kıkırdak eğriliği

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve gingerr tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : gingerr
  1. gingerr

gingerr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar burun kemiği eğriliği ile uçtaki kıkırdak eğriliği aynı şey mi? eğer değilseler kıkırdak eğriliğinden ameliyat olan var mı ? sonuç nasıl?

2. 4 Nisan 2010
  3. tosy

tosy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aynı şey değil . Kıkırdak eğriliği burun ucu kıkırdaklarının asimetrik görüntüsü oluyor . Gelişme çağında burna alınan darbeler sebep oluyormuş . Zamanla yanlış kaynayan kıkırdak , geliştikçe daha da bozuk görüntüye sebep oluyor.

Benim ciddi kıkırdak eğriliğim vardı .1 ay önce ameliyat oldum. S burun diye araştırma yapabilirsiniz. Zor ameliyatlardan biridir cerrahlar için. Henüz çok yeni ama memnunum.

4. 5 Nisan 2010
  5. ayseall

ayseall Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim hem burun kemiğim eğri hem kıkırdağım. Kemik burnun bir kısmına kadar iniyor, elinle burnunu yoklayınca da anlarsın zaten, sonra kıkırdak kısım başlıyor. Bu kıkırdak kısma septum deniyor. Septum yamukluğu işte o burun ucunun yamuk görüntüsüne neden oluyor. Eğer çok feci bir septum yamukluğu varsa sadece burun ucu değil, burnun büyük bir bölümü yamuk gözükür. Septum yamukluğu olarak da bakabilirsin internetten. Bu zaten doktorlar için en problemli durum, kemik törpülenir düzeltilir ama bu yamukluk çok beceri istiyor, ben de bir türlü karar veremiyorum ameliyata o yüzden...

6. 5 Nisan 2010
  7. tosy

tosy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bahsettiğiniz burun benim burnumdu ayseall.
    Taa ki 1 ay önceye kadar . Dediğiniz gibi en zorlu burun ve çok ehli bir doktor şart.
    Henüz kısa zaman olduğu için çok fazla yönlendirmek istemem ama , ben memnunum doktorumdan şu ana kadar . Hatta eğer benim burnuma revizyon gerekmezse 5 ay sonra bakıldığında, işte o zaman rahatlıkla doktorumu her yerde övebilirim :)

8. 5 Nisan 2010
  9. firegirl986

firegirl986 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    merabalar bende bugün tomogrofi sonuçlarımı aldım burnumda nazal septum sola deviyedir her iki konka hipertrofiktir yazıyodu emre beye gidicektim ama bi türlü kısmet olmadı burda çektiriyim önemli biişi varsa ameliyata ona giderim diye düşündüm sonuç böle çıkınca burdaki doktor amelyat olman lazım dedi ben açıkçası hem burnumun şeklini beğenmiyodum hemde tıkanıklık vardı sinüzitim var zannediyorum meğerse bu yüzden tıkanıkmış şimdi emre beyin estetik konusunda iyi olduğunu bir çoğunuzdan duydum fakat bu ameliyat nasıl bişi bi anlatırmısınız yada bu ameliyatı emre beye olan varsa beni bi aydınlatın...

10. 2 Mayıs 2013
  11. burcn89

burcn89 Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    fotoğrafları acabilmem için belli sayıda mesaj mı atmam gerekiyo

12. 2 Mayıs 2013
  13. burcn89