kilolu hamile kalanlar ve kilolu hamileler

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dervis tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : dervis
  1. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar merhaba
    ben 85 kiloyla hamile kaldım, boyum 1.65 civarı..neden kilo vermedin öncesinden derseniz birsürü tedavilerle boğuşurken kilo veremedim.. 3. tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım Allaha şükür, şu an 9 haftalık.. ama bu kilo meselesi kafama çok takılıyor, diyet yapılmayacağını biliyorum, ama çok kilo almaktan da korkuyorum, şu an 1 kilo aldım..böyle çok kiloyla hamile kalan, ya da hamileliğinde çok kilo alan var mı? (kan pıhtılaşması da olduğu için mecburen sezaryen olacağım, şimdiden bu kiloyla nasıl olacak diye düşünüyorum,herşeyden korkuyorum yani...) düzenli beslenmeye çalışıyorum şu an, süt içiyorum, et , sebze,meyve, yumurta, badem falan yemeye gayret ediyorum.. ne yapılmalı? yardımcı olursanız sevinirim..

2. 24 Ağustos 2010
  3. sorgunlu66

sorgunlu66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bende 75 kilo ile hamile kaldım 4 aylık hamileyim 1 kilo aldım.dikkat ediyorum akşamları acıkınca meyve ya da süte ağırlık veriyorum hamileyim diye yemeği abartmıyorum.zaten hamilelikten öncede dikkatli besleniyordum şuanda da aynı şekilde dikkat ediyorum.bende çok taktım ilk aylarda ama bebek büyüdükçe sadece onun sağlığını düşünüyosun.şuanda önemli olanda o.bide bildiğim kadarıyla doktorlar bu konuda yardımcı oluyorlar.günlük yemek listesi veriyorlar en azından bilinçli bir şekilde beslenirsin.bundan başka yapacak bişey yok aldığımız kadar alıcaz artık kilo.bebeğin sağlığı için düşünmiycez.inşallah fazla almazsın sende.hayırlsıyla bebeğine sağlıklı bir şekilde kavuşursun.

4. 24 Ağustos 2010
  5. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    ben de 72 kiloyla hamile kaldım.. son aya girdik 86 kiloyum.. eğer çok kafana takılıyorsa bi diyetisyene gidebilirsin o sana minimum kilo alarak bebeğine faydalı olacak şeyleri verir böylece ne çok kilo aldım derdin olur ne de bebeğimi iyi besliyormuyum endişesi taşırsın.. ayrıca kilo normal doğumu zorlaştırır sen zaten sezeryan yapacaksan hiç kafana takma.. inşallah sağlıkla doğurursun bebeğini :)

6. 24 Ağustos 2010
  7. yasminkamu

yasminkamu mavi gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende 75 kiloyla hamile kaldım.. şuan 3. ayımdayım.. 1 kilo almışım.. doktorum kilo alımları başladı yavaş ve dikkatli alıcaz kiloları dedi... ben tatlı yemiyorum hiç.. aram yok... daha çok ekşi ve tuzlu tüketiyorum... süt içemiyorum.. ayran içiyorum.. oda tok tutuyor zaten... sabah aç karnına ılık suyla başlayıp mutlaka 3 cevizimi yiyorum.. günde 3 litre su tüketiyorum.. ve mutlaka 2 şişe sade soda ( biri mutlaka gece yatarken) başkada özel bişi yok valla... canım ne isterse az az ama sık sık yiyorum..allah hepimizinkini tamamına erdirsin sağlıklı kucağımıza almak nasip etsin inşallah :nazar:vereliniortak

8. 24 Ağustos 2010
  9. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar inşallah sağlıkla alırız bebişlerimizi kucağımıza.. işte bazen kilo meselesi beni korkutuyor, sezaryen de kilo çok problem olmaz mı sizce?

10. 24 Ağustos 2010
  11. NerYun

NerYun Bir ben var,benden içerde Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de kilolu hamile kalanlardanım.78 ile hamile kaldım. Şu an 25+2 haflalık ve ben 83 kiloyum.5 kilo aldım bile. Ama herkes asıl bu aydan sonra kilo alınır diyor.
    Ben normal doğum yapmak istiyorum. Çok kilo alırsam bu zorlaşır onu da biliyorum.
    Allah'tan hayırlısını dilemekten başka çarem yok :Saruboceq:
    Kilolu olup da normal doğum yapan var mı merak ediyorum?

12. 24 Ağustos 2010
  13. yasminkamu

yasminkamu mavi gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    amin kızlar inşallah sağlıklı hamilelik geçirip bebeklerimizi sağlıklı kucağımıza alırız...

bende normal doğum istiyorum ama durum neyi gösterir bilmiyorum... açıkçası ben normal doğumun bizim kilomuzla bağlantılı olduğunu düşünmüyorum... bebeğin kilolu olması normal doğumu zorlaştırır diye biliyorum... tanıdığım bir sürü insan çok kilolu oldukları halde sancıları tuttu ve gittiler normal doğurdular...

benim korkum fazla kilolu gebelerde hamilelik şekeri çıkma oranı...

allah hepimizin hakkında hayırlısını versin...yerimseniben

14. 25 Ağustos 2010
  15. NerYun

NerYun Bir ben var,benden içerde Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aminnn, inşallah sağlıkla doğururuz bebeklerimizi. Rabbim herkese hayırlı doğumlar versin :nazar:

16. 25 Ağustos 2010
  17. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    gebelik şekerine kaçıncı haftada bakılıyor kızlar? ve Allah korusun çıkarsa önlemi nasıl alınıyor?

18. 25 Ağustos 2010
  19. yasminkamu

yasminkamu mavi gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende net bilmiyorum... görümcem 7 aylık hamileyken 2 kilo fazlası çıkmış... hamileykende çok tatlı ve hamur işi yemiş.. şekeri yüksek çıktı... insüline başlamış.. hala doğum yapmadı.. eylül 15 den sonra bekliyoruz doğumunu.. bakalım hayırlısı canım hepimiz için..

ama detay öğrenmek için doktoruna sorarsan daha iyi olur bence...