kil sabunu

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve Esmerxxx tarafından 25 Haziran 2008 başlatılmıştır.

25 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Esmerxxx
  1. Esmerxxx

Esmerxxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşlar forumu didik didik ettim kil sabunuyla ilgili bişeyler bulayım diye ama bulamadım:KK43: ben beyaz kil sabunu aldım aktardan ama nasıl kullancam sabahları kalkıncamı yıkayım yüzümü yada akşamlarımı? bitürlü karar veremedim,:uhm:

2. 25 Haziran 2008
  3. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bence yatarken kullanmalısın gece boyu temiz ciltte hücrelerimiz daha iyi nefes alır temizleme kermlerinide genelde öyle kullanıyoruz zaten..............

4. 29 Haziran 2008
  5. selinmerdivenci

selinmerdivenci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese Merhaba,

Arkadaşlar kolayca ulaşabileceğiniz aşağıdaki malzemelerle bu maskeyi hazırlayabilirsiniz. Kil ,kayısı yağı ve zeytin yağının cilde faydasını duymayanınız yoktur sanırım.Zeytin yağı her evde mevcut zaten. Kil tozu kayısı yağını ben nerden bulacağım diyorsanız google da kil tozu yazarsanız satın alabileceğiniz siteler çıkıyor.
    Cildinizde gözeneklerde biriken yağı, tozu ve siyah lekeleri temizleyebileceğiniz bir maske tarifi:) :

Maskeyi hazırlamak için, 3 yemek kaşığı Kil’e 3 damla kayısı yağı, 3 damla zeytinyağı ve ılık su ilave ederek macun haline getiriniz.İyice karıştırmayı unutmayın. Göz kenarlarına ve dudaklara gelmeyecek şekilde tüm cilde yedirilir. Cildin gerginleşme durumuna göre ortalama olarak 10 dakika bekletilir ve cilt ılık suyla yıkanır.

6. 19 Haziran 2010
  7. oslemdenis

oslemdenis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende alcam kil sabunu aktarda mı oluyo acaba??

8. 2 Temmuz 2010
  9. southside

southside Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    63
    ben aktardan aldım kullanıyorum ve çok memnunum. bnm cildim yağlı, günde iki kere kullanıyorum.

10. 3 Temmuz 2010
  11. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bildiğim kadarıyla killi sabun cildi kurutuyor bir ara araştırmıştım..
    senin cildin nasıldir bilemiyorum ama mesela benim cildim yağlı ve kurutan bir ürün kullandığımda cildim bu ürünü dengelemek için gözeneklerimden daha fazla sebum salgılar ve sonuç olarak cildim normalden daha yağlı bir görünüme kavuşur, parlar.

ayrıca fazla kuruluk cildimde kaşıntı ve kızarıklık yapar çünkü bu tip şeyler aslında cildin doğal savunma mekanizmasına zarar veren şeyler doğal dengesi bozulmuş bir cildin bebek gibi olmasını hiçbir şekilde beklememek gerek.

12. 5 Temmuz 2010
  13. southside

southside Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    63
    işte her cilt için iyi değil demekki. benim cildimde yağlı, kil sabunu kullanıyorum. ne gözeneklerimde açılma oldu ne de fazla yağ salgılandı. aşırı bi kurutma da yok, sadece o yağlı his kayboluyo ben de.

14. 28 Şubat 2015
  15. Parlayanyildizz

Parlayanyildizz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar tarihi gecen cilt sabunu kullanilabilir mi birde cilde iyi gelen hangi cilt sabununu onerirsiniz? Bndede kil sabunu var almistim duruyodu oyle bi baktim tarihi gecmis tereddut ettim kullamsan mi diue o yuzden soruyorum acikcasi

16. 26 Mart 2015
  17. busraaa3

busraaa3 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    KİL SABUNU SAÇ UZATIRMI