kil maskesi acil yardım

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve nice89 tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

8 Şubat 2010
    Konu Sahibi : nice89
  1. nice89

nice89 Evli Mutlu Şimdilik Çocuksuz Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar benim yanaklarım normal ama t bölgem yağlı. bugün aktardan kil aldım maske yapmak istiyorum ama cildim için nasıl ve ne miktarda kullanmalıyım yardımcı olurmusunuz:CüvCüv:

2. 8 Şubat 2010
  3. dehanur

dehanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm canım 1 yemek kasıgı yeter dıye düşünüyorum bende kıl maskesı kullanıyorum gercekten çok güzell

4. 20 Şubat 2010
  5. woman35

woman35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2 yemek kaşığı kili havuç yada elma suyuyla bulamaç yapabilirsin. havuç yağlı bölgendeki gözenekleri sıkılaştırır . elma suyuysa kuru bölgelerin nemlenmesini ve elastikiyetini sağlar.

6. 4 Mart 2010
  7. denizzelda

denizzelda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bana cilt uzmanının önerdiği şekli sudur
    geceleri uygulamak kaydı ile
    2 ölçü süt
    1ölçü limon
    1-2 çorba kaşığı kil hepsini tahta kaşıkla karştır ve cezveye koy ocak üzerinde benmari usulü cok az ısıt
    ve kullanıma hazır.içinde limon oldğundan sakın bunu yapıp dısarıya cıkma ben bu hataya zamanında düştüm ve cildimde lekeler olustu kırmızı kırmızı o yüzden herkezi uyarıyorum..
    mutfağınızdki bazı maskeler cildinizi felçe uğratabiliyor gene de en iyisi ben derim ki dermotolojik bi cilt maskesi alın..

8. 4 Mart 2010
  9. imdaaat

imdaaat H£r fikir içimde k£lepç£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canm ben 1 çorba kaşığı kadar kile eşit miktarda limon ve zeytinyağı koyuyorum bildiğiniz gi bi zeytinyağı cilde çok faydalıdır limonunda gözenekleri sıkılaştırıcı özelliği vardır ve cildi geriyo parlatıyo....yüzdeki yağlanmayı azaltır kil ve yüzdeki ölü deriyi kaldırıyo kirleirn çıkmasını sağlıyo ben faydasını gördüm...ama cnm kili yaparken göz ve ağız çevresine uygulama..

10. 4 Mart 2010
  11. bayinerdem

bayinerdem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bir maske yapayım dedim okuduklarımdan yola çıkarak sonuç tertemiz yüzüm gitti şimdi o maskeden sonraki faciayla uğraşıyorum sanırım buralardan okumuştum maydanozu ezip limon suyuyla karıştırdım bide zeytin yağı kullandım tabi işe yaramadı neyse dermatolog bir arkadaşım bilmediğin hiçbir şeyi yüzüne kullanma dedi bakın bunların bazıları koruyucu tabaksını zedeliyor dengesini bozuyor cildin uzmanlar bunları yemenizi öneriyor cilde her gıda her yağ ve her killler maske yapılmaz sonra hüsran olur

12. 5 Mart 2010
  13. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Limon kullanırken dikkatli olun benim gibi allerjik ve hassas bir cilde sahipseniz limon çok feci kızarıklık, kaşıntı ve tahriş yapıyor. Bir defa limonlu yoğurt maskesi yaptım 10 dakika beklettim bir yıkadım maskenin izi kırmızı kırmızı duruyor 2 gün kızılderililer gibi dolaştım çizgi çizgi. Aman diyim.

Bir de benim otama toz kilim var, yüzümü iyi temizlemiyor kozmetik markalarının kil maskelerini kullanınca yüzüm temizleniyor acaba neden olabilir? :sinifsinif:

14. 5 Mart 2010
  15. ummahanasa

ummahanasa Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    toz şeklinde kil alacagınıza bence hazır kil meskeleri oluyor ondan alırsanız daha iyi ve etkili olur. ayrıca içerisinde çeşirli yağlar ve karısımlar var. uzun süre kullanımda cildi kaymak gibi yapıyor

16. 6 Mart 2010
  17. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bu toz halinede satılanlar daha az kimyasal madde içeriyor ben ondan tercih ediyorum. Üstelik fiyatı da çok ucuz ve her yaptığında başka birşeyle karıştırabiliyorsun.

18. 9 Mart 2010
  19. april01

april01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım 1 tatlı kaşığı kili ilk önce 1 -2 tatlı kaşığı suyla iyice yediriyorsun.çamur olacak yani daha sonra 1 tatlı kaşığı mısır unu ve 1 tatlı kaşığı nemlendirici kremi içine koyuyorsun iyice yediriyorsun birbirine.daha sonra temizlenmiş yüzüne uyguluyorsun.20 dk beklettikten sonra elinle yüzündeki maskeyi ıslatıyorsun ve ovalaya ovalaya çıkartıyorsun.daha sonra da yıkıyorsun.ohhh mis gibi:))