Kıl Köklerinde iltihaplanma

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve elosh tarafından 10 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : elosh
  1. elosh

elosh Guest

4 ay önce ilk defa ağda yaptım ertesi gün genital bölgemde tüylerin alındığı yerlerden kocaman yara gibi içi iltahap kan dolu şeyler çıkmaya başladı daha fazla yara olmasın diye dokunmadım 3-4 gün sonra patlamaya başladılar kendiliğinden ve ne zaman alsam genital bölgemde böyle şler çıkıo napıcamı bilemiorum bunlarn nedeni nedir nasıl geçer lütfen bana yardım edin senağlama bacaklarımda fln böle bi sorun yok sadece genital bölgemde oluşuyolar dayanamıorum artık senağlama

2. 10 Ağustos 2008
  3. dishy_kartal

dishy_kartal Afyon Kaymağı... Üye

Beğenildi:
    176
    Ödül Puanları:
    123
    bende carsamba gunu ilk kez agdayla aldim ve boyle seyler olmadi, belki ayni yeri bir kaç kez agdayla zorlamistirsin ondan enfeksiyon kapmistirsin! oncelikle bir doktora gorun! sanirim sana bir sure o bolgeye agdayi yasaklayacaktir ve belki merhemde verir! benim bulundugum yerde ozellikle o bolge için enfeksiyonlara karsi urun satiliyor! belki turkiye'de de vardir ama adini bilmiyorum (Lactacyd Femina) sen yinede bir danis doktoruna
    kendi basina sakin birseyler yapmaya calisma ciddi sorunlar olabilir!
    ve hangi agdayi kullandin bilmek isterim! belki kullandigin agda zararli olabilir
    ben veet yesil çayli agda kullandim daha bir hafta olmadi bile ama hiç sikayetim yok!
    gecmis olsun

4. 10 Ağustos 2008
  5. benSelinova

benSelinova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun
    ama bnce ilk önce bi doktora git sana krem felan verir
    bide bn genital bölgenin ağdayla alınmasının zararlı old duymuştum
    tüy dökücü kremle veya jiletle alsan belki cildin hassastır
    doktora gitmeyi ihmal etme
    tekrar geçmiş olsun..

6. 10 Ağustos 2008
  7. elosh

elosh Guest

evet bi doktora gitsem iyi olcak galiba senağlama sağolun

8. 10 Ağustos 2008
  9. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim bende de aynisi oluyor.. söylemesi ayip findik kadar da büyüyor.. oysa ben agda ile almiyorum jiletle aliyordum orami hep.. benimkalcamin ic tarafindan olusuyor bunlar.. yani tam genital bölgemde degil..internetden biraz arastirdim ve buna Çıban diyoruz,,, tabiiki ben doktor degilim, ne kadar dogru bilmiyorum ama bende de ayni senin anlattigin gibi ici kan doluyordu.. cokta aciyordu patlatmak istedigimde.. gecmis olsun canim

hatta sana bir kac bilgi aktarayim burdan..

___

Çıban, deride oluşan ağrılı, şiş apseye verilen isimdir.

Genellikle, bir kıl keseciğine ya da bir yağbezinin kanalına giren Staphylococcus aureus bakterisinden kaynaklanan, dokunulduğu zaman ele çok sert gelse de, gerçekte irinle doludur. İrinin birikmesi komşu sinirler üzerine baskı yapar ve iltihaba yol açar. Çıbanlar genel olarak, bir yere sürtünen bölgelerde, sözgelimi boyun, yüz, kulak, kol ve bacaklarda oluşur; ama bedenin her yerinde de görülebilir.

Küçük çıbanların tedavisi, bulunduğu bölgenin temiz tutulmasına, tahriş edilmesinin önlenmesine ve antibiyotik merhemler uygulanmasına dayanır. Özellikle yüzde çıkan büyük çıbanlar kan zehirlenmesine (septisemi) yol açabilir. Eger hastalık ıle ılgılı onlemler alınmassa 'sepsis'e kadar gider vucudunda zehirli kan.

-------------------------------------------

10. 10 Ağustos 2008
  11. 17Ocak

17Ocak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim ilk agdayla aldigimda bende de oldu doktora gitim alerjim oldugnu söledi sende de olabilir bence bi doktora görün

12. 10 Ağustos 2008
  13. minel axsxk

minel axsxk HİSLERİMİN TALEBESİYİM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    evet haklısın arkadaşım bende duymuştum genital bölgenin agdayla alınması sakıncalı eldivenle almayı dene doktora git geçmiş olsun...

14. 10 Ağustos 2008
  15. elosh

elosh Guest

ya çook sağolun allah razı olsun bundan sonra ağdaya aslaaa

16. 10 Ağustos 2008
  17. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canm o bazi insanlar da oluyor kil koklerini cok cekiyorsun sanirim ondan iltihaplanarak cikiyorlar
    sana onerim bi sure o bolgeni dinlendirmen agda kullanmaman
    bu arada krem kullanmani da onermem pek
    agda yaparsan eger tekrar yaptiktan sonra bepanten sur 2 saat su degdirme. boyle seyler cok etkili oluyor...

18. 10 Ağustos 2008
  19. dishy_kartal

dishy_kartal Afyon Kaymağı... Üye

Beğenildi:
    176
    Ödül Puanları:
    123
    sakin boyle soyleme
    belki de agdadan agdaya fark vardir ve sen sana alerji yapani kullanmistirsin...
    sen doktora görünmeden kendi kendine teshis koyma....
    belki baska bir seyden kaynaklaniyor olabilir ne bileyim stres gibi skinti gibi...
    moralini bozma sen en kisa zamanda muayene ol...