Kilolu olmak hamilelie engel mi?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve pln01 tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : pln01
  1. pln01

pln01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Herkese merhaba.ben kendimi bildim bileli kiloluyumdur.artık bebek istiyoruz!!! Bu kilolarım hamile kalmamı engeller mi acaba ????

2. 31 Ağustos 2009
  3. gulcangulcan

gulcangulcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende bebek istiyorum ama hem pco hemde kilo olunca malesefki sonuç hüsran oluyor.sana tavsiyem önce jinekolojik bütün muyaneleri yaptır ondan sonra kilona bak derim çünkü benim ablamda hiçbir sorun yok ve 110 kilo 2.bebeğine hamile.

4. 31 Ağustos 2009
  5. simeray

simeray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende de kilo problemi var. yaklaşık 14 aydır bebek istiyoruz ama olmadı...
    yumurtlama problemim var. adetlerim düzensiz. en son 58 gün de adet olmuştum. şimdi de 59. gün hala bekliyorum adet olmayı. olur olmaz da iyi bir doktora gidicem. inşallah hamileyimdir de gerek kalmaz :KK66: hala bir umut oluyo insanın içinde işte....

6. 31 Ağustos 2009
  7. sscuba

sscuba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde kafamdaki soru işaretlerinden biri fazla kilolarımın hamilelikte bana ne gibi süprizler doğuracağı. Sonuçta tek başınayken yarattığı sıkıntıların benzeri devam eder de buna ekstra başka kötü olumsuzluklar olur mu bilemiyorum. Çabalamadım dersem yalan olur, 6 kilo verebildim, ama şimdi durmuş durumda ve eskisi gibide uğraşmıyorum doğrusu. Diyetisyenim kilonun hamilelikte sıkıntı yaratacağını, tansiyon problemi yaratabileceğini söylemişti. Ama ben açıkçası kötü bir öğrenciyim ve diyeti bırakmış durumdayım ama yinede artık bebek istiyorum. Şimdiye kadar çocuksuz rahat hayatımdan vazgeçemediğimden uydurduğum bahanelerin başında hep kilolarım vardı. Ama artık bunu neticelendiremeyecekmişim gibi gelmeye başladı. Ve sonunda bu ay çalışmalara başlamaya karar verdim ve yarın bir kadın doğum uzmanına gideceğim ön inceleme için. Doktor hanım mutlaka bi şeyler diyecektir, ya da ben bu durumu kesin sormayı düşünüyorum, ona göre yarın öğrendiklerimi paylaşmaya çalışırım.

8. 31 Ağustos 2009
  9. ninova_ninova

ninova_ninova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kilo hamileliğe engel olduğunu sanmıyorum arkadaşım benim ablam 98 kiloydu 2. bebeğinde hemde ilk ayda hamile kaldı yakın bi arkadaşta 106 kiloyken hamile kaldı oda ilk ayda

10. 31 Ağustos 2009
  11. sscuba

sscuba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Ne güzelki hiç bir ekstra sıkıntıları yokmuş ve hamile kalabilmişler, ama burada sanırım topik sahibinin sorusu sonrasına dair. Kendimi örnek kullanacak olursam, şimdi 92 kiloyum, hamile kaldıktan sonra bu ay ve ay artacak, umarım dikkat edebilmeyi beceririm ama sonuçta 100 veya üzerii göreceğim kesin. Bu nasıl bir sıkıntı yaratır kimbilir, aslında artık düşünmeyide bıraktığım bi şey...

12. 31 Ağustos 2009
  13. scuba

scuba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    pco gibi kilodan etkilenen bir unsur yoksa hamileliği engellemez. ne kilolular hamile kalıyor. ama hamilelikte tansiyona bağlı preeklamsi, kiloya bağlı şeker ve iri bebek doğumu gelişebilir. ben dr a kontrole gittiğimde 80 kiloydum. şimdi 76 kiloyum dr 70 olmamın iyi olucağını söyledi henüz veremedim. benim şöyle bir avantajım var tansiyon düşüklüğü var bende. hamilelikte çok yükselebiliceğini sanmıyorum. şekerim şuan normal sınırlar içinde ama hamilelikte ne olur bilinmez. hamile kalmadan önce ne kadar kg verebiliysek o kar gözüyle bakıyorum. 1 ayım daha var 3-5 daha versem çok iyi olucak.

14. 31 Ağustos 2009
  15. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende 5 yıldır uğraşıyorum evlendiğimde zayıftım daha sonr ilaçlardan kilo ldım şuan sorunlarım bitti bazı purablemler vardı şuan bahane bulamadılar tek sorun kilo oldu tama kilo sorun ama bukadarda olmaması lazım vermek istiyorum veremiyorumda allah sabır versin bizlere

16. 31 Ağustos 2009
  17. scuba

scuba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ah canım ya ben de evlenince 14 kilo aldım malesef. herşey normalse hamile kalmakta kilonun sorun olacağını sanmam ama hamilelikte riskler var malesef. inşallah verebiliriz canım.

18. 1 Eylül 2009
  19. pln01

pln01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım doktorun söylediklerini bizimle paylaşursan çok sevinirim...teşekkürler şimdiden....