kesenin etrafındaki karartı :(

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve acareftelya tarafından 29 Mart 2010 başlatılmıştır.

29 Mart 2010
    Konu Sahibi : acareftelya
  1. acareftelya

acareftelya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba arkadaşlar bugün doktora kesemi görme umuduyla gittim. önce üstten muayene etti doktor tam emin olamayınca vajinal muayneye geçti. evet kesemi gördüm :) ama yolunda olmayan birşeyler olduğunu söyledi doktor :KK43: kesenin oluştuğu yerin etrafı bembeyaz olmalıymış benim ki karaltılı olduğundan bebek iyi tutunamamış :KK43: yani düşük tehlikesi varmış doktorum folik asite başladı dikkat et dedi o kadar. şuu an çalışıyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum :KK43: ağlamak istiyorum ama güçlü kalmak zorunda olduğumu da biliyorum böyle birşey yaşayan var mı? bebeğim bana tutunabilir mi? bilgisayara başında çalışıyorum yorucu bi işim yok ama yine de kafam soru işaretleri il doldu lütfen yardım edin :KK43:

2. 29 Mart 2010
  3. acareftelya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    lütfen biri bana yardımcı olsun rica ediyorum :KK43:((

4. 29 Mart 2010
  5. acareftelya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    benim gibi bu durumu yaşayan kimse yok mu ?
    bir tek ben miyim :1shok:

6. 29 Mart 2010
  7. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım öncelikle tebrik ederim,Allah sonuna kadar yardımcın olsun. Bence hemen telaşa kapılma... Sanırım doktor seni kendisine bağlamak için böyle yapmış.Eğer düşük tehlikesi olsaydı ve ciddi durumda olsaydı sana ya düşük önleyici iğne yapardı yada düşük önleyici progestan tarzı bir ilaç yazardı.Folic asit'in düşük önlemeyle pek ilgisi yok.Sadece gebelikte destek amaçlı alınması gereken vitamin ve folic asidi içerir.
    Sen kendini biraz rahatlat.Zaten işin yorucu değilmiş. Ayaklarını çok aşağıda tutmamaya çalış.masanın altına bir yükseklik koyup ayaklarını oraya kaldırıp öyle otur.
    Umarım sağlıkla kucağına alırsın bebeğini.

8. 29 Mart 2010
  9. acareftelya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    teşekkür ederim. ama bir türlü rahatlayamıyorum bir türlü oh be diyemedim :KK43: doktor d
    düşük önleyici ilaç vermeyeceğim. eğer sağlıksız bi gebelikse buna engel olmamalıyız dedi sadece :KK43: birde kan testi yapılması gerek dediler hormonal olarak ne durumda kan durumum . ama ya gerek duymadı ya erken dedi... ve hala bebeğim kaç haftalık bilmiyorum bi türlü söylemedi tam olarak geçen hafta 3 haftlaık dedi bu hafta konusunu bile açmadı sadece bebek küçük olduğu için tutunmaya çalışıyoo dedii :KK43: gerçekten herşey yolunda mıdır ?:uhm::uhm::uhm:

10. 29 Mart 2010
  11. acareftelya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    offf offff

12. 29 Mart 2010
  13. acareftelya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    buna benzer bi durumu yaşayan varmı aranızda arkadaşlar :KK43:

14. 29 Mart 2010
  15. c_n

c_n AŞK'sın sen... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canim oncelikle gecmis olsun.
    seni cok iyi anliyorum,cunku ayni seyi bende yasiyorum..benim senden farkli olarak kanamam oldu oyle ogrendim gebeligin disinda kanamali bolge oldugunu ve ayin 16.dan beri devam eden kahverengi kanamalarim varsenağlama progestan hap kullaniyorum...proluton igne vuruldum carsamba bitane daha ignem var ve persembe gunu kontrole gidicem.artik iyi haberler duymak istiyorum eyvahedigeldismile insallah duyarimda sizlerle paylasirim...

bence cok slkma canini ben cok agladim agliyorumda ama elden gelen bisey yok.sadece fazla hareket etmemeye calis kendini yorma cabuk atlatirsin eminim.cok gecmis olsun tekrar muhim olan moral ama insanin elinde degil :sinifsinif::nazar:
    iyi haberlerini bekliyoruz canim uzme sen canini :1hug:

16. 29 Mart 2010
  17. acareftelya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    evet bende de kanama oldu ama iki damla şeklinde yerleşme kanamsı denildi. ama anlamadığım bana neden düşük önleyici iğne veya hap vermiyorlar. yani bi sorun varsa çözmek lazım :KK43: Allah senin de yardımcın olsun bebeğini kucağına almayı nasip eder inşallah. tez zamanda atlatırsın umarım bende :KK43::çok üzgünüm:

18. 29 Mart 2010
  19. eren sezen

eren sezen ♥eren&kayra♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben kasım topicindeyim kese etrafındaki karartı kanamadır buda düşük tehlikesi yaratır 2 arkadaşımız vardı topicimizde ama 1 hafta dinlendiler ertesi hafta doktora gittiler kanama durmuştu bence 1 hafta izin al evde yat dinlenn bide doktorunun değiştir senin moralini çok bozmuşş buda stres yapmana sebep olur hangi doktora gidiyosun düşük tehlikesi olanlara progestan veriyolar sanada verdimi?