Keşke Elimden Birşey Gelse ..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve PastelBoya tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Haziran 2010
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu düsündükce kendimi cok kötü hissediyorum ama kimse de önüne gecemiyor ki. Bizim bir yakınımız zamanında fırlama sayılabilcekken suan sakalını uzatmıs cübbesini giymis kısacası hoca diyebilirim ..Bir ara cok derinlere inince hastanelik olmustu ..

Neyse bu kisi kız cocuklarını pek sevmez hatta istemez ve o yüzden rabbim ona 2 tane kız evlat verdi ama keske yetistirmek adıan birseyler yapabilseydi .. 5 yasındaki kızını okula göndermeyi düsünmüyor .. Dahası kücücük kızını basını örtmesi icin zorluyor ulu orta olmadık seylerden dövüyor ..Kız gizlice basını acıyor ve babasının gelmesine yakın takıyor kafasına gene . Dısarıda arkadaslarıyla oynamasına bile izin vermiyor evde oturacakmıs ..(oturdukları yer köy)

Kücük bir cocugu zorlamak ,okula göndermemek ,döverek egitmek cehaletten baska birsey degilmidir ..Nedir bu allahım!! Böyle olaylara sahit oldukca psikolojim alt üst oluyor ..:çok üzgünüm:

Paylasıp rahatlamak istedim yerimseniben

2. 19 Haziran 2010
  3. oferma

oferma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Hemde ne cehalet! 5 yasindaki kizin basimi kapatilir.. Okula gondermemek disari cikartmamak.. cok yazik gercekten keske boylelerinden devlet cocuklarini alabilse ama nerde..

4. 19 Haziran 2010
  5. cigdemm85

cigdemm85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki kızın annesi nasıl o damı adam gibi yada ona akıl verecek birileri yokmu çevresinde? çok üzücü:KK43:

6. 19 Haziran 2010
  7. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    o kız bi büyün evlensin bak o zaman kabak çiçeği gibi açılır bi anda benim bi arkadaşım vardı tesettürlü babasının zoruyla kafasını örtüodu kız bide bize diodu yani bende sizin gibi dolaşmak istiyorum ama babam izin vermio işte die neyse sonra kız evlendi ilk işi başını açmak oldu gör işte ysak bi yerde bozuluyo:kızgın:

8. 19 Haziran 2010
  9. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    5 yaşındaki bi çocuğa böylesi zorlamalarda bulunmak,okula göndermemeyi düşünmek iyi şeyler değil.. bence gerekli yerlere bildirilmeli.. yazık çocuğun hayatı kararcak..

10. 19 Haziran 2010
  11. nezomemo

nezomemo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok yazik güzel ve kolay olan dinimizi insanlar nekadar zorlasdirip cirkin bi hale getiriyo, rabbim o adami islah etsin, bizim dinimiz hosgörü demek, anlayis, ilim demek,kurani kerimin ilk emridir oku a cahil adam:mymeka:, sanki sirf erkekleremi buyrulmus bu emir, caahil müslüman olurmu okumadan etmeden ne faydasi olcak o kizcagizin hem müslümanlia hem memleketine. onunda ne yolla düsecegi belli böyle babalarin elline yetisen bi cok kizlarimizin yanlisa sapti malesef ortada. demek bunu anlamayanlara cok yazik gercektende. din altina gizlenip kadin düsmanligi yapan erkeklerden nefret ediyorum, kuranin neresinde kiz cocuklari sevilmes, kadinlara eziyet edilir, veya onlar cahil olmali yaziyor ya. bari güzelim dinimizi alet etmeyin be cok yazik cok senağlamasenağlama

12. 19 Haziran 2010
  13. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Cok yazik, din demek ozgurce vicdanina kulak vererek buyruklari yerine getirmektir. baba olsun hoca olsun.. ne olursa olsun her kim kisiye baskiyla bunlari yaptirirsa hicbir anlami yoktur dini acidan. o babaya sorsan kendince nasil mutludur, Allah bana sevap yaziyor diye icin icin seviniyordur. oysa Allahin 5 yasindaki cocugun basini kapatmasina ihtiyaci yoktur. tam aksine, okumus egitimli gorgulu bir musluman basi acik veya kapali, toplumdan soyutlanmis cahil bir insandan cok daha onemlidir. yazik cok yazik..

14. 19 Haziran 2010
  15. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ya bunlar cocukları bile Allahdan soguturlar ne bicim insanlar ya diyecek bir sey bile bulamıyorum boylelerine beyinsiz takımı

16. 19 Haziran 2010
  17. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    -İnsan fıtratını kasmayacak derecede doğru ve dürüst,
    -İyi ahlaklı fakat sadece edepli değil tam kelime manası ile iyi ahlaklı,
    -Bilinçli;ne yaptığını ve bunu neden yaptığını kavramış,
    -Eğitimli ve mümkün olduğu yere kadar öğretimli,
    ve vs vs... diye uzayacak bir liste vardır genelimizin çocuklarını yetiştirirken hedef aldığı...

Bir evlat nasıl bir aileye doğar ise;oradan alır mayasını.
    Mensup olduğu dine göre her takva sahibi aile bu öğretilerinide ekler yukarıdaki listesine.
    Yükleme başlar hep bir ağızdan maile.
    Gelmek istediğim nokta şu;konunun yorumlarında bir kısım vay efendim ile başlayacak ve fikirsiz fikirler tüüü yazıkla bitecek.Önemli bir mevzu sapacak ve konu başka boyutlara uzanacak.
    Oysa ki ailelerin çocuklarına sahip oldukları ''doğru öğretileri'' erken dönemlerde alıştırarak vermeleri tıpkı 5 yaşındaki çocuğa 10'a kadar ingilizce say mantığıyla aynıdır.Ağaç yaşken eğilir.

Konuda bahsi geçen şahsa gelince;
    Çocuğa şiddet yasalarca suçtur ve şikayet ederseniz evladımız sürekli dayak yemekten kurtulur.
    Ayrıca bir çocuğun oyun oynama hakkı hiçbir akla uygun sebeble engellenemeyeceği gibi babanın bizzat bu oyun içinde olması gerekir.
    Beş yaşındaki bir çocuk adı üstünde çocuktur ve dinen mükellef değildir.

Konuyu ister kanunen ister dinen ele alın,sonuç değişmez.
    Buradaki yakınınızın babalığı,hocalığı tartışılır fakat cehaleti kör göze parmak kadar açıktır.

18. 20 Haziran 2010
  19. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız icin tesekkürler ..
    Aynı seyleri düsünüyorum hepinizle evet agac yas iken egilir ama suan o cocuk ne kadar anlatırsak anlatalım bunun mantıgını kavrayamaz nasıl babası yokken günah dedigi halde basını acabiliyorsa ..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.