keşke aşk okullarda öğretilseydi...kimse mutsuz olmazdı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kaybolan tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kaybolan
  1. kaybolan

kaybolan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuyu nedenmi açtım çünkü bu sadece benim derdim değil herkesin evliliğinde ilişkisinde hayatında mutluluğu yakalayaman herkesin derdi...biraz önce kocama baktım yatakta uzanıyordu...biz 3 yıllık evliiyiz ve bu üç yılda öyle büyük sorunlar yaşadıkki ve ben hep kocamı suçladım oysa bana hep sen sevmiyorsun beni derdi..sen kimseyi sevemezsin çünkü sevmeyi bilmiyorsun derdi..derken bbirgün ayrıldık ona dedimki seni sevemedim sevememde kusura bakma dedim çektim gittim...gerçektende içim hiç sızlamadı hiç zlemedim onu aramadım numarası vardı ama ben numaramı değiştirmiştim biliyordumki o beni arayacaktı tüm bağları kopardım ortak tanıdıklarlada alakamı kestim...tam bir yıl...onun kocamın adını bile anmadım unuttum yani kısaca ve bu hiçte zor olmamıştı diyordumki..bigün genç bi meslektaşım benden çok hoşlandığını ve niyetinin ciddi olduğunu syledi.ve birazda lavbali davrandı elimi tutmaya kalktı....o vakte kadarda biçok teklif alıyordum ancak hiçbiri bunun kadar yakın olduğum ve önemsediğim biri değildi..kafamdan aşağı kaynar sular dküldü...ağlayarak çıktım işyerinden hıçkırıyordum nasıl olurdu ben evliydim...birden nasıl oldu anlayamadım telefona sarıldım ve onu aradım...açtı alo dedi kimsin dedi...ben hıçkırıyordum...dedimki ben senin neyinim karınmıydım eğer yleyse şimdi neden çevremde bisürü erkek dolaşıyor neden teklifler alıyorum..sen kimsin nerdesin neden yalnızım dedim...oda ağlamaya başladı...seni çok aradım kızkardeşini aradım tüm ailen suratıma kapattı teli dedi...bırakma beni ayrılmayalım dedi...ve ben ağladım saatlerce ağladım oda dinledi..ve artık sık sık arıyordu beni...derken bigün dedimki ben hep derdim ya sana SENİ HİÇ SEVMEDİM DİYE... MEĞER YALANMIŞ BEN SENİ GERÇEKTEN ÇOK SEVMİŞİM AMA BEN SEVMEYİ AŞKI HİÇ BİLEMEDİMKİ AŞKI ÖĞRENEMEDİMKİ OYÜZDEN SANA OLAN DUYGULARIMIN NE OLDUĞUNUN FARKINA BİLE VARAMADIM....DEMEKKİ BU AŞK MIŞ DEDİM....ODA DEDİKİ...BEN SANA HEP SYLEDİM SEN KİMSEYİ SEVEMEZSİN ÇÜNKÜ SEVGİYİ BİLMİYORSUN AMA BENİ SEVDİĞİNİ BENDE BİLMİYORDUM DEDİ...ŞİMDİ TEKRAR EVLENDİK TÜM DÜNYAYA KAFA TUTARAK..HERKES AMA HERKES KARŞI ÇIKTI BİZ GENEDE EVLENDİK ....ŞİMDİ YAN ODADA YATIYOR...ARADA YİNE TARTIŞIYORUZ ANNESİ RAHAT VERMİYO BEN ÇILDIRIYORUM BAĞIRIYORUM AMA EN FAZLA YARIM SAAT KÜS KALIYORUZ...BANA NE DİYOR BİLİYORMUSUNUZ.....NEKADAR KIZIARSAN KIZ İSTEDİĞİN KADAR SEVİYORUM DİYE BAĞIR BEN İNANMAM SANA ÇÜNKÜ SEN BENİ DELİ GİBİ SEVİYORSUN...ÜSTELİK BUNUN FARKINDA BİLE DEĞİLSİN....BIRAKMAM SENİ...sen benim yegane aşkımsın der..sımsıkı sarılır.....

2. 4 Eylül 2010
  3. kaybolan

kaybolan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    seviyoruz aslında ama bize aşkı öğretemedi annelerimiz..yemek yapmayı temizlik yapmayı saç boyamayı dantel örmeyi saygıyı öğrettide birtek aşkı sevmeyi öğretmediler..hep erkeklerden uzak dur sevme dediler...şimdi mutsuzsak bunu tek sebebi öğrenmediğimiz şeyleri yapmaya çalışıyoruz elimize yüzümüze bulaştırıp mutsuz oluyoruz....erkekler severse gerçekten sever çünkü sevmek aşk onlara yasak değildir övünç kaynağıdır erkekliktir onlar genç yaşta öğrenirler bu duyguyu yaşarlar severler özgürce söyleyebilirler..öğrenirler...

4. 4 Eylül 2010
  5. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238
    Bu alıntımı

6. 4 Eylül 2010
  7. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Valla yazıyı tam okuyamadım sadece başlığa göre yorum yapıyorum.
    İnsanlar okulda öğrendiklerinin ne kadarını gerçek hayata geçirebiliyorlar ki bu konuda işe yarasın.
    Teorik dersleri geçtik okulda küfrün, saygısızlığın, hırsızlığın vs. ne kadar kötü olduğu öğretilmeye çalışılıyor.
    Kısacası iyi insanın nasıl olması gerektiği öğretilmeye çalışılıyor.
    Ama bunu herkes hayata geçiremiyor.

8. 4 Eylül 2010
  9. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    genç kız olmaya başladığımız yaştan itibaren erkekleri bize zarar verecek namusuza leke getirecek adımızı çıkaracak yaratıklar olarak gösterdikleri için böyle şeyler oluyo

10. 4 Eylül 2010
  11. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aksine bende hep sevmeyi bildim ama karşımdakiler anlamadı :)))))) Demek kanun bir seven bir sevmeyeni buluyor.Umudum tükendi :KK43:(((((((((((

12. 4 Eylül 2010
  13. Monica

Monica Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    240
    Ödül Puanları:
    163
    çok saçma.okullarda eğitim-öğretim veriliyor ama herkes dersi dinliyormu?
    herkes oturup ders çalışıyormu? yata yata sınıf atlayanlar var
    senden benden geçinerek...okullarda örneğin matematik yerine
    aşk dersi verilseydi, herkes dinleme gayreti göstermediği için
    mutsuz insanlar her halükarda olucaktı. kimse mutsuz olmazdı diyemeyiz :nazar:

14. 4 Eylül 2010
  15. kaybolan

kaybolan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ema cannım alıntı değil tamamen benim yazım...okullarda öğretilseydi dememdeki maksat ailede zaten öğrenemiyoruz çevremizde ise hep mutsuz evlilikler sahte ilişkiler grerek ibret alarak korkutularak büyütülüyoruz...mesela din eğitimi hangi inanç olursa olsun aile çocuğuna din eğitiminin büyük bir kısmını kendisi ğretiyor okulda ğretilen kısmını ise zaten çocuklar bilerek geliyor fakat aşk sevgi ylemi ne okullarda nede çevrede nede ailede aşka yer yok zellikle kız çocuklarına hiç yok...ayıp günah yasak.....bence okullarımızda hem evlilik dersi hemde aşk dersi verilmeli..felsefe ve sosyoloji derslerine kısa da olsa bir konu olarak yer verilmeli...edebiyatta vardır aşk ancak kendi şahsi düşüncem yetersizdir...çünkü bu zamanda ne aşık veysel gibi ne fuzuli gibi nede cahit sıtkı gibi aşklar yaşayamayız...bize anlatılan aşklar bundan 1000 yıl ncesinden gelen sevdalar duygular...herşey gibi aşk ta değişiyor ancak biz artık onu hiç farkedemiyoruz...

16. 4 Eylül 2010
  17. merve90

merve90 aşkımsınn senn:)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aşk öğrenilcek bişi değildir ki :bbo: aşk yaşanarak öğrenilir

18. 4 Eylül 2010
  19. _Zebos_

_Zebos_ TEK DİL,TEK BAYRAK... Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    196
    aşk öğretilmez yaşanır :nazar:
    ben döverek severim,karşımdaki sarılarak...
    sevme biçimleri farklı yani
    ayrıca...
    çevremdekiler bu insandan hayır gelmez dediklerinde 1 defa tıkadm kulaklarımı,çok üzüldüm...
    dostlarım haklıydı çünkü
    sevgili her zaman bulunuyor,dost değil
    ve benm için biten biter,arkama bakmam
    dostlar ne derse doğru der kısacası...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.