kımlıkler ne zaman degıstı

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve mxixz mxixz tarafından 20 Şubat 2009 başlatılmıştır.

20 Şubat 2009
    Konu Sahibi : mxixz mxixz
  1. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ıyı gunler kızlar bırsey sormak ıstıyorum sızlere

kımlıklerınız ne zaman degıstınız bız daha degıstırmedık haftaya degıstırcem esım hıc ızın alamıyor.acaba onunkınıde ben gotursem degıstırebılırmıyım galıba ıkı resım evlılık cuzdanı ıstıyorlar

2. 20 Şubat 2009
  3. tramissu

tramissu göbiş değl artık bebiş :) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm cnm benım kımlığim nikah oldugu gıbı değişti ama o zmn bıde ikametgah istiyorlardı muhtardan ama şimdi nufus mudurlugunden yerleşim yeri belgesi weriyorlar ikamatgah yerine imza istıyorlarmıydı hatırlamıyorum ama istemıyorlarsa eşininkinide sen yapabılırsın bence

4. 20 Şubat 2009
  5. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Mızmızcım konu için teşekkürler.Biiyorsun bende 21 günlük evliyim,geçen hafta izinliyken değiştireyim dedim bir arkadaşımda belli süre geçmesi gerekiyor diye biliyorum dedi.Cevabı bende bekliyorum

6. 20 Şubat 2009
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    biz cumartesi nikah yaptık salı günü kimlikleri değiştirdik.. yani 3 gün sonra...

8. 20 Şubat 2009
  9. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar tkemı degıstırdınız yoksa esınızlemı gıttınız degıstırmeye

10. 21 Şubat 2009
  11. ZkYsN

ZkYsN Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım biz sanırım 20 gün sonra falan değiştirmiştik. ama memur ne kadar oldu evleneli bi ayı geçmedi dimi diye sormuştu bilmiyorum geçince bi sakıncası oluyo mu
    resim götürmüştük bide adres kayıt sistemine şimdiki evimizde kaydolmadığımız için
    belediyeden onunla ilgili bi kağıt istemişlerdi onu da belediye hemen veriyo zaten
    onun dışında biz eşimle beraber gitmiştik
    bildiğim kadarıyla da 18 yaş üstü için kimlik değiştirme de kişinin kendisinin başvurması gerekiyo
    başkası yaptıramıyo kural böyle ama mutlaka istisnaları oluyodur

12. 21 Şubat 2009
  13. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bizde değişmedik daha
    evlilik cüzdanını yanınızda olması gerekiyor ve resim
    diye biliyorum
    bizde değişsek iyi olacak ya.

14. 21 Şubat 2009
  15. cicekbocek

cicekbocek Mantık yoksa akıl boştur Üye

Beğenildi:
    838
    Ödül Puanları:
    238
    Ben 5 ay önce değiştirdim yeni sayılırım :)
    Nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, fotoğraf, ikametgah yerini belli eden belediyeden alınan yarın a4 büyüklüğünde bir kağıt gerekiyor :)
    Biz nikahtan bir hafta sonra gitmiştik, 1 ay geçmesi lazım demişti oradaki memur.

16. 22 Şubat 2009
  17. deger

deger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar,
    kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak istiyorum.zira nüfus müdürlüğünde çalışıyorum.

18 den yaşından büyük kişi sadece kendisi değiştirebilir kimliğini,ne eşi,ne annesi,ne babası ....ancak noterden "kimlik değiştirmek" için birine vekalet verirse o değiştirebilir.
    nikahtan kaç gün sonra kimlik değiştirilebilir? nikah dairesi sizin evraklarınzı nüfus müdürlüğüne gönderir ve nüfus müdürlüğü sizin evliliğinizi sisteme işler. siz artık istemde evli olarak gözüktüğünüz için cüzdanınızı değiştirebilirsiniz. bu da her nüfus müdürlüğünde süre üç aşağı beş yukarı değişebilir ama ortalama bir haftadır.
    değiştirmek için eğer
    2000 yılından sonra alınmış ve yıpranmamış bir kimliğiniz varsa onun aslı,fotokopisi ve 2 fotoğrafla değiştirebilirsiniz.
    eğer kimliğiniz kayıpsa bağlı olduğunuz muhtardan aldığınız talep belgesi,2 fotoğraf ve varsa ek bir kimlik(evlilik cüzdanı olabilir) ile değiştirebilirsiniz.
    bu arada nüfus sisteminde adresinizi kayıtlı olması gerekiyor. kayıtlı değilse önce adresi kaydederler sonra cüzdanı alırsınız aynı anda.
    sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

18. 22 Şubat 2009
  19. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    biz 24 nisanda evlendik 16 mayısta yeni kimlikleri aldık, arada niye bu kadar fark var, bende anlamadım ama resmi bir iş için gerekli olunca gidip değiştirmiştik...