Kimyasal gebelik yaşayanlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve BONNCUK tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

  20 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 1. BONNCUK

  BONNCUK Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Slm kızlar kimyasl gebelik yaşıyormuşum bu gün öğrendim sizlerde bölebişey oldumu nasıl oluştu en son ki hgc değeri ne kadardı....
   
 2. 20 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 3. Rline

  Rline Popüler Üye Üye

  Katılım:
  17 Aralık 2012
  Mesajlar:
  1.238
  Beğenildi:
  46
  Ödül Puanları:
  103
  Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp, döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememesi ve gebeliğin sadece laboratuar tetkikleri ve gebelik testleri ile tespit edilmesidir. Gebelik testlerinde gebelik hormonu BHCG yüksek yani (+) çıkmasına rağmen hiçbir şekilde sağlıklı bir gebelik ürünü oluşamaz ,rahim içine yerleşemez ve düşük ile kendiliğinden sonuçlanır. Kimyasal gebelik sık görülmekte olup bir çok kadın bunun farkına varamamakta ve normalden biraz fazla veya düzensiz adet gördüğünü zannederek aslında düşük yapmaktadır. Kimyasal gebeliğe bazı hekimler “sessiz düşük” olarak da isimlendirmektedirler. Kısacası döllenme olur fakat döllenme ürünü rahim içine yerleşmez ve sessizce, adet kanaması ile birlikte düşer. Bu durum sadece gebelik testleriyle anlaşılabilir.
  Kimyasal gebelik tespit edildiği zaman bazen dış gebelik şüphesi doğurabilir, fakat düzenli takip edilen B HCG değerlerinde hızlı bir şekilde düşme gözlenmektedir, Kimyasal gebelik kürtaj veya tıbbi bir müdahale gerektirmez, takip gerekmektedir

  Kimyasal Hamilelik Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

  Kimyasal gebelik acımasız bir şaka gibi. Sizin dönemde bir soluk olumlu gösterir kaynaklanmaktadır sefer erken gebelik testi al. Doğal olarak, heyecanlanmak ve bu beklediğiniz sevindirici haber yayma başlar. Sonra, birkaç gün sonra sizin ve dönem olsun doktor diyor, “Bu sadece bir kimyasal gebelik oldu.”

  Bu arada, you’re ve karışık muhtemelen harap bıraktı. Dönem kimyasal gebelik yanlış pozitif gebelik testi gibi, eğer gerçekten hamile değildi geliyor. Ama gerçek şu ki, bir kimyasal gebelik gerçekten bir anlayış ve gerçekten çok erken bir düşük olmasıdır.
  Ne Kimyasal Hamilelik Ortalamalar:

  Terim kimyasal gebelik bu düşük bir noktada bir hCG kan testi veya bir ev gebelik testi (idrarda hCG denetimi gibi bir süre cevapsız ve biyokimyasal testler), tek kanıtı hamile idi oldu demektir. Düşük bir ultrason önce oldu bir gebelik kesesi göstermiştir olabilir.

  Zaman gebelik nokta ultrason gebeliğin varlığını teyit verebilir geliştirir, süreli klinik gebelik olur. Böylece, kimyasal bir gebelik bir düşük olurdu önce gebeliğin beşinci hafta – veya ilgili hafta içinde cevapsız adet döneminden sonra.
  Belirtiler:

  Eğer vajinal kanama olması başlamak kimyasal gebeliğin ilk belirtisi kısa bir süre pozitif bir gebelik testi sonra olacaktır. Kan testleri yerine düşürmektedirler artan düşük hCG düzeyleri ortaya koyuyor.
  Nedenleri:

  Doktorlar kimyasal gebeliklerde gelişmekte olan bebeğin en diğer noktaları kromozom anormallikleri – muhtemelen nedeniyle aynı nedenlerle ortaya inanıyoruz. Çünkü neredeyse kromozom testleri için herhangi bir numune almak mümkün ne ise, bu erken düşüklere neden olur emin zordur.
  Frekans:

  Kimse gerçekten ne kadar yaygın kimyasal gebelik, ancak bazı araştırmacılar düşük bu kavramların kadar% 70 kavramlaştırılmış sonu yoktur bilir. Kadınlar aktif ve anlamak için yakından kimyasal gebelik olabilir onların aybaşı devir iş değil ve asla bilmek çalıştığınız değil, diğer durumlarda, kimyasal gebelik bir nedenle bir adet döneminde birkaç gün geldiğinde (ama sadece olanaklı neden olabilir) geç.
  Fiziksel Kurtarma:

  Kimyasal gebeliklerde erken yeterince onlar ve kadın cesetleri üzerinde çok az etkisinin birçok durumda, onlar, bir kaç gün (hatta zamanında geç normal bir süre için yanlış olabilir) oldu. 2.007 bir çalışmada bir kimyasal gebelik sonrası kanama, hatta bazen bir kadın normal adet döneminde daha hafif bulundu. Kimyasal hamile kanama normalden daha fazla kramp tarafından da eşlik olabilir, ancak kurtarma oldukça hızlı olmalıdır.
  Again Trying:

  Ile çok düşük erken, çoğu doktor bunun devam edin ve tekrar hemen deneyin tamam diyecekler. Diğer doktorlar için denemek için bekleyen öneririz hamile tüm düşüklere sonra standart bir cevap daha, ne kadar erken olarak. Ne hakla özel durum için konusunda doktorunuzla konuşun.
  Bir Kimyasal Hamilelik Grieving:

  Birçok durumda, kimyasal gebelik tuhaf bir durum bir Kederli açıdan sizi olabilir. Diğerleri ise tamamen duygusal harap Bazı kadınlar çok kimyasal gebelik üzerinde üzgün, hissetmiyorum. Hayatınızdaki insanlar, çünkü senin için çok erken oldu size yas tutmak için gebelik bağlı olsun veya “o wasnt gerçek bebek yanlış ısrar kaybettiğinizde geçerliliği tanımayabilir.”

  Ne olursa olsun herkes diyor ki, bir düşük bir düşük olduğunu. Size keder haklı veya başkasının için keder karşılaştırın için geçerli olması gerekmez. Kimyasal gebelik hala bir gebelik ve pek çok kadın için, hala bir bebek ve her zaman onlar bütün yaşamları için taşıyacak edecek keder kaybı’s.

  O da çok üzgün hakkında edilemez bir sakınca çok düşük ve erken sadece tekrar deneyin isterseniz kendiniz karar vereceksiniz. Herkes farklı durum ve tepki var tek, kimyasal gebelik hakkı duygusal.

  Eğer derin kimyasal gebelikler için üzülme ve aktif gebe çalışıyorsanız, hakkında belki dönemine kadar her döngüsü test etmek için bekleyen düşünüyorum aslında geç eğilimindedir. Bu şekilde, mutlaka hakkında çok erken düşüklere bilmek zorunda değilsiniz. Birçok doktor bu nedenle erken hamilelik testi karşı öneririz.

  KIMYASAL GEBELIK NEDIR??? NASIL ANLASILIR ve SONRASI NELER YAPILMALIDIR??

  Kimyasal gebelik: Kimyasal gebeliği tam olarak anlayabilmek için gebeliğin başlangıcı ile ilgili bilgileri vermekte fayda olduğunu düşünüyorum.

  40 haftalık bir maraton olan gebelik, anneden gelen yumurta hücresi (oosit) ile babadan gelen sperm hücresinin tüplerde birleşmesi ile başlamaktadır. Bu aşamadan sonra döllenen yumurta bölünerek çoğalır. Oluşan yeni canlının (zigot) içerdiği hücreler bir yandan sayıca artar, diğer yandan tüp içinde ilerleyerek “blastokist” aşamasında rahim iç zarına (endometriuma) tutunarak yuvalanır (implantasyon olayı).

  Blastokist aşamasına gelindiğinde artık embryo rahim içine ulaşmıştır ve human koriyonik gonadotropin (HCG) adı verilen gebeliğe özgü hormon salgılanmaya başlar. Gebelik ilerlemeye devam ettikçe bu hormonun önce kandaki ve sonrasında da idrardaki miktarları artar. İdrarda saptanabilmesi için kan düzeylerinin yüksek değerlere ulaşması gerekir.

  HCG hormonu düzeyi genelde 500-1000 IU/mL miktarına ulaştığında gebelik kesesi alttan yapılan “vajinal ultrasonografi” ile görülebilir.
  Karından yapılan ultrasonlarda ise gebeliğin görülmesi daha geç olacaktır ve bunun için kanda gebelik testi (Beta HCG) değerinin 5000 IU/ml değerlerine yükselmesi gereklidir.

  Vajinal veya karından (abdominal) ultrasonlar ile rahim içinde bir gebeliğin görülmesi duruma “klinik gebelik” adı verilir.

  Bazı durumlarda ise henüz bir adet gecikmesi olmadan, 1-2 gün kala kanda yapılan gebelik testi ile hCG düzeyindeki artış saptanabilir. Ancak herhangi bir nedenle gebelik canlılığını yitirdiğinde bazen adet kanamasında herhangi bir gecikme olmadan ya da 1-2 günlük gecikme sonrası kanama ile gebelik sonlanır. Böyle bir durumda “kimyasal gebelik” ten söz edilir. Yani gebelik kanda yapılan incelemeler ile saptanmış ancak klinik olarak saptanabilecek aşamaya gelemeden sonlanmıştır.

  Yani, kimyasal gebelikte yumurta hücresi ile sperm tüplerde birleştikten sonra oluşan “blastokist” rahim içine tutunamadan veya tutunduktan birkaç gün sonra atılıp kaybolmaktadır. Oluşan tüm gebeliklerin %50 kadarı kimyasal gebelik şeklinde abort ile sonuçlanmaktadır. Atılmanın sebebi ise bebeğin oluşum aşamasında oluşan bir takım hatalardır

  Kimyasal gebelik (sessiz düşük) ve tedavisi

  Kimyasal gebelik, biyokimyasal gebelik ve sessiz düşük nedir, ne demektir. Tedavi gerektirir mi, tedavisi nasıldır?

  Döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam etmemesi ve gebeliğin sadece laboratuar tetkikleri ve gebelik testleri ile tespit edilebilmesi sonucu kadınlar bu düşüğü algılayamamaktadır genelde adet gecikmesi sanmaktadırlar.

  Etiketler: Kımyasal düsük, kimyasal gebelik, kimyasal gebelik neden olur, kimyasal gebelik nedir, kimyasal gebelik tedavisi, sessiz düşük

  Alıntı... Yardımcı olması dileği ile...
   
  Son düzenleme: 20 Aralık 2012
 4. 21 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 5. fizyo

  fizyo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Ocak 2010
  Mesajlar:
  143
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  108
  ben de geçen ay kimyasal gebelik geçirdim.regl günü kan değerim 52 çıktı. 4 gün sonra 40 oldu. 5. gün kanamam başladı.iki hafta sonra baktık hcg 2 ye düşmüştü yani normale dönmüştü.
   
 6. 22 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 7. happybeautydaughter

  happybeautydaughter Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Ekim 2012
  Mesajlar:
  459
  Beğenildi:
  299
  Ödül Puanları:
  78
  Ben de kimyasal gebelik yaşadım. Tüp bebek vakalarında daha çok görülen bir şeymiş. Ancak ben doğal yollardan hamile kaldım. Düşüğün tam nedeni yokmuş. Pko luyum. Allahımbundan sonrakilerde nasip etsin.
   
 8. 23 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 9. igdecicegi

  igdecicegi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2012
  Mesajlar:
  713
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  48
  merhaba bonncuk, kimyasal gebelik yaşadığımı bende dün öğrendim. pazartesi beta hcg m 18.86 çıkmıştı. Perşembe günü 3.42 idi. Dün kanamam başladı ve dr gittim.Kimyasal gebelik geçirdiğimi söyledi. Yeni bişey öğrendim ve bi yaşıma daha girdim. Pazartesi kendi dr uma gidicem bakalım ne diyecek, hayırlısı...
   
 10. 23 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 11. igdecicegi

  igdecicegi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2012
  Mesajlar:
  713
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  48
  ucamayankelebek, ben de, senin gibi doğal yollardan hamile kaldım. Gerçi ben klomen kullanıyordum ama, sadece o kadar.Allah hepimize hayırlı evlatlar versin inşaAllah!..
   
 12. 24 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 13. matrak8489

  matrak8489 Üye Üye

  Katılım:
  20 Aralık 2012
  Mesajlar:
  19
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  galiba ben de kimyasal gebelik geciriyorum bugün itibariyle reglim 1 hafta gecikti 22 sinde bhcg 22.53 cikti bugün ise 29.32 hala kanamam yok moralim cok bozuk bu 4.gebelik kaybim:KK43:
   
 14. 27 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 15. BONNCUK

  BONNCUK Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ne oldu arkadaşım gitttinmi doktora
   
 16. 27 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 17. BONNCUK

  BONNCUK Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  moralini bozma arkadaşım geçmiş olsun nasılsın şimdi
   
 18. 27 Aralık 2012
  Konu Sahibi : BONNCUK
 19. matrak8489

  matrak8489 Üye Üye

  Katılım:
  20 Aralık 2012
  Mesajlar:
  19
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  maleseff durumum pek ic acici degil bugün doktora gittim bhcg degerim 44 olmus muayene etti ve dis gebelik dedi takip yapacakmis oysa ki ben 2 ay önce rahim filmi cekilmistim ve tüplerim acik cikmisti simdi bu ne demek oluyo anlamadim 1,5 sene önce de dis gebelik yasadim ve ameliyat oldum