Kimler Hamama Gidiyor?

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Vücut Bakımları' forumundadır ve Olala tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Olala
  1. Olala

Olala Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar merhaba,

Ben hamam olayını bu yılbaşında keşfettim.. İstanbul'dayım bu arada. Hamamın dinlendiriciliğinin ve kesenin cilde verdiği tazeliğin yerini hiç bir banyo ya da kür tutamaz diye düşünüyorum.. Hamam kültürünün apayrı bi yeri var ve bence unutulmamalı, Spa olayından çoooook önce yer etmiş Türk kültüründe.. Merak ettim sizler de hamama gidiyor musunuz, düzenli veya arada sırada.. Ve hamamda ne gibi bakımlar uygulayabiliriz.. Ya da beğendiniz kadın hamamları var mı olumunekankayizsmile ? Düğünden önce hamam sefası hala yapılıyo mu?

2. 28 Nisan 2010
  3. crazy46

crazy46 dilber-i rana... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende hamama gıtmek ıstıyorum ama etrafta anca dogruduzgun luks otellerın hamamları var baska yokkı temızlıgı de onemlı sonucta sen nerdekı hamama gıdıyorsun cnm?

4. 28 Nisan 2010
  5. Olala

Olala Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    crazycim ben beşiktaştaki kadınlar hamamına gittim 2 kez.. orası durumu kurtarıyo diyebilirim, yani süper değil orta altı ama sürekli su aktığından ve her yer mermer olduğundan fazla kir tutmuyor diye düşünüyorum.. keseyi ben götürüyorum.. yalnız duyduğum kadarıyla edirnekapı'daki hamam daha temiz ve derli topluymuş fakat daha denemedim.. çok uzak değilse dene derim..

6. 28 Nisan 2010
  7. crazy46

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    e pekı keseyı orda mı yaptırıyorsun bırde bu otellerdekı hamamlarda kese yaparlarmı kı acaba?

8. 28 Nisan 2010
  9. Olala

Olala Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    tabi ki.. istersen masaj da yapıyorlar.. çıkmadan önce bol bol soğuk su da dökününce vücut topluyor kendini.. saçları kurutup dışarı çıktığımda resmen kuş gibi hafifliyorum, aslında bazı hamamlarda uzanmak için yatak da varmış tek kişilik giyinme odalarında.. çıkmadan önce bir de uyumak muhteşem olur inanın :) detoks oluyor insan, hafifliyor inanılmaz dinleniyor.. bir de mesela yüz peelingi vs hamamda baya etkili oluyor.. gitmeden önce saç bakımı da yapıyorum kurumasın diye saçlarım.. komple bir bakım oluyor yani.. bahara pırıl pırıl giriyorsun.. sonrasında ağda-boya derken ışıl ışıl oluyor valla insan hihoyyyt herkese tavsiye ederim hazır mevsim dönüşü.. ben tek gidiyorum ama kız kıza ya da anne-kız bi gün geçirip hem paklanıp hem de eğlenmek de çok güzel olurdu..
    otel hamamlarıyla ilgili fikrim yok... ama istanbulda bir çok tarihi hamam varken otel hamamı nası olur bilmiyorum..

10. 30 Nisan 2010
  11. crazy46

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben zaten oyle bır kadınlar gunu yapmayı dusunuyorum arkadaslarım annemler falan:)
    evlılık oncesı gelın hamamı da dusundugum seylerden dır ama ben hıc hamama gıtmedım tabıı pekı ne kadar oluyor ucretı

12. 2 Mayıs 2010
  13. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    gidip memnun kaldığınız hamamları yazar mısınız kızlar?
    fiyatlar nasıl?
    doğumdan sonra gitmek ve güzeel bi kese yaptırmak istiyorum..

14. 3 Mayıs 2010
  15. Olala

Olala Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    dediğim gibi sadece beşiktaştaki kadınlar hamamını denedim şimdiye dek.. çok tutmadım ama idare ediyor.. değiyor yani.. giriş 16 lira.. kese 5 lira.. kendi kesenizi götürmeyi unutmayın.. orda da satıyolar ama çok pahalı.. uzun masaj 15 lira.. edirnekapıda daha güzel bi hamam varmış denemedim uzak kalıyo diye.. ha bir de ağdadan sonra gitmeyin hamama.. enfeksiyon kapma ihtimali artabilir.. ağdanan sonra bi kaç hafta bekleyin derim..

16. 3 Mayıs 2010
  17. cancu

cancu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bursada olduğumdan dolayı hamam konusunda çok şanslıyım kaplıcalarımız meşhurdur biliyosunuz
    ayda bir gideriz annemle çok keyif alırız ayrıca düğünden önce gelin hamamı yapılır bizde bende yapıcam işallah :kedi:

18. 3 Mayıs 2010
  19. cancu

cancu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bursadaki beğendiğim hamamlar

*tabiki oylat (mekeze biraz uzak ama süper)
    *merkezdekiler
    keçeli
    hüsnügüzel
    kaynarca
    çekirgesultan
    karamustafa vb.