Keşke bizi de anlasaydın baba_!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve baaar tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : baaar
  1. baaar

baaar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar bizim aile durumları oldukça kötü_! Babam yıllardır şizofren hastası ve bize cehennem hayatı yaşattı desem yeri!_! Şuana kadar annem ayrılmayı çok düşündü ama babamın herhangi bir geliri olmadığı için kıyamadı_! Babam şuanda 72 yaşında annem de 61 yaşında_! Bu yaştan sonra bırakmasın diyeceksiniz belki ama annemin psikolojisi günden güne kötüye gidiyor_!
    Babam ben doğduğumdan beri hiç çalışmadı_! Eve hep abim baktı_! Babam sürekli dırdır etti, yeri geldi annemi dövdü; eve gelen akrabalarımızı kovdu; anneme iftira bile attı_! Sürekli yalan söylüyor ve insanlara iftira atıyor_!
    Ben şuanda nişanlıyım ve nişanlımla kesinlikle görüşmem yasak; parka cafeye arkadaşlarıma gitmek yasak_! Ben hep evde oturacağım ve onun isteklerini yerine getireceğim_! O hep yatacak ve biz hizmetlencez_! İnanın benim bile psikolojim normal değil_!
    Biz de abim ve annemle düşündük taşındık karar verdik_! Böyle olmayacak herkes baksın başının caresıne dedık_! Şimdi ayrı ev arıyoruz_! Annem boşanma davası açacak_! İçim çok kötü_! Beynim allak bullak_! O kadar isterdim ki mutlu bir ailem olmasını_! Ama ben hep kavganın gürültünün içinde büyüdüm_!
    Nişanlımın ailesi çok mutlu ve hep onlara özeniyorum_! İstemesem de nişanlıma dert yanıyorum sürekli ve o da sıkılmaya başladı artık_! Sürekli üzgünsün sıkıntılısın sinirlisin diyor_! Ah keşke beni anlasa_!mafoldumben
    Çok uzun oldu canlarım ama anlatmaya başlayınca tutamıyorum kendimi_! Çok sıkıntılı içim_! Sürekli ağlayasım var_! Ölümü bile düşündüm kaç kere_! Napayım ben şimdi_?benneyaptımki

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Haziran 2011
  2. 13 Ağustos 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.346
    Ödül Puanları:
    363
    Ohooooo çok geç kalmışsınız...
    Babanıza neden kızıyorsunuz ki,çok geçmiş olsun adamcağız hasta kendiniz söylemişsiniz..
    Nasıl sağlıklı bir adam gibi davranmasını beklersiniz ki..
    Yazık adamcağıza hastanede tedavi olsaydı belki rahatsızlığı biraz gerilerdi ama çalışamayacak durumda olduğuna göre çok geç kalınmış,yuazık bayaa da yaşlanmış..
    Çok hatalısınız,çok yanlışsınız bana göre,insan babasının rahatsızlığı nedeniyle ona öfke duyar mı?

4. 13 Ağustos 2010
  5. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Aynı şeyleri düşündüm,
    eğer annenize zor geldiyse çok önceden boşanmalıydı
    hasta bir adamı özelliklede şizofren bir yaşlı adamı bırakıp gitmek vicdanınıza sığarmı?
    Şimdiye kadar nerelerdeydiniz diye sorarlar adama..siz nişanlınızla dışarı çıkamayınca mı aklınıza geldi,çok yazık..
    Bu şizofren hastalığı illettir bilirim,bir yakınım aynı dertten muzdarip ,hastayada hasta yakınınada allah sabır ve kuvvet versin,işiniz gerçekten zor ama..bu adam sizin babanız ve bir geliri yok,sizden başka bakacak kimsesi yok..zorda olsa mecburen babanızın yanında olacaksınız.Sizler yarın bir gün evlenip gideceksiniz bu yüzden özellikle anneniz malesef buna katlanacak,her ne kadar zor olsada..:1no2:

6. 13 Ağustos 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.346
    Ödül Puanları:
    363
    Anne zamanında boşanıp hayatını çizmemiş şimdi zor geliyor tabii...
    Arkadaş da nişanlısı ile gezemiyor diye babasının kendisini anlamadığını sanıyor..
    Şizofren biri ne kadar anlayabilir ki bunu düşünen yok..
    Yazık.. Çok yazık...

8. 13 Ağustos 2010
  9. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Tabii,adam zaten şizofren..yaptığı eziyetler hastalığın belirtileri , kendisi farkında değil ki

10. 13 Ağustos 2010
  11. melankoli59

melankoli59 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    Şizofren hastası insanlar. adı üstünde hasta insanlardır..Sağlıklı insanlar gibi davranamazlar..Baban yıllardır bu hastalığı çekiyormuş anladığım kadarıyla.. sende babanın hastalığını araştırmadınmı?? Şimdi neden zor geliyor anlamadım..Hastalığınımı kabullenemediniz annenle ikiniz acaba...sen iyilikle izin iste babandan nişanlınla görüşmeye,belki izin verir o zaman....

12. 13 Ağustos 2010
  13. yazdan

yazdan zehra'm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adı üstünde hasta adamcağız...
    çok geç verilmiş yanlış karar...
    geçmiş olsun,Allah babanızın yardımcısı olsun...

14. 13 Ağustos 2010
  15. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok zor bir durum allah yardımıcınız olsun. iki tarafı bohlu deynek derler ya o misal olmuş. kalsanız bir dert gitseniz ayrı br dert. bu yaştan sonra adamcağızı bırakmakta çok zor bir durum. ama kaldıkça siz ve anneniz zor durumda kalacaksınız.ilaç kullanıyrmu babanız bilmiyorum ama bazı ilaçlar daha sakinleştiriyor insanı onlardan deneseniz daha kolaylaşır belki bazı şeyler.

16. 14 Ağustos 2010
  17. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    İyi de adamcağız hasta. Burda hatalı biri varsa o da sizsiniz.

Hem geç kalmışsınız hem de babm şöyle şöyle diyorsunuz. Adı üstünde adam hasta. Nerden bilsin ne yaptığını.

18. 14 Ağustos 2010
  19. baaar

baaar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Şizofren dediysek hepten deli demedim Laale hanım_! Gücü kuvveti yerinde maşallah; kafası da oldukca ıyı calısıyo_! Çift kişilikli biri; belki duymuşsunuzdur borderline kişilik bozukluğu var_! Annem evlendiğinden beri çalışmamış zaten_! Ayrıca tedavide gördü kendisi ama değişen hiçbişey olmadı_! Yazık değil mi annemin ne sucu var sürekli küfür hakaret iftira_! Sizin başınızda olsaydı napardınız peki? Neyse yorumunuz için sağolun ama bugüne kadar yaptığı birçok hata yüzünden hasta oldu zaten ve biz hepsini sineye çekip bırakmadık onu ama artık dayanamıyoruz... Çekmeyen de bilemez...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.