Kim suçlu?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve DeliMavi tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : DeliMavi
  1. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    selam arkadaşlar,günlerdir içimiçimi yiyor..benim derdim değil(bana göre dert değil,çünkü Allah'tan herşey)millete dert olan konu 3 yıldır çocuğumuz olmaması.önüme gelen çocuk yokmu diye soruyor,tabi sizene diye bağırmak istiyorum ama olmuyor.istemiyoruz yada yeni karar verdik diyorum.eşimde sperm bozukluğu var,bu yüzden artık tüp bebek düşünüyoruz.tabi bunu ailelerimizden başka kimse bilimiyor,aslında niye sakladığımızıda bilmiyorum malum laf olsun diye konuşan toplum..neyse asıl konum kurban bayramında akrabalarım yine çocuk sordu.bende o anki psikolojimle düşük yaptığımı söyledim,bir suçlu gibi kendimi akladım sanki,ama bunu duyanların cevabı şu"he iyi olur o zaman"yani kısır değilmişiz,rahatladılar.ve pişman oldum bu beni çok üzdü neden böyle bir yalan söyledim diye,ama milletin çocuğu olmuyormuş gibi bakışları ve soruları beni buna mecbur etti.senağlamaAllah'ım bize ve isteyen herkese kısa zamanda sağlıklı bebekler verir inşallah..:Saruboceq:

2. 21 Mayıs 2009
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.671
    Ödül Puanları:
    163
    6 yıl çocuk hasretiyle yanan ve yapmadığı kalmayan biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. Hiç kafanıza takmayın. Rabbime dua edin. İnşallah bebişinize kavuşursunuz.

4. 21 Mayıs 2009
  5. Arora

Arora Pretty woman :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Allah yardımcınız olsun.. Toplumumuzda (özür dileyerek söylüyorum bunu) elalemin derdi bizi o kadar geriyor ki.. Kime ne yahu sizin çocuğunuzdan.. Ama böyle de söylenmiyor.. Söylense suçlu konumuna düşülüyor..
    Zor işler bunlar..Azıcık empati yapmayı öğrensek sorun kalmayacak da.....

6. 21 Mayıs 2009
  7. glsh85

glsh85 Guest

hayırlarla gelır ın bebegın uzulme cnm

8. 21 Mayıs 2009
  9. hawana

hawana Guest

insanlar ne kadar anlayışsız...
    hiç mi düşünmüyorlar hiç mi akıllarına gelmiyor?çocuk istiyorsunuz,deniyorsunuz ama hadi olmuyorsa?
    genelde erkek tarafı çok sorar bu soruyu ama akıllarına da gelmez hadi sewgili oğullarının çocuğu olmuyorsa,onda problem warsa???
    ama erkeğe bişey olmaaaaaaaaz,illa gelinde problem olacak....

boşwer canım çok da iyi etmişsin yalan söylemekle hiç pişmanlık duyma bana kalırsa onlar nasıl senin canını acıtıyorlarsa böyle densizliklerle senin söylediğin yalanın hiç bir kötülüğü yok...
    inşallah ALLAH'ım en kısa sürede bebeğini kucağına verir... :Saruboceq:

10. 21 Mayıs 2009
  11. nilimm86

nilimm86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence birde bunu takmayın kafanıza söylemişsiniz ama ben bunu yalandan bile saymıyorum cunku bazen insanlar diğer insanların işlerine öyle cok burunlarını sokuyor fazla meraklı oluyorlar buna mecbur edıyorlar insanı ama eşinizin haberı varmı bu sölediginizden bilmiyorum eşiniz bilse iyi olur kulagına giderse üzülebilir cunku karım cocugumuzun olmamasından dolayı neler söylemiş falan diyebilirr sadece eşinle konuş derim ben ama onalra söledigin bu şeyi kafana takma bazen benımde üstüme insanlar gelıyor evlilik ne zaman kimse yokmu hayatında diye bazen ben bile uyduruyorum sırf ınsanları susturmak için insana psikolojık baskı yapıyolar cunku takmayın lütfen:teselli:

12. 21 Mayıs 2009
  13. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar desteğiniz için hepinize teşekkürler,gerçekten buna ihtiyacım var..

Son düzenleme: 21 Mayıs 2009
  14. 21 Mayıs 2009
  15. iLk

iLk AkreP Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Allah' ın dediği olur... Allah " ol " demediği sürece yeşermez tohum içinde.

Ve Rabbim hepimiz için hayırlı olanı takdir eder...

Bunu bilmez mi insan oğlu ?? Bilirde ne diye boş boş konuşur !

Konuşur işte; her konuştuğu, her yaptığı Allah' ın bilgisi dahilindedir. Bilir de yine de konuşur.

Sen yüreğini ferah tut, boş sözler sıkmasın canını...

Rabbim o tohumu içine ekeceği zamanı kendi takdir edecek.. Duanı et; Hayırlısını iste.

Dilerim gönlüne göre, hayırlısını nasip etsin Allah' ım...

16. 21 Mayıs 2009
  17. morciii

morciii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sinek küçüktür ama mide bulandırır o yüzden takma diyemicem takacaksın çünkü

bu arada 3 sene uzun bir süre değil ki insanlar seneler sonra çocuk sahibi olabiliyorlar

biraz daha sabret kapa kulağını da duyma kimseyi

18. 21 Mayıs 2009
  19. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    eşimin haberi var,ondan hiç bir şeyi saklamam,millet rahatlasın diye söyledim dedim eşime,o da bozulmadı..ben üzüldüğümüde ona yansıtmıyorum,gayet güçlü görünüyorum yanında,o zaten üzülüyor yeterince...