Kilo verdikten sonra saçım dökülmeye başladı ve kestirmek istemiyorum

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve S_eda tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : S_eda
  1. S_eda

S_eda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Saçım dökülmeye başladı ama kestirmek istemiyorum, sıvı tüketimini arttırmama rağmen genede çok dökülüyor,prıorin hapı kullanmaya başladım, şampuanıma da çam terebentin ve susam yağı kattım daha iyi fikri olan var mı sizlere danışmak istedim..saygılarımla..

2. 4 Eylül 2008
  3. simeray

simeray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle iyi beslenmen gerekiyor. ne yaparsan yap bi müddet dökülecek... moralini bozma...

bu arada nasıl kilo verdin canım?

4. 4 Eylül 2008
  5. mxuxge1980

mxuxge1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aynı dertten bende şikayetçiyim saçlarım gözle görülür şekilde azaldı.allahtan çok gürde o kadarkötü durmuyor

6. 4 Eylül 2008
  7. S_eda

S_eda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşım; nasıl kilo verdim; ekmeğimi kendim pişiriyorum ve yoğurt suyu ile sebze katarak mayalıyorum ve az yiyorum, 3 öğün yemeğimi zamanında ve doyacak kadar yiyorum, tokluk hissettiğim anda çatak kaşığımı bırakıyorum, yatmadan önce asla bişi yemiyorum ve sadece her gece 2 limonu sıkıyorum şekersiz içiyorum üstünede 5 bardak su içip yatıyorum, çayı şekeris tüketirim kahvaltıda bile, kahveyide şekersiz içerim, çocuklarıma ve kendime taze meyvelerden (mevsimik) meyve suları hazırlarım ve şekersiz tüketirim, kendi işimi kendim yaparım, kimseden beklemem, harekette gerejiyor çünki, mesela çöp atmaya bile kendim gidiyorum, yürüyüş yapıyorum..

8. 4 Eylül 2008
  9. loli_loo

loli_loo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    pakmayalı karışımı denesen canım, burda okumuştum. pakmayanın içine krem kıvamına gelesiye kadar su koyup saç diplerine masajla yediriyorsun ve 5 dk sonra yıkıyorsun. hem zahmetsiz, hemde ilk yapışta kesiyormuş. forumda çok olumlu sonuçlar alan ve inanmamıştım ama ilk seferinde kesti diyen çok kişi var. bende daha dün okudum, bugunlerde yani ilk tatil günümde denicem inşallah. sende dene, sonuçta masrafsız ve zahmetsiz umarım hepimizde işe yarar...

10. 4 Eylül 2008
  11. S_eda

S_eda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim, zaman ayırdığın için, deneyeceğim ve sonucu yazarım

12. 7 Eylül 2008
  13. p1t1rj1k

p1t1rj1k Guest

sedacım bu kadar olamaz şok oldım yha aynı sorun bendede var biliyomusun avuç avuç sacım dökülüyo her banyodan sonra aglıyorummm çok üzülüyorum

14. 8 Eylül 2008
  15. S_eda

S_eda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    prıorın vitamin hapı aldım günde 3 kere içiyorum, benimki kansızlıklada alakalıymış.birde onun için ilaç kullanmak gerekiyor.. şampuanımada çamterebentin, buğday ve defne yağı ksttım çok etkili oluyor ama 1 ay sonra anlıyorsun etkisini

16. 8 Eylül 2008
  17. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.087
    Ödül Puanları:
    238
    sedacım,zamanında zayıflama uğruna saç yüzünden neler çektim.hala problemler devam ediyor.kanımca seninki demirdendir.benimkide öyleydi.Allah kolaylık versin.

18. 8 Eylül 2008
  19. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.087
    Ödül Puanları:
    238
    cnm ihmal etme,100'ü geçiyomu?100 e kadar normal biliyosun.stresde arttırır.fazla stres yapma