kıbrısa taşınıyoruz yardım lütfen

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım K.K.T.C.' forumundadır ve seymabektas tarafından 7 Haziran 2009 başlatılmıştır.

7 Haziran 2009
    Konu Sahibi : seymabektas
  1. seymabektas

seymabektas Prensesim.. Güzel Kızım.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    biz bu yaz sonu gibi kıbrısa taşınıcaz büyük ihtimalle çünkü eşim artık babasına bağımlı çalışmak istemiyor, kendi ayakları üstünde durmak istiyor.
    dolayısıyla bir arkadaşı kıbrısta yaşıyor ve gel ben sana iş bulurum dedi ve eşimin işi de hazır sadece bizim gitmemiz kaldı.
    ama benim içim gitme taraftarı değil. çünkü eşimin arkadaşından başka kimsemiz yok orda.
    nasıl bir yerdir, nasıl geçinilir bilmiyoruz.
    ilk defa kıbrısa gidecez.
    ailemden uzak kalmayı düşünmüyorum çünkü zaten ailemden uzaktayım.
    ailem trabzonda ben bursada yaşıyorum, o konuda bişey değişmicek.
    ama hiç olmazsa burda bir sürü çevrem oldu 1 yılda orda kimse yok biraz kafam karıştı yardıcı olun bana....
    kıbrısta yaşayan arkadaşlar bana kıbrısın nasıl bir yer olduğunu anlatabilirmi??
    birde kıbrıs çok pahalı bir yermiş. ama askari ücret buranın 2 katıymış. nasıl yaşanır bilmiyorum..:1no2:fisfisfisfisfisfisfisfisfisCADIARZU

2. 12 Haziran 2009
  3. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben bır kaç yıl kıbrısta okudum, bir kere kıbrıs cok sıcak bır yer, yaz kış sıcak. çok temız bır yer degıl. bir tarla bır apartman bir tarla bır ev gıbı duşun heryerı. gırne merkez, magosa dau kampusu ve lefkoşe merkez dışında heryer kötu. fazla gelışmemış tarla oldugundan evler sureklı toz, çamur ve böcek oluyor. ınsanı sakin kendı halınde fazla kaynaşmayı sevmıyorlar. uykuyu çok sevıyorlar,az çalışıyorlar gun içinde dukkanlar 5 saat falan acık oluyor. genelde orada yaşayan çok ıngılız var onları daha çok sevıyorlar.çeşme suları az arıtılmış yanı oyle sabun köpurmuyor bılesın. bursanın bol sıfalı sularından yeşilınden nasıl koparsın bılmıyorum ama ıyı yanları da var. mesela sureklı denızle iç içesin. akşam herkes pilaja gıder piknik yapar, yıldızlar sankı elınle tutacakmış gıbı yakındır, çok unlu görebılırsın, ınsanlar rahattır çıplak dolaşsan bakmaz, askıntı olmazlar, polislerı cok babacandır. hoşgöruludur. benzın ve et buraya göre daha ucuz. yeşil olan herşey pahalı sebze pek yok.meyva var ama sadece portakal.çok lezzetli. dedıkodu falan sevmıyorlar sakın yapma derım. sevgıler

4. 13 Haziran 2009
  5. seymabektas

seymabektas Prensesim.. Güzel Kızım.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm yapma yaa gerçekten böyle bir yermi?
    inanmıyorum. bende aslında pek gitmek istemiyordum ama eşimin işi dolayısıyla gidiyoruz. inşl. pişman olmayız. saol cnm yardımcı olduğun için

6. 27 Haziran 2009
  7. white_girl

white_girl Kıbrıslı gız Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

ben kıbrıslıyım !
    canımm hangi evler pis ve hangi yerler berbat ? sen hangi köyde kaldın kim bilir. ki köyleri de artık şehri aratmıyor.. ewt kıbrısın bir çok kısmı ovalık ama ovalık alanlar şehrin dışında inşaa edilmeyi bekliyorlar.. Burda öyle yerler öyle güzellikler öyle evler var ki hiç bir ülkede göremessiniz..
    eksi yönleri, ulaşım zorluğu, aşırı sıcak, köylük alanlarda ihtiyaçlarını pek gideremessin.. insanları çok sıcaktır yeterki arkalarından dedikodusunu yapmayın.. walla bir daha kapıdan içeri sokmazlar :)))
    genelde çay yerine kahve ikram ederler.. yemekleriyle ünlüdür, şivelerimiz farklıdır.
    sadece burda lefkoşa surlar içi berbattır.. bu konu hakkında yorum yapmıycam gidenler biliyor ztn fazla söze gerek yok :)

saygılar..

8. 27 Haziran 2009
  9. white_girl

white_girl Kıbrıslı gız Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

gelmek istemiyorsan gelme canım.. burayı sevemezssen burda yaşıyamazssın.. burası turistik bi ada. her sezon buraya binlerce turist geliyor.. buranın maaşları da yüksek.. geçim sıkıntısı pek yaşamazssınız.. burda böyle birşey vardır ki bir insan ya zengin olur ya da tam fakir.. ortasını pek göremezssiniz..
    hakkınızda hayırlısı olsun !

10. 19 Ağustos 2009
  11. Temizhayalim

Temizhayalim gecemin güneşi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    bende yeni taşındım ama sevdim öyle tozlu ev falan bende görmedim ben alışmaya çalışıyorum doğayla iç içe ben sevdim sadece tanıdığım kimse yok oda artık zamanla

12. 19 Ağustos 2009
  13. Vengeance

Vengeance Türkiye :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ondan öte KKTC ye elini salayan gidemiyor, direk gidip çalışamaz sevgilin. Bildiğim kadarıyla direk giden 3 ay kalabiliyor maksimum ve çalışması vs yasak.

14. 19 Ağustos 2009
  15. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    kıbrıs bence çok temiz bir yer ayda 1 giderim bn arkadaşlarımın yanına fln hele girne muhteşem ama yaşamak için biras pahalı gibi araban olması lazım ulaşımda güçlükler var ama çalışanlara verdikleri ücretler çok iyi mesai ücretini bile haklarıyla alıyorlar seviyorum kıbrısı

16. 19 Ağustos 2009
  17. asin25

asin25 nisamla.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    valla cnm bir yıldır burdayım evet asgari ücret 1.200 falan ama burası türkiyeye göre çok pahalı o yüzden o para yetmez biz çok daha fazlasını alıyoruz yine yetmiyor çünkü :icecream:
    genelde çok sıcak klimasız yaşanmaz arabasız yaşanmaz çok fazla havada nem var denizi süper tarihi gezilcek çok yer ivr

18. 13 Eylül 2009
  19. Asme

Asme Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam Kıbrıs Girnede yaşıyorum buranın en kötü şeyi Türkiye'nin en iyisi diyebilirim . Doğası çok güzel havası temiz fazlasıyla :) sakin ...ölsen pek duyan olmaz yani :)) ama Yinede gurbetdesin ve bu çok zor yediğim hiçbirşey Türkiye de yediğim gibi tat vermiyor .. ekmek bile:)))))ış bulmakta hiç kolay değil kktc vatandaşı olman aranıyor çoğunlukla hayat pahalı ve şartlar zor.Tatil için güzel biryer gez gez bitmiyor tarihi yerler inanılmaz güzel ama ben gurbetçilikten yana değilim o yüzden çok zorunlu değilseniz çıkmayın vatanınızdan derim kaldığın yer sevdiklerinle anlam kazanıyor bence ...