kilom kontrolden çıktı...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Meltoo tarafından 24 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Meltoo
  1. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Hanımlar daha 6 haftalık hamileyim ancak büyük bir hızla kilo alıyorum. 59 kg. idim. Şu an 63 kg.olmuşum. Yediklerime dikkat ediyorum. Ekmekte yemiyorum. Folik asitmi acaba bunu yapan ya da bünyemlemi alakalı anlamadım. Böyle gidermi yoksa bi yerde durur mu ne dersiniz???:bbo:

2. 24 Temmuz 2008
  3. nazobxuxlo

nazobxuxlo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bence folikasitle alakası yok sadece ekmek değil canım tuz nası çok kullanıyomusun ya şeker ve tatlı bunlarda etki eidyo bide bu durumu doktoruna bildir henüz erken ama hamilelikte şeke çıkabiliyo o zamanda hızla kilo alıyosun ilk üç ay almaman daha iyiydi ama olsun bundan sonra dikkat edersin doktorunla konuş gerekiyosa diet listesi versin iştahın çokmu açık çokmu yiyosun yada yiyip yatıyomusun

4. 24 Temmuz 2008
  5. ozlem24

ozlem24 henuz rutbeye daha var:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim bebegin saglikli olsun karninda kilo sorun degil sonra verirsin geri stres yapma evet sanki biraz fazla olmus kilo ama yemektende kisarsan bebegin beslenmesi sorun olabilir en iyisi doktorunla konusmak saglikli ve mutlu hamilelik donemi gecirmen dilegimle.

6. 24 Temmuz 2008
  7. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bende 2 aylık hamileyken 4 kilo falan almıştım 20yle tamamladım ve hepsini verdim 2 ayda ama canım yinede dikkat et bence dogumdan sonra üzülürsün

8. 24 Temmuz 2008
  9. nazobxuxlo

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yemekten kısıldığında bebekte herhangi bi gelişmemişlik olmuyo zaten o senden alıyo gerekli vitaminleri ama senin depoların bolaşıyo arkadaşım hiç kilo almadı üstelik verdi 9 ay kustu ama bebiş 2800 doğdu ve gayet sağlıklı evet zayıf belki ama çok yiyip çok kilo alıp çok beslenen herkesinde kilolu doğmuyo bebeği

10. 24 Temmuz 2008
  11. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    spor yapıyordum haftada 3 gün hem onu bıraktım, hem de aylardır çok düzenliydi öğünlerim. Şimdi öğünlerde fazlalaştı. Bir de gece 11 de azda olsa yediğim oluyor, herhalde bünye çok müsait almaya. Daha kontrollü olmalıyımmm.

12. 24 Temmuz 2008
  13. nazobxuxlo

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sporu bıraktığın için birden şişmiş olabilirsin herhangi bi sağlık sorunundan dolayı değilse endişelenme arkadaşımda 20 kilo aldı doğumda on kilosunu verdi bile

14. 24 Temmuz 2008
  15. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben de 12.haftaya kadar 5 kilo almıştım bebeğim düştü bana geriye kalan kilolarım ve ... kalmıştı bence biraz dikkat et açıktıkça kalorisi düşük domates salatalık meyve falan ye ama bu durumlarda önemli değil aslında bebeğin iyi olsun da inşallah...

16. 24 Temmuz 2008
  17. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    slm canım öncelikle bebişin hayırlı olsun çok dikkat et ilk aylar ikiniz içinde çok önemli,bir arkadaşımızın da yazdığı gibi çok yiyip kilolu bebek doğuracağım diye birşey yok az kilo alıp çok sağlıklı doğum yapan anneler var.bir arkadaşım 3,5 kilo aldı ve 3,5 kilo bebek doğurdu kilo almadığı içinde sıkıntısı olmadı hiç.bende 26.haftaya girdim 3 kilo aldım aslında yemek yiyiyorum ama ilk başlarda tatlı hiç cazip gelmiyordu ekmekte pek fazla tüketmedim onun için kilo almamıştım.biraz yediklerine dikkat et benden sana tavsiye tüketebildiğin kadar süt,yoğurt ve peynir ye ama baktın başa çıkamıyorsun doktorunla konuş canım kendinize iyi bakın öpüyoruz siziiiiiiiiiiii :1hug:

18. 24 Temmuz 2008
  19. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de aynıyım, 48 ile başladım su anda 57 kiloyum. Sadece 10 haftalık hamileyim.Hiç midem bulanmadı şimdiye kadar.... 3 ögünden fazla yemiyorum.Porsiyonları da azalttım.Eskiden ekmek hiç yemezdim şimdi günde 3 dilim kepekli ekmek yiyorum. Kalan ara öğünlerde sadece meyve ve domates, salatalık yiyorum.Ama yine de kilo aldım.Fakat ben hep evde uzanarak ve dinlenerek zaman geçiriyorum dr riskli dedi diye. Eskiden haftada 2 kez spor yapardım. Onu da bıraktım. Umarım sonra bu aldıklarımı veririm.Ama dikkat ettiğim halde nerden alıyorum anlamadım.
    Neyse bebek sağlıklı doğsun da sorun değil.Kilo verilir sonra.

Son düzenleme: 24 Temmuz 2008