kimyasal mı yoksa dış gebelıkmiyim LÜTFEN YARDIM

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve ufkummm tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

3 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ufkummm
  1. ufkummm

ufkummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar benım adetım
    3 gün geçtı ve kanda beta 30 çıktı iki gün sonra tekrarladım deger 32.
    drm kımyasal gebelıkte olabilir dıs gebelıkte olabılır dedi
    ne yapmam lazım lutfen yardım
    buarada ıkı ay once kalp atısı durdugu için bebegımı kaybettım
    o acının uzerne bu test pozıtıf çıkınca çok sevınmıstım ama:KK43:
    bu guzel ayın hurmetıne rabbım benım ve benım gıbılerın yardımcısı olsun

2. 3 Eylül 2009
  3. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende böyle olmuştu kimyasal oldu...
    amaiçini ferah tut stres yapma olumsuz etkilenirsin...belki geç döllenmedir....

4. 4 Eylül 2009
  5. xxxxxangel

xxxxxangel GÖBÜŞÜ BEBİŞLİ:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende yasadım kımyasal gebelık ıns senın degerlerın yukselır 2 gunde 2 kat artması gerekıo ama Allahtan umut kesılmez,dıs gebelık olması ıcın kesenınde olusması gerekır kesenın olusması ıcınde degerın 1000 lere cıkması gerek,Rabbim bu:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: mubarek gunde senın ıcın hangısı daha hayırlı ıse onu versın ınş

6. 6 Eylül 2009
  7. serin7979

serin7979 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    emin değilim ama benim3.gün 270 cıkmıstı kimyasal olabilir

8. 9 Eylül 2009
  9. ufkummm

ufkummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar yorumlarınızı henüz okuyabıldım öncelıkle çok tesekkur edrım.
    çok sıtreslıyım beta hcg yı ıkı gunde bır yaptryrm 30,32,37,50 şeklınde artıyo saglıklı bı gebelık olmadıgı bellı ama doktorum dış gebelık teşhısı de koyamadı henuz.beklemedeyım
    Ikı kez kurtaj oldum bebegımın kalbı durdugu için ama şuankı kadar sıtres oldugumu hatırlamıyorum
    Çünkü dış gebelıkte ılaç tedavısı kurtaj hatta amelıyat bıle gerekebılıyomus.
    bılmıyorum benle aynı duyguları paylasan varmı ama bılıyorumkı bu guzel varlıkları ınsanın kucagına veren rabbım ama onları dunyaya getıren ınsanlara bı mucızelermış gıbı bakıyorum.oylesıne buyuk bı ış basarmıslar gıbı gelıyokı...
    RABBIM BIZLEREDE NASIP ETSIN

10. 9 Eylül 2009
  11. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.032
    Ödül Puanları:
    163
    kimyasal olabilir dis gebelikte deger normal gebelikteki gibi iki katina yükseliyor yani bende öyle olmustu

12. 9 Eylül 2009
  13. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.032
    Ödül Puanları:
    163
    ya benim aklima sey geldi kürtajdan sonra cok kücük bir parca kalmis olabilir bir arkadasimin basina gelmisti ordan biliyorum

14. 9 Eylül 2009
  15. izmirhayal

izmirhayal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım insallah güzel haber alırsın dış gebeliktense kimyasal gebelik daha iyi sanırım gerçi hepsi kötü ama allahtan umut kesilmez canım bende 24 agustosta kürtaj oldum allah yardımcımız olsun

16. 11 Eylül 2009
  17. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    cnm çok geçmiş olsun ama bence dış gebe olma ihtimalin çok yüksek.bende bikaç ay önce dış gebelik geçirdim.değerlerim senin gibi çok yavaş bi şekilde artmaya devam etti.380 le başladı 5800 e kadar çıktı.bi türlü teşhis koyamadılar.ama değerlerim yükselip keseyi bir türlü göremedikleri içiğn detaylı ultrasona girdim onda sağ tüpümde dış gebelikle uyumlu bi cisim olduğunu gördüler aslında kist olma ihtimalide vardı ama kese bir türlü gözükmediği için tüpümün patlama ihtimalini engellemek için hemen tedaviye aldılar.tek doz iğne tedavisiyle gebeliğime son verildi değerlerimin düşmesi bir ayı bulmuştur.hamileliğim esnasında hiç sancım olmadı çok rahat bi hamilelikti ama kanama vardı yani 2 ay takipte tutuldum düzenli adet gördüm.kanamamın olması ve kesenin gözükmesi doktorlara direk dış gebelik teşhisi koydurdu.çok sıkıntılı ve yorucu bi dönemdi.birde benim için ekstra yorucuydu çünkü bir buçuk yaşında bir bebeğim var ve başka bir hastalığım daha var oda en aktif dönemindeydi.yataktan kalkacak gücüm bile yoktu ama mecbur düzenli takip yaptırmak durumundaydım.bebeğimi bırakacak kimsede yoktu o yüzden o hasta halimde onuda çanta gibi yanımda taşıyıp durdum nerden baksan bi 7 kilo falan kaybettim stres ve hastalıktan dolayı.şu an yine hamile kaldığım taktirde dış gebe kalma ihtimalim çok yüksek ve gerçekten çok korkuyorum.umarım sende dış gebelik yaşamıyosundur seninde aynı sıkıntıları yaşamanı istemem dilerim allahtan normal bi gebelik oluşur sende ama kötü bişey olacaksa bile bu dış gebelik olacağına bence kiyasal gebelik olsun daha iyi.senin için dua edicem cnm.allah inşallah normal gebeliğe çevirir hamileliğini.allah yardımcın olsun.

18. 7 Ekim 2009
  19. sellvinaz

sellvinaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar .. son adet tarihim 2 eylül ve adetim 2 gün gecijkince doktora gttim b hcg de sonuç 19.80 çıktı doktor değerlerin düşük olduğunu ve haftaya tekrar tahlil yaptırmam gerektiğini söyledi bugün tekrar gittim sonuç 54,99 ve yine düşük doktor tahlilin gün aşırı yapılmasını ve 2 gün sonra 100 lerde olması gerektiğini söyledi geç gelişen bir gebelik dedi sonrasında duruma göre hareket edicez dedi.. çok üzülüyorum ilk gebeliğim aranızda aynı sorunu yaşayan arkadaşlar oldumu?