Kibrista spermdonasyunu hakkinda ne biliyorsunuzzz lütfen

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU1 tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar kibristaki sperm donasyonu hakkinda bilginiz var mi? Bu konuda (sperm donasyonu)ne düşünüyorsunuz? Merkezler ve fiyatlar hakkinda durum nedir biliyor musunuz?dinen durum uygun değil sanirim:

2. 18 Ağustos 2008
  3. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu konuda düşünülecek bir şeymi var

hiç tanımadığınız bilmediğiz birinin spermi kullanılarak hamile kalınırmı ya:kızgın:

ha gidip hiç tanımadığın biriyle ilişkiye girmişin bi gecelik aşklar gibi çocuğun olmuş
    ha bu şekli aynı tas aynı hamam..Töbe yarabbimm

DİNİMİZDE KESİNLİKLE GÜNAH GÜNAHHHHHHHHHHHHHHHHHHH ben sadece bunu biliyorum...

4. 18 Ağustos 2008
  5. nurtanesi_16

nurtanesi_16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım
    hiçbir şekilde seni üzmek istemem.ve bil ki ben asla hiçbir konuda kestirip atmam.sperm donasyonu evlat sahibi olmak için bir çözümdür tabi.ve evlatsız kalmanın acısı öyle bir şey ki, insan her şeyi deneyebilir yani bekarken hacıya hocaya gitmeyi cahillik olarak görenler hocalara gidip okunmuş su içebilir, ya da asla doktora gitmem diyenler senelerini doktor muayenehanelerinde geçirebilir...
    sperm donasyonu da öyle bir şey..bıçak kemiğe dayandığında "acaba bunu denesem mi "diyebilir insan
    ama arkadaşım nolur bunu yapma.inan bana ben çok araştırdım bu dinen de ahlaken de sakıncalı bir durum.. ülkemizde de bu yüzden uygulanmıyor.düşünsene bitanem, başkasının spermi ile çocuk sahibi oluyorsun ve o çocuk gerçek babasının kim olduğunu hiçbir zaman bilmeyecek
    fakat buna hakkı var..dünya öyle küçük ki hatta teknolojik gelişmelerle daha da küçüldü mesafeler kısaldı vs.. bu çocuk bilmeden gidip o adamın başka bir çocuğu ile evlenirse kardeşi ile evlenmiş olmayacak mı? ve bu evlilikten özürlü bi çocuğu doğarsa sorumluluk kimin olacak?
    canım..anne baba olmak şüphesiz çok güzel bir şeydir..fakat biz bu dünyada geçiciyiz.baksana yıllara ne kadar hızla akıp gidiyor.bir bakacağz ölüm anımız gelmiş.hesap günü ne deriz allaha?bunun hesabı nasıl verilir arkadaşım?
    bir daha düşün ve eşine sıkıca sarıl.veren allahtır o dilerse hiç spermsiz de verir..hz.meryeme babasız çocuk vermiş be arkadaşım..allahın yanında güç değil ki hiçbir şey..
    vermezse de vardır bir hayır ..her şey çocuk değil.üzülüyoruz ağlıyoruz ama şükür sağlıklıyız eşimiz yanımızda..önemli olan sizsiniz gelmeyen çocuk değil.. gelirse ne ala..ama gelmezse yapabilecek bir şey yok
    bu bizlerin imtihanı ve bu imtihanı kaybetmeyelim..

6. 18 Ağustos 2008
  7. PinkRose

PinkRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende bu konuda mavi ay a ve nurtanesi arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum çok iyi düşün doğruyu bulacaksın.

8. 18 Ağustos 2008
  9. hatize

hatize Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim tanidigim biri baskasinin yumurtasiyla hamile kaldi ve cocuklari var eger öyleolmasaydi esi ayrilacakti.simdi cocuklariyla cok mutlu anneligi tatti.Ben kesin yargida bulunmayacagim ,cünkü cocugu olmayan insanlarin neler hissettigini bilmiyorum.Sahsen ben evlat edinmeyi tercih ederdim Dünyada bakima muhtac okadar cok cocuk varki.Cokiyi karar vermelisiniz ve bence kimsenin etkisinde kalmadan tamamen esinizle sizin karariniz olmali bence.yüreginizin götürdügü yeri gidin sevgiler...

10. 19 Ağustos 2008
  11. gxuxlok

gxuxlok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım bence bu durum hem dinen hemde ahlaken çok yanlış.hiç tanımadığın bir adamın spermini kullanarak çocuk sahibi oluyorsun.eşinden olmuyor bu çocuk bu apaçık ortada.soyun bozulması demek buda.yarın birgün çocuk büyüyünce kardeşine falan aşık olsa evlense daha büyük bir günah ve ahlak bozukluğu çıkacak ortaya bu sefer.o adam sperm bankasına kimbilir kaç tane sperm verdi.ve haberi olmadan dünyanın her yanında kimbilir kaç tane çocuğu olacak.soyu sopu belli olan insanlarla evlenmemizi tavsiye etmiş dinimiz.hayatta herşey çocuk sahibi olmak demek değil.belkide olmaması daha hayırlı.o çocuk belkide anne ve babasına sürekli ızdırap veren onları hiçe sayan hayırsız bir evlat olacaktır da Allah oyüzden nasip etmiyordur.bunu biz bilemeyiz ki.bizim şer gördüklerimiz Allah katında bizim için daha hayırlı belki ama biz bunun farkında değiliz.ayrıca Allah tan ümit kesilmez.bizimde olmadı hep ümit ettik.evlatlık almayıda düşündük çok.bu daha mantıklı inan.her ikiside başkasının çocuğu.ama evlatlık dinen caiz.diğeri zina haram.Allah kolaylık versin.sakın yanlış bişey yapmayın.

12. 19 Ağustos 2008
  13. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    hohanyeh başlığını görünce okudum fakat bir yorum yapmadım yapamadım seni kıracak bir kelime kullanmaktan korktum düşündüğün şeyi ben yapmazdım ve hiç bir insana da önermezdim ama bilmiyorum belkide gülokun dedigi gibi müslümanlıkta bu haram fakat senin müslüman olup olmadıgını bilmiyoruz eger başka bir dine mensupsan ve dinin bunu onaylıyorsa yap bu senin hayatın yalnız çok iyi karar ver seni yargılamak degil maksatım kesinlikle ama sevdiğin insanın çocugunu taşımak başka hiç bilmediğin birinin çocugunu taşımak başka çocuk iki seven kalbin meyvesidir ben bencilce davranıp anne olmak istiyoırum diye herşeyi yok sayamam
    eşin ne diyor bu duruma

14. 19 Ağustos 2008
  15. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili Hohanyeh,eşinin durumunu ayrı ayrı doktorlara gösterdiniz mi?Bugün tıp çok gelişmiş durumda,İstanbulda Amerikan Hastanesi gibi çok gelişmiş kurumlar var.Ama eğer bu da işe yaramazsa ben sana saygı duyuyorum.Hep şunu düşünmüşümdür.Evlatlıkta olabilir ama bu şekil en azından yarısı senin yavrun olacak,benim eşim bu şekilde düşünüp kabul edebilirdi sanırım.Bazı arkadaşlarım sert yorumlar yapmış.Tabiki dinimiz açısından sakıncalıdır.Ama Allah senin yardımcın olsun.Bende senin durumunda olsam belki yaptırabilirdik.Sonuçta dünyaya gelen senin yavrun olacak.Bence kimse seni yargılamamalı.Herkesin inancı kendisiyle ilgilidir.Kıbrısta yapılıyor ise internetten araştırsana.Boşver buralarda demekki deneyen yada düşünen yok canım.Telefon edip öğren .Tüm hayat ,tüm inanç senin.Sadece Allah yardımcın olsun...

16. 19 Ağustos 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Kahroldumarkadaşlar iki defa aşilama ve 6 defa tüp bebek denemesinin üzerene eşimin hiç bir şekilde çocuğu olmayacağini öğrendik üç ayri üniversitede ve yurt dişindada testleri yapildi. Sonuç negatif tekilifi eşim yapiyor kabul etmessem ayrilmak istiyorum eşimi seviyorum ve seçim yapmak zorundayiz beni buna mahkum etmemeliymiş ne kadar testek olamaya çaliştiysam benim için önemli olanin o olduğunu söylsemde olmadi ve gittiii karar vermemi istiyor 8yillik evliyiz ve hayatim kabusa döndü sadece fikrinizi sormuştum umarim siz benim yaşadiklarimi yaşamassiniz

18. 19 Ağustos 2008
  19. EU1

EU1 Guest

şimaysi çok tşk anlayişin için