kimi dinlemeliyim bir yanım annem diğer yanım nişanlım ???

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve can00 tarafından 22 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : can00
  1. can00

can00 Guest

merhaba kızlar, gene ben :1no2:
    hani ben canla evlenme muhabbetim var dı ya gecen hafta aileler tanıstılar işte konustular can annesini getiremediği için yalnız gelmişti. annemlere daha öncede durumu izah etmiş olsamda annem ne dedi biliyomusunuz durumunuz yok bizimkide malum dedi ancak yatak odasını ve mutfak esyalrını biz alırız dedi gerisi beyaz esyalar oturma grubunu artık bi şekilde halledersin öyle evlenirsiniz dedi. can bana baktı anladım bi şeyler söylemek istediğini çünkü bunun mevzusunu daha önceleri konusmustuk ve annemede demiştim durumumuz olmadııg için herşeyi ortak alıcaktık taksitle ödiyecektik ama annem bana sen salakmısın demişti taksitide sen ödiceksin ne anladım oişten demişti hatta bu yüzden annemle tartısmıstım ama cana böyle söyleyince canda anneme bakın benim durumumda siizn durmunuzda belli biz düşünmüştükki herşeyi birlikte begenip birlikta evimizi kurrarız demiştik ama siz böyle düşünüyosunuz ben bu yükün altından cıkamam dedii annem oralı bile olmadı:çok üzgünüm: ya ne yapıcam ben :a015: can gitti annem cekti benle konustu sen yatak odasını al mutfak esyanı al gerisini o alsın ne vfar bunda dedi bende anne dedim can bunları tek sen alam diyo herseyi birlikte lalaım diyo ben ne diyim dedim elin oğluu bugün bunu yapar yarın senin paranı bile elinden alır dedi cok üzüldüm senağlama ya öyle üzgünüm ki anlatamam canla konustum canda ben bu yüke tek basıma girsemde nasıl kalkcam işin üstünden dedi mecbur evlenince sanada yansıcak bu iş dedi ben bu yüzden taksitle herseyi ikimiz alalaım demiştim dedi demedi bana ama annemin dedikleri dokunmus ona... şu an napıcaz bilmiyorum ağustos sonuna dogru evlencez ama bu esya mevzusu sorun oldu yani .. sizce baska cıkar yolu yokmu hem canı hemde annemii orta yola getircek??????????????

2. 22 Mayıs 2008
  3. sibellam

sibellam Guest

gerçekten karışık bir durum benim anlayamadığım evlendiğinizde zaten senin benim borcum diye birşey olmayacak. kız tarafın düşenleri sen al erkek tarafına düşenleri o taksitler evlenince nasılsa ortak ödenir Annene de o aldı diyebilirsin hem önemli olan mutluluğunuz gerçekten bu adama güveniyorsan evlenince de senin alışmadığın zamanlarda destek olacağına inanıyorsan evlen ben evliyim ve eşim çalışmadığım zamanlarda eve hiç para bırakmıyor ve ailemden harçlık alıyordum anlıcan erkekler evlenmeden nce neyse daha sonra sında da aynı oluyor

4. 22 Mayıs 2008
  5. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    oofff kızım senin derdin bizimkini yanında hiç kalır.
    hele bir yazayımda annende sende nasıl düşünürsünüz bana yaz sonra.
    benim kızımda nişanlı mesleğide öğretmen.şimdi bu benim kız nişanlısı kredi çektiriyor ve düğün masrafları ile ev eşlarını alıyorlar ve beraber ödemeye başlıyorlar.bütün borç kızımın üstüne bunlar henüz planları.ve izin verirsek gercekleşecek.
    sorarım size neden krediyi damat cekmiyor.tamam razıyım beraber ödemelerine.ama borç kısmın ağırlığı hep kızımın üstüne olsunki düğünüde eşyayıda kzın üstüne ,düğünü kim yaptı denilincede oğlan tarafı olacak oohh ne alaa
    varmı böyle.ve benim kızda kabul ediyor bunu ve bizimle savaş halinde şimdi karşı koydukca.
    yaa dünyanın binbirtürlü işleri var.hadi anlaşamadınız,hadi kötü bişi oldu eeeee artık bilmem kaç sene borç öde
    aayyy içim yine daraldı gelinmi veriyoz oğlanmı alıyoz bilemedim.
    akıllı olun kızım akıllı.azıcık büyüklerin lafını dinleyin hiç bir anna baba çocuğunun kötülüğünü istemez ona göre.
    yani kelin ilacı olsa başına sürermiş bende bu ilacı arıyorum
    ne bilim allah herkeze akıl fikir versin allah yardım etsin.CADIARZU

6. 22 Mayıs 2008
  7. iremsu

iremsu MaBel Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kusura bakma ama annende çok sertmiş
    hayat müşterek iyi günde, kötü günde diyorsun
    eşleri para kaynağı olarak gören zihniyeti kınıyorum onun
    durumu yoksa tabiki birlikte alacaksınız hayat arkadaşı olacaksınız
    eşya olmasın birşey farketmez ama kalpler böylee ufak şeylerden daha bu kadar
    erkenden kırılırsa yazık olur hemde çok yazık olur :1no2:
    ailelerin bu gibi durumlarda anlayışlı olmaları gerektiğini savunuyorum
    ne söyleyim Allah yar ve yardımcınız olsun

8. 22 Mayıs 2008
  9. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Sevgi artik maddiyat olmus.
    Siz aranizda anlasmissiniz birlikte odeyecegiz diye.
    Evlilik paylasim degilmidir zaten?
    Birseyleri birlikte insa etmek, birlikte bir duzen kurmak.
    Cocugun maddi durumu yoksa napsin, calsin mi?
    Su an belkide buyuk sIkIntilar icinde kafasinda hep nasil yapacam nasil edecem diye soru isaretleri dolasiyor.
    Hangi erkek istemezki sevdigi, ustelik evlenecegi insan icin herseyi yapabilmeyi.
    Sonucta esyalarin bir kismi nisanlin alsa yine bir sekilde biryerlerden borc para isteyecek, ve bu borclar siz evliyken odenecek. Senin param benim param olmuyor bu durumda.

Annenin biraz anlayisli olmasi gerekiyor bence.

10. 22 Mayıs 2008
  11. swethome

swethome mis kokulum,DEFNEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    anne doyuösuz değil gibi geliyor .aslında gençerlin açısındna bakınca haksız ama .başımzıa bazı olayalr gelince maelsef insan anlıyor anneler haklı.
    bizde annemler kendilerine düşen herşeyi aldıaşlr .beyaz aşyadan halı yatak döşek ve mükmemel mutfak takımları ve her şey elektironik..
    ama erkek taafı bir çöp almadı.nişanı biel bzi yaptık ki harika oldu.
    düğünde de bir şeye karışmadılar ammenna deik.kocam ve ben her haltı harşıladık.
    ve bir çöp elmadıalr.ama beninle gelip her aldığıma karışıtlar herkese de bzi aldık deidler.hepsini ben nişanlılık dönei
    mden itiabren taksitlerini ödemeye başladım.bütün taksitleri eşimle ödedik. ama onalr her şeyi bzi yaptık deiler. herkese.
    tama ev veridelr ama eve biizm gibi davranmıyorlar,,hepkendilerinin gibi davranıyorlar.ve sırf ev veridk diye bütün altınalrımı aldıalr paralar da dahil.düğünde de gram takı takmaıdalr.bence ailerle de birşeyleri yaşamış ve ondan böyle söylğüyorlar.
    ama geçen geçiyorda söylenen laflar unutulmuyıor.
    allah yarıdmcın olsun

12. 22 Mayıs 2008
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Açıkçası evlilik konusunda anne baba dinlenmeli derim her zaman.. Mutlaka bizim göremediklerimizi görüyorlar ve asla mutsuz olmamızı istemezler anamız babamız..:1hug:
    Arkadaşın konusuna gelince; evlendikten sonra borç ödemek yerine,şimdiden eşyaları taksitle almaya başlarım sevgilimle beraber. Bir iş bulurum,arkadaşıma destek olurum,ama hemen evlenmem,borçlar bitmeden.:1no2:
    Evlilik bu kadar acele edilecek bir şey değil ki.. Borçlarımız bitince güzelce ailemin karşısına alnımız ak çıkarız, evleniriz..
    Bu zamanda kolay mı hem ev geçindirmek hem borç ödemek?!?
    Ben anneye ve tüm annelere hak veriyorum..:1rolleyes:

14. 22 Mayıs 2008
  15. Laale

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Valla insan bu zamanda kocasına bile güvenmiyor..:dilcikar:
    Kadın nasıl güvensin kızının erkek arkadaşına?
    Evet anneniz uç ve çok kötü örnekler vermiş ama olmayacaklar şeyler de değil hani..Allahım hiç kimseye yaşatmasın inşallah.benneyaptımki
    Ama ben öğrendim ki insanoğlunun önüne hazır sunmayacaksın hayatı,zorlanacak,savaşacak ki kıymet bilecek..sengözlerimebaksanab

16. 22 Mayıs 2008
  17. Laale

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Ahh be arkadaşım!
    Ayrılık olduktan sonra o eşyaları kimin aldığının ne önemi var ki?
    Hayaller yıkılmış,insanlar perişan ne yapsınlar çamaşır makinasını,yatak odasını?
    Herkesin düşüncesine saygım var tabii.. Ama ben ayrılacak olsam tek bir iğneyi düşünemem herhalde o anda.Giden gitsin yeter ki huzurum olsun derim.

18. 22 Mayıs 2008
  19. Laale

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Doğrudur..
    Neyse arkadaşın konusunu saptırmayalım bari..yerimseniben
    Ben yine dediğimin arkasındayım.. Borçlu evlenip zorlanmaktansa,evlenmeden önce eşyaların taksidini bitirip sıkıntıları minumuma indirmek daha iyi..
    Evlilik zaten çok ama çok zor bir müessese,göz göre göre bir de borçlar eklenice daha sıkıntılı bir hayat yaşamak kötü olur derim.benneyaptımki
    Acele etmenin ise hiç bir anlamı yok bence. Arkadaş iş bulma konusunda elini çabuk tutmalı bence.:sm_confused: