Kimyasal gebelik ve endometriozis

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve deniz_deniz_35 tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : deniz_deniz_35
  1. deniz_deniz_35

deniz_deniz_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Endometriozis rahatsızlığımdan dolayı 2008 de laparoskobi oldum sonrası iğneler ve bir yıl içinde 3 kez kimyasal gebelik geçirdim. Artık bunun bi çaresi olmaalı diyorum doktor çikolata kisti hamile kalmanı engeler diyor düşük yapmazmış. kistim dışında bi sorun gözükmüyor oda 3 cm. ancak kimyasal gebelik niçin oluyor benim gibi olanlar varmı aranızda vede çaresi nedir?

2. 25 Ağustos 2010
  3. semazen06

semazen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam bende 3 hafta önce kim.gebelik geçirdim. geçtiğimiz nisan ayındada bebeğin kalbi durmuştu.bende bu sorunun cevabını merak ediyorum. bir bilen varsa açıklasın lüften.

4. 18 Eylül 2010
  5. deniz_deniz_35

deniz_deniz_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben histeroskopi ve genetik testler temiz çıkınca bir kez daha anladım kimyasal gebelikler endometriozisden oluyor.sanırım emriyoyu bozuyor bi şekilde tutunmayı etkiliyor ama çaresi ne bilmiyorum çok üzgünüm

6. 20 Eylül 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar endometriozis biokimyasal gebeliklerin ana sebebi degildir hatta endometriozisin rahimi tutmus sekli olan adenomyozis de bile implantasyon (tutunma) belirgin bir azalmaya rastlanilmamistir genetikte bir sorununuz yok ise gecirmis oldugunuz operasyona veya buna bagli bir enfeksiyondan ya da bagisiklik sistemindeki bir takimlisin bozukluklar da bu tur biokimyasal kayiplara daha cok sebebiyet verebilir sevgiler

8. 20 Eylül 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar oncelikle sizin genetikte ve pihtilasma sorunuzun gozden gecirilip daha sonrasi gecirmis oldugunuz kuretaja bagli bir aksakligin olup olamasinin kontrol edilmesi gerekiyor sevgiler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.