kimine göre dert kimine göre değil...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve nehiroxgxuz tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Ekim 2008
    Konu Sahibi : nehiroxgxuz
  1. nehiroxgxuz

nehiroxgxuz OĞUZ'UM&ANIL'IM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu hayatta hep istedim ki bi işim olsun kendime yetecek azda olsa bi param bi maaşım olsun bunun için çalıştım çabaladım üniversite 2 yıllık oldu okumadım şimdi evliyim çok mutluyum hayatta benden hiç birşeyi esirgemeyen bir eşim var ama çok mutsuzum girmediğim sınav kalmadı tek istediğim küçük bir memurluk parasını falan geçtim şu emeklerimin bir karşılığını istiyorum inanın artık biri toplum arasında bana çalışıyormusun diyecek diye ödüm kopuyor çalışmamaktan kendi paramı kazanamaktan çok utanıyorum istiyorum ki eşime kendi paramla uafata olsa bişey alayım istiyorum ki her sabah erken kalmak için bir bahanem olsun ama olmuyor psikolojim bozuldu artık hem kendimi hem eşimi mutsuz ediyorummm

2. 23 Ekim 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Memur olmak çok zor ama imkansız değil..:sm_confused:
    Bilmiyorum KPSS'ye girdiniz mi? Sonuçlar daha açıklanmadı galiba..:nazar:
    Eğer memurluk olmasa bile küçük de olsa bir iş bakın kendinize,beklentileriniz büyük olmadığı için belki daha kolay bulursunuz iş..:teselli:
    Hayırlı olsun inşallah..:Saruboceq:

4. 23 Ekim 2008
  5. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ya,seni çok iyi anlıyorum.Ama çalışmak için memur olmana gerek yok ki.Hem memurluk da değişti,sözleşmeli alıyorlar genelde,özel sektör gibi oldu artık.Lise mezunusun,çalışmak da istiyorsun.Eşin de eğer çalışmak istemene bir şey demiyorsa güzel bir iş bulursun.Lütfen bunu sorun etme.Çalışmak isteyene her zaman bir iş vardır canım,emin ol.Er ya da geç istediğine ulaşacaksın.

6. 23 Ekim 2008
  7. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ısallah canım ıstedıgın işi bulursun ınsanın kendı parasını kazanması guzel...
    ama cok zor calışmak ozellıkle evlıysen....cok özverılı olman lazım...
    eger cok ıstıyorsan kurslara falan gıt ..sınavlara hazırlık olur...
    belkı daha cok caba harcaman gerek ...belkıde guzelım hayorlısı budur senın evde olmam....ısallah ne ıstıyorsan o olsun.....ALLAH yardıncın olsun ve ıstedıgınıde versın...ama...
    canım calışmayıp evınde oturan bır suru ev hanımı var...
    ıllakı calışmanda gerekmıyor...eşine bırıktırdıgın paralarlada hedıye alabılırsın....
    boyle psıkolojını bozup kendını uzme bence..
    ne guzel eşinnın destegı ve sevgısı var...bence şanslısın...

8. 23 Ekim 2008
  9. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    bir bayanın evde oturmasıyla bir erkeğinki bir değil. bu kadar hırpalamayın kendinizi.
    toplum içinde soracaklar diye ödüm kopuyor demişsiniz ona istinaden dedim bunu.
    kadın ne olursa olsun hassastır erkeğe göre, açıkcası ben kolay bir iş de bilmiyorum hiç. durumunuz iyiyse şimdilik böyle idare edin bunda utanılacak bir şey yok ki. biraz da tevekkül gerek kısmet meselesi. şimdi isteyip de alamadığınız işlerde kesin bir hayır vardır, ileride daha iyisi nasip olur diye düşünüyorum. kendim sabırlı değilimdir :) ama sabır her yerde her şey için şart. Allah iyilik versin, muradınıza hayırlısıyla ermenizi dilerim.

10. 24 Ekim 2008
  11. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım inşallah gönlünüze göre bir iş bulabılırsınız..
    ama sadece memurluk olarak düşünmeyın.özel sektörede iş başvurularında bulnabilirsiniz.
    ayrıca çalışmadığınız için çekınmenıze gerek yok..
    sıkılamyın..çünkü bunda uatanılacak sıkılacak bır durum yok..

12. 30 Ekim 2008
  13. nehiroxgxuz

nehiroxgxuz OĞUZ'UM&ANIL'IM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilk önce herkese mesajları için çok teşekür ediyorum üzülmek ağlamak bir şeye fayda etmiyor sınav sonuçlarını bekliyorum gerçi umudum yok 2006 da 88 aldım yerleşemedim allah hepinizden razı olsun allah umarım bir ekmek kapısı banada açar ne diyeyim sadece bunu istiyorum sadece bunu diliyorum allah cümlemizin gönlüne göre versinn herkese saygılar sevgiler.....

14. 30 Ekim 2008
  15. MyWorLd

MyWorLd İkincİ MELEGİM YoldA :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim kendime yetecek kadar az bi param olsun maaşım olsun demişsin bunun için illaki memur olmana yada bi yerde çalışmana gerek yok bence erken kalkmak için illaki bi iş yerine gitmenede gerek yokevde tek başına üretebileceğin ve bunlardan kazanabileceğin bişiler olmalı yada ne bilim katolog usulü bişiler satabilirsin kadın isterse herşeyi başarır herşey gönlünce olsun inşallah

16. 30 Ekim 2008
  17. MENAR

MENAR Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sizi anlıyorum bende bi kaç ay öncesine kadar aynı düşüncedeydim
    üni bitirdim ve şu an işsizim
    çoğu yer tecrübe istiyor..anlamıyorum biz yeni mezunlar işe alınmazsak
    nerden tecrübe kazanacağız.bu kadar insan anasının karnında mı alıyor bu tecrübeyi..

kppss'ye çok insan giriyor.ve çoğu sizin gibi bir ekmek kapısı derdinde..
    bakarsınız yerleşirsiniz..

ama şunu unutmayın şu sıra bir durgunluk var.
    kriz diyorlar ben kriz oldugunu kabul etmiyorum fakat piyasalarda bi yavaşlama
    oldugu kesin..beklemediğiniz bir anda karşınızda bakarsınız bir iş çıkabilir
    kafaya takınca daha kötü oluyor oluruna bırakın birazyerimseniben

18. 30 Ekim 2008
  19. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bende mimarım bisenedirde işsizim halimden memnunum çok şükür onca yıl okudum emek verdim işim yoksa allahın bi bildigi vardır diip şükrediyorumm..milletin çenesi hiç durmaz bende biliyorum alıştım bisürü laflarına..inan şimdi işe girsen busefer işine burun kıvırırlar,begenmezlerr..yani etrafı memnun edemessin hiç bizamannn..sen mutluysan evinde sorun yok bence boşver herkes çalışcak diye bi şart yokkii..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.