kına gecesi yapmamak

Konusu 'Kına Gecesi' forumundadır ve marriage tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

12 Haziran 2009
    Konu Sahibi : marriage
  1. marriage

marriage Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,
    bu kına gecesi ritüelleri vs beni çok geriyor ve bunlarla ilgilenebilecek vaktim de yok. (iş-y.lisans,ev hazırlıkları)
    ancak nişan aile içinde oldu, nikah da nikah salonunda olacak. ama ben arkadaşlarımla bi yerlere gidip o gece eğlenmek istiyorum. sizce kına yapmamak çok mu acaip olur? bir de bu tip bi eğence için istanbul da mekan biliyor musunuz?:uhm:

2. 12 Haziran 2009
  3. Joella

Joella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ben önceden kına gecelerini sevmezdim ve kendi kına gecemide yapmadım ama şimdi eksikliğini duyuyorum keşke yapsaymışım diyorum eğer sen eksikliğini hissetmem diyorsan yapma

4. 15 Haziran 2009
  5. pamukluprenses

pamukluprenses Cennet kokulu oglum.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    daha kınama var ama ben ilk başlarda istemem diyodum söz yaptık nişan istemem diyodum başka bişey demiyodum sonra annem babam karşı cıktı yaptık iyikide yapmışız öle güzeldiki sonra düşündüm bu benim hayatımın en güzel anlaarı ve ben bunları tek bir kez yaşayacagım neden tadını cıkartmayayım bence pişman olup olmaycagını düşün zaten hazırlık cok sorun diil bence gerci benim kız kardeşimde yardım ediyo sag olsun ama es kız sensin bence tadını cıkart hepsinin

6. 16 Haziran 2009
  7. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    valla canım ben de aynen senin gibi çok yoğun ve yorgundum yapmadım kına arkadaşlarla çıkacak halim bile yoktu annem babam da razı oldu sağolsunlar
    hala da iyi ki yapmamışım diyorum ama bunlar bir kere olan şeyler eğer sonradan keşke diyeceğini düşünüyorsan yap derim ama benim gibi zaten yıllardır bu fikre uzağım benim evlenme hayallerimde hiç olmadı kına dersen yapma acayip olacak bişi yok düğün senin düğünün sen ne istersen o olsun

8. 28 Mart 2010
  9. espoirs

espoirs Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    123
    kızlar ben de kına gecesi istemiyorum ama annemi de ikna edemiyorum.nişanlım da hiç sevmez kına gecesini.napıcam bilmiyorum ,arada kaldım resmen.:bbo:

10. 28 Mart 2010
  11. miss_curious

miss_curious Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.910
    Ödül Puanları:
    238
    ben de istemiyorum yapmayi dugunum olcak zaten cok gereksiz gelio, nikahi ayri yapicam arkadaslarimla, dugunu ayri yapicam es-dos akrabayla...Kina gecesi yapmasam nie yapmadim demiycemden de eminim ama buyuklere laf anlatmak zor olsa gerek..

12. 28 Mart 2010
  13. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Kınagecesi çok alaturka mı geliyor?Neden istenilmiyor?guclubacismile

14. 28 Mart 2010
  15. espoirs

espoirs Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    123
    Kına gecesi anlamsız geliyor,sadece gelini ağlatmak için yapılan bir şey.Ayrıca ben kınayı hayatta sürmem elime,nişanlımla ben istemiyoruz kesinlikle.Annem çok istiyo ve kız tarafı olarak güzel bir yerde eğlence falan mı ayarlasak diyorum,kınaya alternatif olarak.Çünkü nikahtan sonra gençlerle eğlence mekanına gidilecek,kına yerine de büyüklerin eğlenebileceği bir etkinlik yapılsa olmaz mı??

16. 28 Mart 2010
  17. TatLiGaci

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Valla kınaya alternatif eğlence de olsa, buna kına gecesi denir..ister kına yakılsın ister yakılmasın..
    Geleneksel isim..
    kına yaktırmak istemeyen, işin o kısmını çıkarır eğlence kısmını alır..
    kaydirigubbakcemile2

18. 28 Mart 2010
  19. TatLiGaci

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Sorti nasıl?CADIARZU