyor. En az 1 hafta kalırız diyor ama duyduğuma göre annesi ramazanı tamamen onlarda geçirmemizi istiyor. Bense kesnlikle başka evde yatamcağmı rahat edemyceğimi söylesemde nişanlım ısrar ediyor. Ben ev işi, yemek nedir bilmem. Onlarda kaldığım zaman eminim hoş olmycak. Ve en önemlisi rahat edemiycem. İnanın öyle moralim bozukki ne yapmalıyım bi türlü anlayamadım

2. 29 Nisan 2010
  3. eftelya24

eftelya24 Sen benim en kıymetlimsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasım kesınlıkle bastan tavrını koy ezemesınler senı cunku bastan yumusak davranırsnan hep aynı davranısları beklerler,en onemlısı esın onu ıkna etmeye bak gerısı kımse karısamaz esın herkesı susturur.

4. 29 Nisan 2010
  5. krizalit.kristalin

krizalit.kristalin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bence bildiğinden taviz verme, asla. Saygı başka bir şeydir, cümbür cemaat bir kaptan yemek yemek başka bir şeydir ve hoş değildir, ben asla yapamazdım.

Evet bir yerde ailesiyle de evleniyorsun gibi olacak ama bu senin kendini onlara benzetmek zorunda olduğun anlamına gelmemeli. senin hayatına saygı duymayacaklarsa zaten onları hayatına sokma!

6. 29 Nisan 2010
  7. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Nisanliniza karsi net olun neyi istemediginizide acikca söyleyin.

8. 29 Nisan 2010
  9. pink_panther

pink_panther Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Söylüyorum ama fayda etmiyo. Zaten 3 ay tatilimiz var diiyo. Kalmalıyız aileler yanında diyor. Bende istemiyorum. Yani ayrı bi ev olur gidersin ama bende yatılı kalma alışkanlığı yoktur kalmayıda sevmem yatılı misafir gelmesinide sevmem. İnanın çıldırcammm Mecbur olacaksada 3 günden fazla kalınmaması taraftarıyım.

10. 29 Nisan 2010
  11. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Her ikisiylede evleniyorsun. Ama en önemlisi kendi kuracağın aile ve kararları siz verebilirsiniz ancak.

Daha evlenmeden zorunluluklar başlamış. Evlenir evlenmez, insan evinde vakit geçirmek ister. Ramazan boyunca eviniz varken, neden orda kalasınız ki. Böyle bir zorunluluğunuz yok.

Aynı tabaktan yemek yemekte ilginç, ben de yapamazdım. Bunları baştan görüyorsunuz, ya göze alın ya da baştan vazgeçin bence. Nişanlınızla konuşun bu konuların ayrıntılarını, evlenince de böyle mi gidecek.

12. 29 Nisan 2010
  13. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    cok iyi düsün bu evliligi, daha simdiden böyle uyusmazliklar varsa ileride cok zorlanirsin.
    yeni evli evinde olmali nisanlin daha simdiden israrci
    onlarin yasantisina uyumda zorlaniyorsan, bence vazgec bu sevdadan:sinifsinif:

14. 29 Nisan 2010
  15. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    .
    anladığım kadarıyla nişanlınızın hayata bakışıyla ,sizinki çok farklı.
    yetiştiriliş,kültürde tamamen faklılıklar, evliliği zedeleyen en önemli unsurlardır.
    2 farklı kültürün evlenmesi bana çok yanlış geliyor.sorunlar yaşayacağınız kesin hem bugün hemde gelecekte..

16. 29 Nisan 2010
  17. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Çok acımasız gelecek sana belki ama biz olayları dışından görerek yorum yapıyoruz. Görünen köy kılavuz istemez...

18. 29 Nisan 2010
  19. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Katiliyorum kirmizidonlukiza(yazarken yoruldum :) )

sizin istemediginizi zorlanicaginizi bile bile hala israr ediyosa oturun bi düsünün.saniri mcok farkli bakis aciniz hayata,sonrasinda üzülürsünüz gibi geliyor bana.hakkinizda hayirlisi.