kilolu hamileler bebegini gec mi hisseder?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mimix tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1 Eylül 2010
    Konu Sahibi : mimix
  1. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaslar pimpirikli mimix yien aranizda =)
    bugün itibariyel 17+5 haftalik hamileyim, herkes bu haftalarda bebegimi hissediyorum diyo kuzenim 17+3 haftalik hamile ve yer degistirdigini sunu bunu hissediyorum diyo ve ben dogal olarak panikliyorum... her aksam olmasada arada kasigimda damar atmasi gibi bisey hissediyorum sanki ama yeterli gelmiyo bana.... annem kilolusun bebegi gec hissedebilirsin diyo....bu nekadar dogru? bebegimde bi sorun yokturdur dimi gecen hafta kontrolümüz vardi gayet hareketliydi.. yardimlariiz icin simdiden tskler

2. 1 Eylül 2010
  3. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    17 hafta daha erken canım hemen heyecan yapma.. zaten hissetsen de çok hafif ve az hissedersin.. ben ulturasonda gördüm, elini oynattığında veya ayağıyla vurduğunda hissetmiyordum sadece diziyle vurunca hissetmiştim.. özellikle ilk hamileliğinse 20. haftadan önce hissetmezsin o zamanda çok düzensiz bir şekilde.. bebek hareketlerinin önem kazandığı zaman son ay.. ondan hiç telaş etme :)

4. 1 Eylül 2010
  5. mimix

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    takacak bisey ariyorum iste önce su 12 hafta snra ikili test su bu derken.. oyhhh =) evt ilk hamileligim biran önce subat olsada bebisimi kucagima alsam artik yaa

6. 1 Eylül 2010
  7. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    bu arada kilolu olmanla ilgili olarak da şunu söyliyim yaklaşık 3-4 yıl önce okuduğum bi haberde 150 kiloluk bir kadın karın ağrısı şikayetiyle doktora gidip doğum yapmıştı.. yani hamile olduğunda haberdar bile değilmiş kadın :1shok: bilemiyorum belkide gerçekten kilo etkilidir ama en kötü ihtimalle 1 ay geç hissedersin.. üzme kendini buna takılıp ne güzel hamilesin işte alkisalkisalkis

8. 1 Eylül 2010
  9. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım ya 17. haftada ne hissetmesi tıbben mümkün değil bikere foktoruma ben hisseediyorum dediğimde bağırsak hareketlerindir o dedi bebek henüz çok ufak büyümeden hareketler,i kuvvetli olmadıpından hissedemezsin buda 20. haftayı bulur demişti ben 21. haftada hişssetmeye başlamıstım

10. 1 Eylül 2010
  11. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    Ben 16 haftada hissetmeye başladım...
    Kilo ile alakası yok aa 20 haftaya kadar hissedememen normaldir...
    Bu arada damar atması gibi hissettiğin şeyler bebek hareketleridir :) Gittikçe kendini daha çok belli edecek

12. 1 Eylül 2010
  13. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Bu kadar az hıssetmen normal bence cnm.Ben o zamanlarda bebegın dondugunu anlıyordum ya da senın dedıgın gıbı damar atması gıbı bısı.5. aydan sonra tekmesını ıyıce hıssetmeye basladım.Endıselenme bebeği de endişeye sokma :) hayırlı dogumlar.

14. 1 Eylül 2010
  15. mimix

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    coook sagolun arkadaslar rahatladim valla rabbim hepimize sorunsuz bi hamislik ve rahat bir dogum nasip eder insallah =)

16. 2 Eylül 2010
  17. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    mimix bende subatta doguracagim, senden biraz gerideyim ama. Bende hicbirsey hissetmiyorum ve kiloluyum.

Kilonun etkisi muhakkak vardir, ama sadece bu etken degil, rahimin ne sekil oldugu ve arti kesenin ondemi arkadami oldugu da onemli, onde ise cok gec hissedebiliyorsun. Rahim geriye donuk ise de ayni sekilde, ve karnin cok daha gec cikiyor ozaman.

Yani endiselenme :) Benimde ilk cocugum olacak ama birkac kez hamile olanlar daha erken hissetiklerini soyluyorlar

18. 2 Eylül 2010
  19. hogatoee

hogatoee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım ben de kilolu hamile kaldım. Kilolu olanlar diğerlerine göre daha geç ve az hissedermiş. 17+5 daha erken zaten. Kardeşim zayıf olduğu halde 21. haftasında hissetti.