Kına gecesi istemiyorum:( olmasa olmaz mı

Konusu 'Kına Gecesi' forumundadır ve pinkgun tarafından 5 Ocak 2009 başlatılmıştır.

5 Ocak 2009
    Konu Sahibi : pinkgun
  1. pinkgun

pinkgun İzmir'im Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    off kızlar ya nişandan beri canımı sıkan bir konu bu, babaannem ve halam düğün yerine nikah istediğimi öğrenince başta burun kıvırdılar sonra da bari kına gecesi olsun, onsuz da olmaz artık dediler, ben de eh iyi madem kına gecesi yaparız deyip geçiştirdim ama hiç istemiyorum :çok üzgünüm: ne bileyim bana göre değil hiç de özenmedim,şimdi yapsam bir dert yapmasam bir dert.. çok merak ediyorum aranızda kına gecesi yapmayan ya da yapmayı düşünmeyen oldu mu ya da her iki tarafı da memnun edebilecek alternatif fikri olan ??? fisfisfis

2. 5 Ocak 2009
  3. burcak09

burcak09 b&a Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    neden istemiyorsun ki kına gecesini.acıkcası ben kına gecelerini düğünden dha cok seviyorum ve daha eğlenceli sıcak oluyor.tabi bu senin fikrin ama sonucta düğün de yapmıcan sanırım ben kına gecesi yapman taraaftarıyım.bi kere olcak ne de olsa...

4. 5 Ocak 2009
  5. pinkgun

pinkgun İzmir'im Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ne bileyim burcakcım rahatsız oluyorum öyle eğlencelerden inan o geceyi hayal ediyorumda içime sıkıntı basıyor(tüm o eğlenenlerin ortasında bitsede gitsek diyen ben kaydirigubbakcemile3 ) ama daha samimi olduğu fikrine katılıyorum sadece bana göre değil :KK43:

Son düzenleme: 5 Ocak 2009
  6. 5 Ocak 2009
  7. burcak09

burcak09 b&a Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    anladım canım da büyükleri ikna etmek zor sanırım bu konuda.ama sonucta senin düğünün...

8. 5 Ocak 2009
  9. nanelinargile

nanelinargile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Benim en yakın arkadaşım da aynı senin gibiydi. Hem düğün istemedi hem de kına gecesi. Bir nikahla bitirdi işi. Nişanlısıyla en çok problemi o dönemde yaşadığını söyler ilişkileri boyunca, ailelerin istekleri ve kendi istekleri arasında kalmaktan. İki tarafın da kına gecesi yapmak istemesi, arkadaşımın istememesi, neden istemediğini iki taraf ailelerine de açıklamak zorunda kalması onu çok yormuştu. O, kına gecelerini sevmediğini, sıkıldığını, kına gecesi yapılmasının ona mutluluktan çok sıkıntı vereceğini söyleyerek bu sorunu çözmüştü. Ama büyükler üzülüyor tabii.. Senin de çözümün sakin bir şekilde neden kına gecesi istemediğini onlara anlatmak olacak galiba.. Sevgilerimle, mutluluklar dilerim a.s.

10. 5 Ocak 2009
  11. pinkgun

pinkgun İzmir'im Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok teşekkür ederim gerçekten, tam da şu an benim hissetiklerimi anlatmışsın, gerçekten de neden istemediğimi büyüklere anlatmam zor, bilmiyorum çünkü, sadece sevmiyorum,sıkılıyorum.. bir orta yol bulsam keşke iki tarafı da memnun edebilecek ..

12. 5 Ocak 2009
  13. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    o gün senin evlenen sensin yıllar sonra arkana bakıp keşke yapsaydım dememelisin iyi ki yapmışım demelisin kim ne derse desin boşwer ben de büyük kına yapmadım tarzım degil 50kişilik kadın yakınlar eşliginde evde oldu ;ama o bile işkence oldu unutma patron sensin

14. 5 Ocak 2009
  15. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Bende kına gecesi yapmayacağım cnm.Büyüklerin istemeside gayet normal neticede uzun yıllardır süregelen bir gelenek bu.Ben hiçbir konuıya büyükleri karıştırmıyorum yoksa her kafadan bir ses çıkar ve işin içinden çıkamazsın.
    Yapacağın şey ;net ve uslubu uygun bir tavırla kına gecesi yaptığın taktirde rahatsız olacağını dile getirmendir.

16. 5 Ocak 2009
  17. doublebump

doublebump Hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kına gecesi istemiyosan en azından büyüklerinde gönlü olması adına evde büyüklerinle arkadaşlarınla bayanlar arasında eğlence yaparsın?

18. 5 Ocak 2009
  19. tobi

tobi gel 2011 geeel gel :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım bence kesinlikle yapmalısın derim..hayatının en güzel gününü aylarca yıllarca beklediğin bişeyin tadını tüm sevdiklerinle doya doya yaşamalısın bununda en iyi yolu kına düğün gibi şeyler..çok hoş hatıralar bence...hem ne o öyle saç yaptır giy gelinliği evet evet de bitsin...en azından kına gecesini yapmalısın..
    hatta herkesden çok sen eğlen..tüm sevdiklerini bi araya topla..fotoğraflar çektir..yorucu gelcek sana ama ilerde bak böyle yapmıştık şunalr olmuştu diyebileceğin anılar..bende nikah istiyorum ama kına gecemdede düğün gibi herkes eğlensin oynasın gülsün tadını çıkarsın istiyorum

eee düğün yapıldığıda anlaşılsın yani dimiyerimseniben