kesilen süt tekrar gelirmi

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve safa tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

17 Şubat 2011
    Konu Sahibi : safa
  1. safa

safa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğim 2ay 25günlük ilk 1 ay sütüm olmamasına rağmen emzirdim tabi bebeğim doymadıgı için mamada yiyordu 1 ay dolunca kendiliğinden bıraktı emmeyi ne yaptıysam olmadı bende pes ettim tabi sütüm artık tek damla halinde ama şimdi buradaki yazıları okuyunca tekrar denemeye karar verdim acaba sütüm geri gelirmi arkadaşlar:KK50:
  2. 18 Şubat 2011
  3. ozlembostanci

ozlembostanci Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle gelir benimde kesilmişti benim oğlum 2 ay 20 günlük. 1 aylıkken stresten gitti ama şükür şuaanda tek sağmada göğsümden 150 ml geliyo. stres yapma üzülme uykunu mutlaka al ve en önemlisiiii bol bol ılık sıvı veeeee mısır çarşısından bira mayası al 1 çay kaşığı bira mayasına 1 tatlı kaşığı pekmez koyup ye. sütü resmen akıtıyo o derece buradan bi arkadaşın 15 ml sütü vardı mamaya başlıycaktı onada dene dedim 2 gün sonra sütü 75 ml. me çıktı mutlaka bira mayasını deneyin. doktorlarda hatta kullanmada bi sorun olmaz diyor... bol bütler...
  4. 19 Şubat 2011
  5. safa

safa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    moral verdğiniz için çok tesekkürler ne kadar sürede geldi sütünüz birde benim oglum emmiyor sagarak süt gelirmi ?
  6. 19 Şubat 2011
  7. ozlembostanci

ozlembostanci Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sana bağlı stes sıkıntı yapma, kendini sütüm var diye telkin et aynı gün içinde bile gelir benim 2. günde geldi ama asla mama vermedim damla damlada olsa hep memeyi verdim aç kaldı ama mamaya alıştırmadım. eğer meme tutmuyor biberonla veriyorsan sağmada dahada çok sütün gelir çünki elektrikli pompa daha sıkı çekiyor ve süt kanallarını açıyor.o yüzden sık sık emzirmek ve sağmak sütü çoğaltır. bak ben gece gündüz uğraştım mememi tutmuyordu. şimdi hem mememi hemde biberonu alıyor oğlum. sende mutlaka memeni vermeyi dene her seferinde.bu arada sütün 2 güne gelmezse bira mayasını al mutlaka kullan. sütünü hemen getirir ve çoğaltır. buradan önerdim bi kaç kişiye valla dua üstüne dua aldım haberin olsun...
  8. 19 Şubat 2011
  9. pamukluprenses

pamukluprenses Cennet kokulu oglum.... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    emdikce gelir benim dogumdan sonra bir hafta cok güzel geldi sonra sevgili kaynanam yüzünden kesildi 5 hafta hem meme hem mama verdim ama memeden süt gelmiyodu sadece cektiriyodum ogluma ama o cektikce geldi bu arada moralimi yüksek tuttum 4 litre suyumu ayırdım gün boyu içtim malt içeceği tukettim biliyosunuz bira mayası en cok süt yapar sonra tahin helvası ve boza şimdi maşallah yetiyo ogluma ama calışmaya başladım öğlenleri tekrar mama vermek zorunda kaldık
  10. 19 Şubat 2011
  11. safa

safa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah arkadaşlar inşallah benim sütümde gelir sık sık çekiyorum makinayla sizin içinde çok sevindim maşalllah inşallah bol bol sütü olur herkezin...
  12. 19 Şubat 2011
  13. pincan

pincan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç çocuk doğurmamış kadınlar da bile düzenli sağarak süt getiriliyor ki senin hala damlaların var :) arttırmak için sık sık emzirmen gerekli emmediği zamanlarda da en az 10 dk boyunca sağ. geceleri de uykudan biraz fedakarlık etmen lazım. gece emzirmek&sağmak süt salınımını daha çok arttırıyor.
  14. 19 Şubat 2011
  15. Sonbahar

Sonbahar o bir anne : ) Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde 1,5 aylık emmeyi bıraktı. pompayla sağdıkça süt gitti ama benim moralim çok bozuktu.

moral çok önemli. bir daha geri gelmedi. ama şimdi keşke biraz daha mücadele etseymişim diyorum.

boza süt arttırır bir dene bir bakmışsın gelmiş
    :KK69:
  16. 20 Şubat 2011
  17. safa

safa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah... sagmaya calışıyorum ama hiç birşey çıkmıyor,tabi neredeyse iki ay oldu emmiyor bende vazgeçmiştim sagmıyordum bile olmaz artık diye:KK43:ama burda sizleri okudukca umutlandım ugraşıcam tekrar sagmaya başladım arkadaşların söyledikleri karışımları içiyorum bulabilirsem bira mayasını deneyeceğim nasip neyse artık..
  18. 24 Şubat 2011
  19. Bulutlar

Bulutlar Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Canım Allah yardımcın olsun, sebat edip üzerine düşenleri yaparsan kısa sürede gelir sütün inşaAllah. Benim de sütüm az, sürekli sürekli emziriyorum saatlerce bebeğim göğsümde, inşaAllah tez zamanda gelir de mamadan kurtuluruz. Rabbim tüm bebekli annelere bol bol sütler versin.