Kim korkar doğumdan :)

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve sezince tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hamileleğim boyunca çok stresliydim. Çünkü hamile olduğumu bilmeden ilaç kullanmıştım ve neredeyse bebeğimi aldıracaktım. İşte bu nedenle içimde hep şüpheler vardı. Doğum öykülerini okudukça, çevremdekilerin anlattıklarına tanık oldukça oturup ağlıyordum korkudan. Lavman, sonda, çatı muayenesi, omuriliğe vurulan iğne, sezeryan acısı... hepsi kabusum olmuştu.
    On gün kadar hastanede yattım bebeğim zayıf olduğu için. Tabii bu arada benim kilolarım almış başını gidiyordu, bebeğimse hala yeteri kadar kilo alamamıştı. Bir gece ebeler her zamanki gibi bebeğimin kalp atışlarını dinlemeye geldi ve ses duyulmuyordu. Bebeğim hiç kıpırdamıyordu artık. Aklıma en korkunç şeyler geldi tahmin edersiniz ki. Gece boyu kalp atışları çok zor duyuldu. Sabah tıka basa kahvaltı yapıp sol tarafıma yattım. Bebek böyle kıpırdayabilir demişlerdi çünkü. Kahvaltıdan hemen sonra doktorum muayene için geldi. Doğuma 15-20 gün vardı aslında. Bebeğimin kalp atışları zayıfladığı için acilen sezeyana girmem gerekiyordu. Doktorum şaka yapıyor sandım; ama gayet ciddiydi. Tok olduğum için belen aşağısını uyuşturacaklarını söylediler. Aslında ben normal doğumu o kadar çok istiyordum ki!
    Görevli bayan lavman için geldi hemen. Korkuyor olsam da bebeğim zor durumdaydı ve katlanmalıydım. İnanın hiç hisetmedim. Hemen sonda için çağırdılar. Çıplak olmak ne utanç verici bir şeymiş. Korkudan ağladığım sondanın takıldığını bile anlamadım. Hatta iyi ki takıyorlar sondayı, çok rahat bir şeymiş. Meğer millet ne kadar abartmış ya!
    Kilolu olduğum için ameliyat masasında anestezi uzmanından azarı işittim. Hatta iğnenin etkili olmayacağını, hissedebileceğimi bile söyledi. Sesimi çıkarmadım, çaresizce duruş şekli açısından ne dediyse yaptım. İğnenin girdiğini bile hissetmedim. Anestezi uzmanı ise iğnenin bu denli etkili olmasına ve vurulacak yeri kolayca bulmasına şaşırdı.
    Ameliyat sırasında doktorumun dokunduğunu hissetsem de hiç acı hissetmedim. Canım bebeğimi gösterdi doktorum; ama seçemedim ki. Ben 3.5 derece miyobum çünkü. :) Bebeğim aceleyle küvöze götürüldü.
    Uyuşturulmanın etkisi geçince ne baş ağrısı, ne bel ağrısı hissetmedim. Zaten hemen iğne yapıyorlar ki. Acı hissetmiyorsunuz. İlk gün karnında top gibi bir şey dönüyordu ki rahatsızlık vericiydi. Bu rahimdi söylediklerine göre. İlk gün iki adım yürüdüm. Ertesi gün küvözde olan bebeğimi görmeye gittim.
    Allah herkese anne olmayı, sağlıklı bir bebeği ve kolay bir doğumu nasip etsin. Ben çok korkuyordum; ama inanın KORKACAK HİÇ BİR ŞEY YOK.

2. 25 Şubat 2010
  3. esila@mxixsra

esila@mxixsra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle bebişini allah bağışlasın.daha güzel günlerini, hep beraber yaşarsınız inş.
    ne kadar güzel ve kolay anlatmışsın benim gibi korkusu olanlar için doğumu.teşekkür ederim.

4. 25 Şubat 2010
  5. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Canım ne kadar benzer şeyler yaşamışız. Bende hep normal doğum istedim hep normal doğum için hazırlandım ama aynı şekilde bebeğimin kalp atışları zayıfladığı için acil sezeryana alıdılar. Komikk tarafı bende çok kilo aldığım için 40+1 de suni sancıyla normal doğum için yatmıştım hastaneye. Son haftalarda haftada 3-4 kilo almaya başlamıştım ve ne yürüyebiliyor nede nefes alabiliyordum şimdi düşününce kabus gibi geliyor. Buna rağmen bebeğim 3280 doğdu ben 5 kilo falan doğar diyordum :KK43:( Neyse sonuçta sağ sağlim kavuştuk ya bebişlerimize. Güle güle büyüt bebeğini...

6. 25 Şubat 2010
  7. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Rabbım bundan sona gÜzel gÜnler versın
    bahtı aÇık olsun cnm

8. 25 Şubat 2010
  9. _hande_

_hande_ soNsuza deK sen!n!M ..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah analı babalı büyütsün maşallah:nazar:

10. 25 Şubat 2010
  11. carbonxxx

carbonxxx SatanistKesenPsikopatCat Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    Canım Allah analı babalı büyütsün , evet anlatılanlar insanları çok etkiliyor ama Allah ın bahşettiği bişey bu vücudumuz buna göre yaratılmış :KK66: bebişinle Allah bir ömür boyu mutlu etsin..

12. 27 Şubat 2010
  13. miss_teacher

miss_teacher Hoşgeldin Yiğit oğlum... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Allah analı babalı büyütsün içimi rahatlattınız bir de doğuma girerken kaç kiloydunuz özel olmazsa cevaplar mısınız?

14. 27 Şubat 2010
  15. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya, ben gebelikte 30 kilo aldım. gebelikten önce de kiloluydum üstelik. gerisini sen düşün... :) utanıyorum yazmaya.

16. 1 Mart 2010
  17. saadet81

saadet81 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    .....

Son düzenleme: 5 Mart 2010
  18. 1 Mart 2010
  19. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Bende ödlek biri olarak bu kadar rahat geçmesini isterim ama pek ümitli değilim açıkcası.Rabbim analı babalı sağlıcakla büyütsün inş.
    Bu arada sonda acıtır diye biliyorum ama sizinki acımamış.Kaç dakikada takıyorlar sondayı?