kimseye anlatamadım. n'olur yardımcı olun.

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve eternityyy tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : eternityyy
  1. eternityyy

eternityyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    lütfen birileri bana bi akıl versin. başımda öyle bi sorun var ki bir türlü üstesinden gelemiyorum. ben 1 yıldır evliyim. eşimi yaklaşık 2 yıldır tanıyorum. aslında eşim çok iyi bir insandır. güzel bir evliliğimiz var. onu çok seviyorum. ailelerimizde çok iyi anlaşıyor. fakat eşim bana mesleği ve eğitimi hakkında baştan beri yalan söylüyor. yani tekniker olmasına rağmen bana hep ben mühendisim dedi. ben bunu bilmememe rağmen hiç yüzüne vurmadım sıkıştığı zaman bu konuyla ilgili farklı hikayeler uyduruyor. bazen bu durumu düşündükçe uykularım kaçıyor. ondan soğuyorum. hadi diyelim ki ben ona bu durumu itiraf ettirdim ve kendi içimizde hallettik. çünkü onu anlamaya çalışıyorum öyle iyi yönleri var ki bunu hoş görebilirm eğer doğruları anlatırsa. ama benimle birlikte tüm aileme ve arkadaşlarımada aynı şeyi söyledi. onlara nasıl açıklıyacağım. benim kocam yalan söyledi nasıl diyebilirim insanlara. öbür türlü böyle bi yalanla yaşamak hiç bana göre bişey değil.
    ben ve ailem insanları statülerine göre değerlendirenlerden değiliz. ama eşimin bu yalan konusunda nasıl bu kadar rahat olabildiğine inanamıyorum. direkt söyeleyip onu utandırıp rencide etmek istemiyorum ayrıca aileme nasıl açıklıyacağım bilmiyorum. nolur bu konudan kimseye bahsetmedim kaç yıldır içimde tutuyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

2. 17 Mayıs 2010
  3. moxis

moxis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benzer bir durum bir yakjınımızın başına geldi.. hala bir taraf yalan söylemeye diğer tarafta bilmezden gelmeye devam ediyor.. eşinizin kesinlikle durumu itiraf edeceğini düşünmüyorum çünkü sizi kaybetmekten korkuyordur.. sizin kabul edeceğinizi düşünse dahi onca insana bu bi yalandı demekde hiç kolay değil, mahçubiyetini bir düşünün.. keşke ilk öğrendiğinizde bunu belli etseydiniz.. eğer kimseye bir zararı yoksa söylediği yalanın, sizde bence açmayın .. kişisel fikrim bu.

4. 17 Mayıs 2010
  5. december90

december90 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    250
    Ödül Puanları:
    88
    SİZE yalan sölemiş olması hiç hoş değil tabikide ama siz bunu öğrendiğinizde birazcıkda olsa tepkinizi koysaydınız belki doğruları sölücekti ama sizde ona böle yalan sölemeye dewam ederse güveninizin sarsıldığını doğru sölese bile inanaamayacağınızı sölemelisinki bidaha yapmazsın
    ama eşinizle szinde aranızda sır olarak kalabilir yani boşverin bence
    başka konularda yalan sölemesin yeterki
    .

6. 17 Mayıs 2010
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.591
    Ödül Puanları:
    463
    valla demekki tekniker olmasını komplex yapmış, hayali mühendis olmaktı belli yıllardır, olamayıncada böyle bi hayali dünya kurmuş, artık bu saatten sonra çevrenize ve senin ailene durumu çaktırma çünkü eşin geri dönüşsüz bi şekilde küçük düşer
    ama bence sana itiraf etmeli, itiraf etmiyosa sen konuşmalısın ama bunu suçlayıcı bi şekilde değilde, tekniker yada mühendis olman benim için önemli değil, ama bana yalan söyleyip söylememen benim için çok önemli şeklinde
    sonuçta ortada büyük bi yalan var eşe karşı, bu yalan güven sarsmazda ne sarsar, bence tatlılıkla konuşmalısın

8. 17 Mayıs 2010
  9. guz_1

guz_1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    853
    Ödül Puanları:
    113
    muhsendıs olmak ıçın okuluna devam ederse en gec 4 yıl sonra yalan solemek zorunda kalmassınız. cokta zor degıl acık ğretımde muhendıslık varmı bılmıyorum ama unıversıtelerın aksam bolumlerıne gıdebılır. soruna dgıl cozume odaklan bence.
    lakın senın asıl sorunun esının teknıker oldugu halde muhendısım dedıgını etrafa nasıl acıklayacagın degıl, eşının böle bi durumu kompleks halıne getırecek sorunlarının olması ben ce bu konu uzerınde dur. el ele vererek altında yatan sebep neyse bulun. o sorunu ortaan kaldırınca zaten esınızın yalan soyleme ıhtiyacı olmayacaktır.

10. 17 Mayıs 2010
  11. eternityyy

eternityyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    büyük ihtimal kopmleks yaptı. ama aslında son derece donanımlı bi insandır. çevremizdeki herkesin ona saygısı var. benim hayatımda hiç böyle yalanlar olmadı. çok tuhaf geliyor. ve bi türlü içime sindiremiyorum. ben söylemesem bile ailem bi yerden mesela onun ailesinden duyarsa diye korkuyorum. gerçe benim ailem benim mutluluğum için olayı çok büyütmez sanırım ama yinede eşimin onların gözünden düşmesi beni çok üzer.

12. 17 Mayıs 2010
  13. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Öğrendiğinizde neden tepki vermediniz..?
    Hikayeler anlatmaya başladığında sanırım 2 yıllık mezunu dikey geçiş sınavına gir de eğitimini tamamla vs gibi tavsiyelerde bulun..
    Yüzüne vurmalısınız,saklayarak sizde onun yalanına ortak oluyorsunuz.
    Topluma nasıl sunarsınız bilmiyorum ama en azından siz yüzleşin.
    Bir gün bir mühendislik bilgisi olan birisi sorar ne bileyim hangi üni de okudun der başka başka şeyler olur daha çok üzülürsünüz..
    lise mezunu mu yüksekokul mezunumu

14. 17 Mayıs 2010
  15. kelam

kelam Bebeğim bekliyorum gellll Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Bence bu durumu eşinize itiraf ettirin ve bu yalana sizde ortak olun ikinizin sırrı olsun. Başkalarının ne diyeceğinin bence pek te önemi yok bu sizin hayatınız sonuçta. Eşini seviyorsan bunun dışında da sorunun yoksa en iyisi kabullenmektir.... Allah yardımcın olsun.

16. 17 Mayıs 2010
  17. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    enteresan valla ne geregi varmiski böyle bi yalaana
    ben bildigimi söylerdim böyle seylerin hic bir önem tasimadigini
    önemli olanin mühendis yada baska bisey olmasi olmadigini anlatirdim
    tatli bir dille.. yalan yalani dogurur bu kisiyi yorar hic gerek yok
    en yakinindakine rahat davranamiyorsa kime rahat davranicak
    yalanla yasanmaz bir gün degil iki gün degil bu ömür boyu

18. 17 Mayıs 2010
  19. eternityyy

eternityyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilk başta durumu tam anlayamadım. belki ben yanılıyorum dedim. ve sonrasında onu incitmek istemedim. bir kaç kez üst üste sordum. itiraf etmesini bekledim olmadı. sonrasında da iş böyle uzayıp gitti. evet aslında en başında durumu çaktığımı bilseydi. iş bu hale gelmeyecekti. biraz da benim hatam kabul ediyorum.