Kimsesizim, çaresizim, bıktım...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve betican tarafından 29 Ekim 2009 başlatılmıştır.

29 Ekim 2009
    Konu Sahibi : betican
  1. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308
    Daha önce açtığım konular vardı, bazılarınız eşinden ayrıl, bazılarınız ise bir daha dene dedi. Ben zaten sabır taşı olduğum, sevgim olduğu, ve oğlum için bir daha bir daha deniyorum.
    AMA OLMUYOR...Nedenini anlamıyorum.Bişeyler eksik, artık eşimin elini tutmak, öpmek, sarılmak, hatta aynı yatağa bile girmek istemiyorum.Hatta bazen öyle canımı yakıyor ki bana yaptıkları ah ediyorum. Eskiden eve gelsin diye gözüm saatte beklerdim. Şİmdi ise umrumda değil.İkizmiz de eskisi gibi birbirimizi istemiyoruz , ben zaten hep kaçtımi kırgınlıklarımdan kızgınlıklarımdan, şimdi o da yanaşmıyor.
    Onun da bana karşı eskisi olmadığının farkındayım.Ama bunlarda benim hiçbir suçum yok ki. Kendi istekleri, özentileri, ailesi, arkadaşları herşeyi benden daha önemli tuttu.Benimle evlenmek için yıllarca peşimden koşan adam gitti, yerine beni önemsemeyen, değer vermeyen, benim için uğraşmayan adam geldi.
    BEN BUNLARI HAK EDECEK NE YAPTIM. Üzerime düşen her sorumluluğu yerine getirdim, asla namusuna laf getirmedim, anne olarak elimden gelenin en fazlasını yaptım oğluma.Onun ilgisizliğine, sevgisizliğine, parasızlığına , saygısızlığına herşeyine katlandım, Hep yanında oldum, ama hiçbir zaman teşekkür görmedim, onu beklemiyorum.Ama saygı ve minnet, vefa bekliyorum.
    Artık küsmeye de başladı.Kendi kendine en ufak bir laf söylesem, surat beş karış oluyor,ben konuşmasam günlerce ne konuşuyor, ne de yanıma yanaşıyor.Önceden asla böyle yapmazdı.Benim bildiğim bu tavırları kadınlar yapar.Beni umursamıyor.
    Geçenlerde büyük bir kavga ettik, sudan bir sebepten, ben kesin karar verdim, babamı aradım, baba beni al diye.O da kavganın olduğu gece, gitmiş parkta içmiş, arkadaşında kaldı ilk defa.Ben bitti, yarın adliyeye gidiyoruz, insanca ayrılalım dedim, o gece tamam dedi.Ertesi gün işyerine gitti, aradım seni bekliyorum, tamam izin alıp gelicem dedi.İzin vermiyolar dedi. Akşama kadar beni oyaladı, yarın sabaha izin aldım diye.
    Akşam bi baktım babamla beraber geldi. Babama başladı beni şikayet etmeye, bende bana yaptıklarını, el bile kaldırdığını anlattım.Babam da bende annene zamanında yaptım, ama yapmaması gerekir dedi.
    Neyse babam zaten hep damatlarının tarafında olur. Neyse babam konuştu,sustum. En sonunda baba ben senin kızınım ve artık dayanayorum. Ben daha fazla böyle yaşayamıycam, aç kalırım, susuz kalırım, yine de boşanırım dedim.
    BABAM DA BANA KİMSE GÜVENMESİN, KİMSE BANA GÜVENEREK KOCASINI BIRAKMASIN, KİMSEYE BAKAMAM DEDİ.Aynısını ablama da çok yaptı.Ki biliyorum gitsem hayatta sığdırmaz beni de oğlumu da.Ben zaten çalışır kendime de , oğluma da bakarım.
    Öyle deyince benim dediklerimin tam tersini söyleyince hiçbişey demedim, misafir büyüğüm daha fazla saygısızlık yapmayım diye. O gece hiç konuşmadan ayrı yattım, babam da bizde kaldı.Ertesi gün beyefendiden hiç ses yok, soruyorum telde hani gidecektik, izin aldın mı, kafama koydum çünkü ne olursa olsun.Ama bi yandan ida 3 yaşında çocukla nereye giderim, ne yaparım diye.Yok akşam konuşalım sonra gidelim diye.Binbir tane söz verdi,
    İyi dedim, akşam hiçbişey yokmuş gibi çocukla oynadı falan, çocuğu uyuttum hadi ne konuşacaksın.Ne söylersen söyle fikrim değişmiycek diye, yok ben seni seviyoum. ama neden böyleyiz anlamıyorum. Ben karar verdim, kesin biri bize bişey yaptı.Büyü falan yaptı, göz var falan. EEE dedim, bi hocaya gidicekmişiz, bişey varsa çıkıcakmış, ondan sonra ben ona karşı düzelicekmişim.O zamana kadar kesinlikle benle kavga etmiyecekmiş, ne yaparsam ne dersem diyim susacakmış.
    Benim hocalık bişeyim yok ki, benim onun umursamaz tavırlarına, bana yaşattığı 1 senelik cehennem hayatına , bana yaptığı saygısızlıklara, sevgisizliğine, benden aldığı yıllarımdan dolayı kızgınım. İçim dolu unutamıyorum.Elimde değil eskisi gibi olamıyorum. Eskiden olsa ne olursa olsun, küs kalmaz, öper bişeyler yapar barışırdım, deli gibi severdim. Ama artık en ufak bişeyini bile kaldıramayıap, saldırıp, tavır alıyorum.
    O da babamın o günkü konuşmalarından sonra, beni hiç sallamamaya başladı. Ya da dediği gibi susuyor. Ama benim sabrım yok.
    SEVİYOMUYUM, MECBUR MUYUM, NEYİM , KAFAM DUYGULARIM KARMA KARIŞIK.
    AYRILMAK İSTİYOMUYUM, YOKSA ÇOK KIRGIN VE KIZGIN MIYIM.
    Babam tır soförü yola gidince gidiyim , orda kalıyım, 15 gün falan, düşünücem diyorum, ayrı kalalım biraz diyorum, onu da kabul etmiyor.
    ablama 2 gün gitsem, 3 gün ben gelmezsem o geliyor.Hem oğlumda kreşe gidiyor.Burdan da uzaklaşamam.Ona annene git orda kal desem , hayatta kalmaz.Ama ben çok bunaldım. İş arıyorum, bulamıyorum, kendiminde oğlumunda geleceğini garanti altına alıcam, kendime onsuz bir hayat kurmaya karar verdiğimde, kimsye muhtaç olmayım diye.
    Ama ona göre ortada hiç bunlar yok, beni ciddiye almıyor.Benim onu bırakamıyacağımı, ayrılamayacağımı sanıyor
    Yemin ederim babam o gün ben kızımın arkasındayım, haklı, kızıma ben bakarım deseydi,( yapmasa bile) beni alıp götürseydi, herşey bitecekti.Ama bi anda ortada kaldım.
    ÇOK UZUN OLDU AMA YAZIP RAHATLAMAK İSTEDİM.
    BİLMİYORUM, NERDE HATA YAPTIM, NEDEN BÖYLE OLDUK, NEDEN HAYATIMA KENDİM DEĞİLDE, BAŞKLARI KARAR VERİYOR....

2. 29 Ekim 2009
  3. yade06

yade06 annesinin miniki yusufum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canımm benim allah sana sabır versin..yorulmuşsun be güzelim...ama psikolojik olarak yorulmuşsun...
    ortada bir tane çocuğun var..ayrıl demek o kadar kolaymı???eşine olan sevgin bitmiş olabilir ama saygını yitirme..biraz uzaklaş bir kaç gün kafanı dinle farklı bir ortama git iyice düşün...
    bence sende eşine olan tutumlarını değiştirmelisin tamam ortada hatalar var ama çocuğunuz için mücadele etmelisiniz...daha şefkatli olmalısın eskiden bahsediyosun böyleydik şöyledik falan diye bence sende eşine eskisi gibi davranırsan karşılığını alırsın birazda elimizde yuva yıkmak kolay değil canım...
    babana gelince bunu anlamıyorum eminimki baban senin arkanda olsa eşin senin sahjiplenildiğini anlayınca hatalarını anlıyacaktır..ama babanda öyle diyince iyice rahatladı....

4. 29 Ekim 2009
  5. çerkez kxixzxix

çerkez kxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aynı şeyleri yaşıyorum.Evlenmeden önce aşkından ağlayan adam şimdi bir başkası.Sen böyle değildin eskiden diyo eskiden çok ılımlıydın.Sürekli benden gidiyor bişeyler.İnsan karşılığını görmeyince kırılıyor.
    Sevgin bitmeye başlıyor.İnsanın elinde olan birşey değil bu.Boşansan ne yapacaksın.iki ucu pis değnek.
    Allah yardımcın olsun.

6. 29 Ekim 2009
  7. lidya81

lidya81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    Güzelim peki annen yok mu o bu duruma ne diyor? bence de baban yola gidince ailenin yanına git bi on gün kafanı dinle şimdi duyguların karma karışık pişman olacağın bi yanlış yapma.Eşin ne derse desin umursama ikiniz için de bu kısa süreli ayrılık iyi olur o da senin kıymetini anlar.

8. 29 Ekim 2009
  9. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    baban belki hakikaten seni kabul etmez ayrılırsan ama ne olursa olsun bunu onun yanında söylememliydi.. tabii ki şimdi senin gvenecek bir dalın yok, mecbur kırıp dizini oturacaksın gibi bir düşünce oluşmuştur eşinin gözünde.. gerçi onunda ayrılmak istemediği çok belli.. kaldı ki sen de çok yorgunsun..

istersen biraz ayrı kalın.. babam yola çıkınca onlarda kalırım demişsin ya fena fikir değil.. hem o da kararlı olduğunu bir nebze anlar belki.. kendisine çekidüzen verebilir..

veya istersen çocuğunu biraz annene bırak, bir süre başbaşa kalın, belki daha fazla konuşma fırsatınız olur.. dökersini eteğinizdekileri, bir orta yol bulursunuz belki.. sen yine de sağduyulu mantıklı davranmaya gayret et.. neticede çocuğu en çok düşünecek olan annesidir.. ev huzursuzluğu çok kötü.. umarım en kısa sürede geride kalır bu günler, o eski günlerinize dönersiniz..

10. 29 Ekim 2009
  11. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Ne yazık ki bazı babalar kızım bana güvenip yuvasını bozmasın kırsın dizini otursun diye
    Sahip çıkmıyorlar oysa bilseler kızları ne zor günler geçiriyor
    Babana biraz sağ duyu ve sana da kolaylık diliyorum
    ınşallah güzel günlerin yakındır

12. 29 Ekim 2009
  13. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Resmen damadından taraf olmuş..Bi sırtını okşamadığı kalmış eşinin... yazıklar olsun

Allah yardımcın olsun çok üzüldüm

14. 29 Ekim 2009
  15. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Allah yardımcın olsun canım durumun çok zor, Bir süre uzak kalmayı dene bakalım tavırları değişecekmi, babanada pes yani en zaından eşinin yanında söylemeseydi.

16. 29 Ekim 2009
  17. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim bir insanın ailesini arkasında hissetmesi kadar güzel bişey yok hayatta ve ne olursa olsun bir anne babanın evladın her sekilde sahip çıkması gerekir her durumda.keske baban bunu söylememiş olsaydı bence eşin şuan onun rahatlığınada yaşıyor.ne bileyim hayat çok tuhaf ben babamın kalbimi çok kırdım dinlemedim zamanında ama benim evliliğim sınır noktasına geldiğim zaman annemden önce babam (gelirse sakın babam beni istemez diye düşünmesin ben herzaman onun yanındayım) demiş.okadar duygulandımki.ogün babamın kıymetini bir kez daha anladım...ailelerin ne olursa olsun evlatlarına sahip çıkmaları gerektiğini düşünüyorum.üzülme olsun sıkıntı ve stresle sadece kendini mahvediyor insan bencede bi süre ayrı kalın bi şekilde derim,allahım yardımcın olsun..

18. 29 Ekim 2009
  19. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaa,moralini bozma lütfen.hepimizin evliliğinde kırıldığımız dönemler oluyor.bence eşini hala çok seviyorsun.sevmesen kızgınlığını,kırgınlığını bu kadar belli etmezdin,onun yerine umursamaz bir tavır takınırdın.çok güzel birde evladınız var,bence sen şu aralar takındığın tavrı değiştir.suratını asma,tartışma,güzel bi akşam yemeği hazırla ve kendine bakım yap.iş dönüşü eşini öyle karşıla.belki de evliliğinizin düzebilmesi için ilişkinize biraz renk katmalısınız.genel olarak bütün erkekler eşlerinin evlerinde dişiliğini ön plana çıkarmalarını isterler.bazen biz kadınların biraz daha fedakar olması gerekiyor.

inşallah ilerleyen günlerde,güzel haberlerini alırız.