Keşkesiz Bir Hayat

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve zzeyy tarafından 4 Haziran 2007 başlatılmıştır.

4 Haziran 2007
    Konu Sahibi : zzeyy
  1. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Hayat bir matematik hesabından başka bir şey değildir aslında. Davranışta bulunurken sana neler getireceği ve senden neler alabileceği üzerinde düşünür de davranırsan daha az acı çekersin. "Keşke" diye bir şey yok. Sende olan aklın sana zaten bunun için verilmiştir. Yapacağın şeyin sonucunu düşünmelisin. İnsanlar eylemlerinde özgürdür.

Kendi davranışlarından bizzat kendisi sorumludur insan. Özgür iradesiyle karar verdiği bir davranışın sonuçlarına katlanamayacaksa niye yapar o zaman.

Bazen kötü iki şeyden birini seçmek zorunda kalırsın. O zaman da biraz kadercilikle işin içinden yine sıyrılırsın. Demek ki birini yaşamak zorundasın. Çünkü hiç bir şey tesadüf değil. Bu hayat bize bir şeyler öğretmek için çok özenilerek hazırlanmış. Başına gelen her olay insan için bir fırsat. Anlayabilene...

Neden insanlar geçmişi unutmaz? Geçmiş, gelecekte aynı hatayı yapmamak için vardır. Ama geçmişe takılıp kalmak da, bizim için ne getireceği belli olmayan bir gelecek için endişe duymak da yanlış. Doğrusu; geçmişten ders alıp geleceğe hazırlanırken "an"da kalmak. Çünkü geçmiş adı üstünde geçmişte kaldı. Gelecek ise henüz gelmedi. Bizi biz yapan "an"da yaşadıklarımız ve "an"da seçtiklerimizdir.

"Keşke" insanı mutsuz etmekten başka hiç bir şeye yaramaz...

ÖZLEM KAHVECİOĞLU
    ( Başka bir forumdan alınmıştır.)

2. 4 Haziran 2007
  3. pxixrxixl

pxixrxixl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayatımda keşke dediğim o kadar çok şey var ki... ....:KK43:

4. 4 Haziran 2007
  5. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Geçmiş tat verir her şeye rağmen özlem vardır.Bir daha yaşanamayacağından.
    Ama gelecek ne getirir bilinmez Ondandır endişeler.
    Keşkeler olmadan haklı,doğru nasıl bulunurdu..Yinede keşkesiz hayatlara diyelim.

6. 4 Haziran 2007
  7. EU1

EU1 Guest

paylaşımın icin teşekkürler gecmişi unuta bilsek kötü şeyleri güzel olur ama bu mümkün degil ben gecmişteki kötü şeyleri unutamıyorum s

8. 4 Haziran 2007
  9. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Her zaman değil ama bazen yanlışları görmek için keşkeler lazım ama çoğunlukla mutsuz ettiğine katılıyorum

10. 4 Haziran 2007
  11. EU1

EU1 Guest

paylaşımın için teşekkürler umarım keşkelerimiz az, iyikilerimiz çok olur

12. 4 Haziran 2007
  13. pasa07

pasa07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Keşkelerim çok fazla.Eşimde o geçmişte kaldı geriye dönüp bakma o zaman üzülürsün diyor ama ben yapamıyorum.

14. 8 Haziran 2007
  15. ozlemkahvecioglu

ozlemkahvecioglu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Geçmiş olmalıdır zaten. Bugün de aynı hataları yapmamak için. Ama gelecek sadece "an"da yaşadıklarımızla şekillenir.
    Yazdığım bu yazıya sitemde bu kadar yorum yapılmamıştı. Yorumları görünce hem sevindim, hem de şaşırdım.
    Yazının altına adımı eklediğiniz için çok teşekkür ederim.

Alıntının alındığı yer : http://ozlemkahvecioglu.blogcu.com
    Ziyaret etmek isterseniz beklerim.

16. 9 Haziran 2007
  17. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Sizlere bir tavsiyede bulunmak istiyorum.Umarım ukalalık saymazsınız.Benim hayatta keşkelerim hiç olmadı.Bu benim çok akıllı olduğum anlamına gelmez ama hayatı olduğu gibi kabul ettiğim anlamına gelir.Keşkelerle düşünüp kim neyi değiştirebildi ki bugüne kadar?O zaman boş bir çaba.Lütfen geçmiş bir daha asla yaşanmayacağına göre,keşkeleriniz size vakit kaybettirmesin.Asla ''keşke''ile başlayan cümleler kurmayın.Cümleleriniz hep ''umarım''kelimesi ile başlayıp geleceğe yönelik olsun.Mutluluğunuz''keşkelere'' değil,''umarım'' lara bağlı.

18. 9 Haziran 2007
  19. ozlemkahvecioglu

ozlemkahvecioglu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili realist estağfirullah. Bu yazıyı anlayan az sayıda insanlardan birisisin. Bu yazıda da zaten tam olarak senin söylediğin şey anlatılmaya çalışılmıştı.

Site Adı: HAYATA DAİR (yazının alındığı yere ziyaretinizi beklerim)
    http://ozlemkahvecioglu.blogcu.com/1973522/
    ÖZLEM KAHVECİOĞLU