Kerkük Genel Bilgi

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Asya Ülkeleri' forumundadır ve EU1 tarafından 21 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  21 Eylül 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Keske Túrkiyeye bagli olsaydi Kerkúk...
  ben Kerkúk dogumluyum onun icin sizinle bu konuyu paylasmak istedim :eek:


  KERKÜK BİR TÜRK ŞEHRİDİR

  1.jpg

  Büyük Türk milleti töresine, geçmişine gelenek göreneğine, bağlı bir millet olarak, hiç bir zaman Ataların mert yiğit şehitlerinin prensip yolundan ayrılmayacaklar. Irak Türkleri, Anayurtları olan Kerkük için kanlarını, canlarını bile verseler de bir karış toprak vermeyeceklerdir.
  ve Kerkük bir Türkmen şehri olarak, hep Türkmen şehri kalacaktır, Kerkük’te hiçbir zaman Türkmen milletinden başka hiçbir millet yaşamadı ve yaşamayacaktır.

  Kerkük bir Türk şehri olarak bir genci bile kalsada hep Türk şehri kalacaktır, Tarih boyunca binlerce Türkmenler Kerkük için canlar verdi kanlar verdi şehit oldu, uzun yıllar hapishaneye atıldı, kadın, yaşlılar çocuklar bile kurşuna dizildi, Kerkük diye Türklük diye Yarbay Abdullah Abdurrahman, Necdet Koçak, Adil Şerif, Rıza Demirci, Mehmet Saatçi, Rüştü Reşat Salıhı, Mehmet Korkmaz, Hüseyin Demirci, Ahmet Enver Köprülü iki oğluyla, Zehra Bektaş ve başkaları şehit oldular Kerkük diye, Hapishanede Enver Neftçi, Şakır Fatih Kifirli, Behaddin Kocava şehit olup öldüler hep Kerkük, Kerkük diye.

  Bizlerde bunların yollarındayız ilkelerindeyiz hep ölürüz, ölürüz can veririz kan veririz Kerkük, Kerkük onu yadlara düşmanlara vermeyiz bir damla kanımız kalsa bile.

  Kerkük’e bağlı Türk yerlerimiz, topraklarımız Kerkük’le ve Musul, Erbil, Diyala onlara bağlı Tuzhurmatu, Tazehurmatu, Kifri, Kümbetler, Kızıl yar, Dakuk, Bastamli, Hanekın, Mendilli, Kızlar bat, Şehreban, Adana köy, Vasit, Deli Abbas, Altunköprü, Telafer, Şirin han, Mehalabiya, Selamiye, Reşidiye, Ömer mandan, Aziziye, Hilla,Yengice, Türkmen bağ ve başka ilçe, bucak, Kasaba, Köylerimiz Türk’tür her zamanda Türk kalacaklar yakındada ellerimize dönecektir.

  Kerkük’e Kürtler 1959 den sonra yerleşti, dağdan köylerden iş aramak için gelerek Şorca da yerleştiler, Araplar ise Cellat Saddam tarafından Türkmenleri uzaklaştırma sırasında, 1976 den sonra başlamıştır, bu tarihlerden önce Kerkük şehri hep Türk şehriydi ve Türk şehri kalacaktır.

  Bizler Irak Türkleri olarak, Nerde bir Türk olursa orası bizim vatanımız, toprak, yerlerimiz sayılır, büyük Turan ülkesi Türkiye’den başka, bizim Anayurtlarımız, Türkmenistan,Türkistan,Tacikistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Tebriz, Erdebil, Urumya, Halep, Lazikiya, Cenin, Ehzan, Kara bağ, Gagavuz, Ahıska, ve Mısırda başka Türk topraklarında yaşayan her bir Türk’le kan kardeşiz ilkemiz bir duygumuz, yolumuz bir kanımız, dilimiz gönlümüz birdir bir kalacak, ve her an damarımız Türklükle atacaktır.

  Nerde olursa olsun, bizler Türk toprakları kendi topraklarımız olduğundan dolayı, onları canımızdan, her bir varlığımızdan fazla severiz ve onun yolunda ölmeye her an cephede duran bir milletiz, doğrudur düşmanlar söylediği gibi bizler Türkiye için her şeyimizi, malımızı, mülkümüzü, kanımızı, canımızı vermekte azdır niye vermeyelim doğru Türk olan kardeşi Türk’e nasıl canını kanını vermeyecek .

  Bu uğurda çok Irak Türklerimiz kurşuna dizildi, idam oldu hapishaneye atıldı, Ne mutlu bizlere, çünkü bizler Kerküklü, Erbil’li, Musullu Telaferli, ve Iraklı Türk’üz, Türklük diye öleceğiz yaşayacağız.. hiç bir Türkmen toprağını düşmana vermeyecektir. Çünkü bu topraklar dedelerinin, atalarının topraklarıdır.

  Kerkük ve tüm Irak Türklerinin yerleri, toprakları, hep onlarındır ve onlarında kalacaktır, Irak’ta hiç bir millet yaşamadan, Irak’ın güneyinde, ve kuzeyinde, milattan önceleri, yalnız ve yalnız efendi tarihi belli, Sümer Türkleri yaşarmış, kurmuş oldukları devlet, ilhanlarda Devletler bellidir.

  Bugünlerde boş kafayla uykuda yaşayan hayala dayanan Kürtler, Konuşmalarında yüce ulu Türk milletini, yok etmek istiyorlar, Kerkük, Erbil, Musul, Diyala, Vasit, Bağdat, Ve başka Türk topraklarımızı kendi yerleri olduğunu tekrar, tekrar çıkmayan kapalı yollarına devam ederek eski tarihli büyük devletler kuran bir milleti yok etmeye yok saymaya çalışıyorlar.

  Kürt nerden geldi ?-asılları ne? Babaları kim acaba? Kürdün adı bundan bir kaç yıl önce ortaya atıldı, Mulla Mustafa uzun süre Komünist, Rusya’ya ajansı olarak Kürdün Rus ırkından olduğunu söyledi, ve Asıllarının Acem İranlı Hindistanlı, Ve Almandan bir parça olduklarını da söylediler.

  Dillerine baktığımız sırada birkaç dillerden sözler uydurmakla konuşmaktadırlar, her milletin dilinde numara bulunmaktadır, yalnız Kürtlerin dillerinde olan numaralar Acemce, Hindice, İran’cadır.

  Bu günümüzde Kürtlerin çoğunluğu, kendilerini Mason Yahudi sayarak Irak’ın kuzeyinden bir çok sayıda Yahudi olarak İsrail da yaşamaya giderek kutsal İslam dinini bırakmışlardır.

  Adlarında belli olan Kürtlerin Yahudi olmaları dinlerini bile satarak Masonların İsrail’in kucaklarına düşmüşlerdir buna kanıt olarak ta Mulla Mustafa Mesut Berzaninin babası, uzun yıllarını İsrail da hayatını geçirmiştir, ve bir çok kitaplarda bunu göstermektedir .

  Bunun yanında da Celal Talabani, Nuri Talabani iyice tanımalıyız, Türk şehri Kerkük katliamının, önde gelen cellatlarından olarak, Irak Türklerine karşı her türlü zulüm baskı işkence yapmakla kendisini ve kendi babasını tanımayan ne olduğunu da bilmeyen Nuri Talabani çok aşırı düşman komünist Kürt Kerkük adında, bir dosya yazarak Kerkük Türk şehrini boş kafasıyla Kürt göstermektedir ve bu kitap Türkiye’de son günlerde basılmıştır.

  Türk Kerkük’ü Kürt göstermeden önce, aslının ne olduğunu, ve nereden gelmiş olduğunu bilmelidir. 1990-2003 Yılında Kerkük Türk şehrine saldırmakla, yağma yaparak nüfus ve tapu dairesini yakarak, şehrin kütüphanelerini yağmalayarak ve bir çok eylemler düşmancasına yapmışlardır .. çok sayıda masum çocuk, kadın, yaşlıları öldürmüşlerdir.

  Bizler Irak Türkleri olarak, Kerkük Türk şehrini hiçbir zaman, bir kimseye vermeyiz ölürüz Kerküksüz kalmayız ,Kerküksüz hiçbir zaman Türklük olamaz, Kerküksüz hiçbir zaman Türkmeneli kurulamaz, Kerkük Irak Türklerinin kan damarlar, Kerkük Türklerin başkenti, sevgi, aşk besleyen, büyüten büyük gönülleridir . Kerkük’ü bıraktığımız zaman, Kerkük uğrunda şehit olan, Hapishaneye giren Türkmenlere acaba ne söyleyeceğiz .

  Bizim varlığımız Kerkük’le Türklükledir, Türk dünyasıyladır.

  Artık canımızı veririz, kanımızı veririz, Kerkük’ü asla, asla veremeyiz bir erimiz, bir damla kanımız, kalana dek, ölene can verene dek, Kerkük bir Türk şehridir ve Türk şehri kalarak , Türklük duygusuyla coşmaktadır….
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 29 Eylül 2014
 2. 21 Eylül 2007
  Konu Sahibi : EU1
 3. EU1

  EU1 Guest

  4.jpg 2.jpg 3.jpg
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 29 Eylül 2014
 4. 21 Eylül 2007
  Konu Sahibi : EU1
 5. EU1

  EU1 Guest

  buda bizim bayragimiz

  [​IMG]

  Kerkugu cook øzledim, 8 yildir gitmedim oraya savas oldugu icin ama net sagolsun :) øzlemleri gideriyor.
   
 6. 20 Şubat 2008
  Konu Sahibi : EU1
 7. deep blue

  deep blue Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Şubat 2008
  Mesajlar:
  100
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  ahh canım ya sn ve türkmenler kardeşlerimizsiniz vatan hasreti farklıdır canım ben istanbulda oturuyorum sizin derneğe üyeyim ve cok müşterim var sizden öpüyorum seni yazmak istersen sevinirim