Kıl Kurdundan kurtulamıyorum imdat!

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve surmener tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

30 Nisan 2009
    Konu Sahibi : surmener
  1. surmener

surmener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bende cok uzun zamandır kılkurdu var. sizden ricam allahınızı seviyorsanız tek kullanımda çözüm olacak (bitkiselde olabilir) bir ilaç varsa yazmanız. delirmek üzereyim ne illetmiş kurtulamıyorummmmmmmm

2. 30 Nisan 2009
  3. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım gitmedın mı doktora? bende küçükken olurdu doktora gıderdım hemen.Iyy ben cok tıksınıyorum onlardan onuda bırak korkuyorum düşündükce iğrenıyorum kendımden. kafamçokkarıştı

4. 30 Nisan 2009
  5. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Nasıl anlıyorsun kurt olduğunu?

Doktora gitsene arkadaiım? İlaçları vardır mutlaka..

Sebzeleri de iyi yıka..

6. 30 Nisan 2009
  7. challenger

challenger anladım ki herşey sensin. Üye

Beğenildi:
    402
    Ödül Puanları:
    188
    yaşamadım nasıl birşey bilmiyorum ama internette tedavi şekli hakkında bilgi buldum belkide işine yarar.
    Tedavisi için bütün aile bireyleri ele alınmalıdır. Yemeklerden önce ve tuvaletten çıkınca elleri sabunla iyice yıkamalıdır. Çocukların makatlarını kaşıyıp, ellerini ağızlarına götürmeleri engellenmeli, tırnakları iyice kesilmelidir. ılaç olarak ... şeklinde tek doz olarak verilir. On beş gün sonra tekrar edilir.............müessir olan diğer ilaçlardır.

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Nisan 2009
  8. 30 Nisan 2009
  9. surmener

surmener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayır gitmedim.int. den öğrendiğime göre büyük tuvaletinden tahlil yapıyorlarmıs. ben bundan çok iğreniyorum. ama gerek yok zaten varlıklarından eminim. hissedebiliyorum yani. senınde dediğin gibi kendimden igrenmekteyim ve delirmek üzereyim. yokmu bildiğin ilaç

10. 30 Nisan 2009

11. ya bundan iğreniyosun ama içinde kurtla yaşıyorsun. şahsen en korktuğum şeydir börtü böcek derhal git doktora nasıl dayanıyorsun buna?
    eczaneye git hiç olmazsa bağırsak paraziti için etkili bi ilaç istiyorum de ..

12. 30 Nisan 2009
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    peki kıl kurdu olduğunu nasıl anladınız.
    tenyada olabilir. onların ilaçlarıda sanırım farklıdır...

14. 30 Nisan 2009
  15. tramissu

tramissu göbiş değl artık bebiş :) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ne kotu bısey bılırım ben cok eskıden olmustu bende dr gıtmedım ama eczaneye gıtmiştik annemle bı ilaç wermişti tek kullanımlık bı doz suyla karıstırılıp içmiştim ertesı gune hıc bişşey kalmamıstı bence bı eczaneye gıt sor keske hatırlayabılsem adını ya :uhm:

16. 30 Nisan 2009
  17. surmener

surmener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar cevaplarınız için cok teşekkür ederim. internetten fazlaca arastırma yaptım ve cok fazla ilaç ismi buldum. bnu konuda deneyimi olan arkadas varsa en etkilisi hangisi onu bulmaya çalısıyorum. yani eczacıya gidicem iş çıkışı ve bir ilaç adı vermek istiyorum. eczacının elindeki herhangi birsey olmasın en etkılısı ve tek kullanımda halleden bişe olsun istiyorum arkadaşlar.
    nasıl onlarla yasıyorsun diyen arkadaşım. sormuyorlar senle yasayabılırmıyım diye. pat geliyorlar küt kalıyorlar. :1no2: ayrıca ilaç kullanmadım değil kullandım ama devam edemdim. çünki ağızda çiğnenmesi gerekiyordu ve 1 hafta bu tad agzımdan gitmedi. dayanamadım. bu yüzden en iyisini ve tek kullanımlık olanı arıyorum.
    nasıl anlıyorsun diyen arkadaşım: bunlar belli aralıklarla yumurtlamak ıcın cıkıyorlar afedersin anüstendısarı. ve hissediyorsun dogal olarak. kısaca iğrenç bişe dibini karıştırmasak iyi olacak delikafadulden :1no2:

18. 30 Nisan 2009
  19. surmener

surmener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yokmu arkadaslar cocugunda kendınde kullanıpta 1 kerede işi bitiren vede adını hatırlayabılen..kafamçokkarıştı