kilo alıp diyetısyene gıden varmı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve burcuwaa tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : burcuwaa
  1. burcuwaa

burcuwaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben 11 haftalık hamıleyım ve 4 kılo aldım dıyetısyene gıtmek ıstıyorum acaba gıden varmı neler onerıyor. habıre yıyorum mıdemın kazıntısı bulantım cok kotu.yedıkce rahatşadıgımı sanıyorum ama sonrada kabızlık sıkayetım basladı. ve hazımsızlık. yardım edın.

2. 18 Ağustos 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de 10 haftalığım o mide kazıntısı bende de var.Sürekli bişeyler atıştırıyorum.Çok kilo almadım daha doğrusu evde tartılmıyorum doktordan doktora :)) Çok şükür bulantım yok ama yemeyip aç kalırsam bulanmaya başlıyo.Soğuk soğuk yoğurt ya da cacık çok rahatlatıyo.Hem tok tutuyo hem de mideme iyi geliyo.Diyetisyene gitmeyi de hiç düşünmedim.Ama havalar serinlesin yürüyüşe ve pilatese başlamayı düşünüyorum.Doktor gerek görürse diyetisyene yönlendirir diye düşünüyorum.

4. 18 Ağustos 2010
  5. karamel06

karamel06 Hayat SENİNLE güzel KIZIM Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    bende 12 haftalıgım 3 kılo aldım doktora her gıttıgımde 1 kılo almıs olyorum yaa ayda bır kılo ıste cok hızlı gıttıgımı dusunuyorum bende de aynı sekılde sureklı mıgde kazıntısı yemeyınce bulantılarım oluyo dedıgınız gıbı yemek yıyorum bır saat sonra sankı saatlerdır yemek yememıs gıbıyım ama bole gıdersem durum vahım gıbı. bugun dr randevum var sorcam kılo durumum nedır dıe dedıgım gıbı hızlı gıdıorsam bende dıyetısyen ıstıcem zaten dr da yonlendırır heralde.

6. 18 Ağustos 2010
  7. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Diyetisyene giderseniz hem kendiniz hemde bebeğiniz daha sağlıkl büyür,ben bizzat gittiğim için söylüyorum,dengeli beslenme size az kilo aldırıyor ama bebeğinize max kilo aldırıyor..biraz uyması zor oluyor ama sağlık için değer..
    36 haftalık doğum yaptım 10 kilo almıştım bebeğim 3400 doğdu..normal sürecini doldurduğu halde o kadar kiloyla doğmayan bebekler oluyor sonuçta..tabiki bünyeden bünyeye de değişir..
    herkese sağlıklı doğumlar..