Kına gecesine gelmeyen Erkek tarafı !!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve carbonxxx tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : carbonxxx
  1. carbonxxx

carbonxxx SatanistKesenPsikopatCat Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    Dünden beri düşünüyorum buraya yazsammı yazmasammı diye.. Ama birileri ile konuşmam lazım artık..

Kızlar çok kısa özetlemek istiyorum , geçen ekim ayında sözlendik.. Farklı şehirlede yaşıyoruz ikimizde.. (Bursa&İstanbul) Sözüme sadece ortanca abisi - eşi ve annesi geldi.. Nişan zamanı yer tutacaktım diğer ablaları ve abisi (toplam 6 kardeşler) biz gelemeyiz yol parası veremeyiz durumumuz yok demişler.. Bende kimse gelmiyor diye evde yaptım nişanı yine aynı kadro.. abisi-eşi, annesi geldi.. Nişandan sonra birde ''yer tutsaydınız biz gelirdik.. '' dediler sırf sinir etmek için der gibi.. Bir anlam veremedim.. Neyse kına gecesi yapıcam kızlar haberleri var.. dün nişanlım haber verdi ''bizimkiler gelmiyor yol parası çok tutarmış durumları yokmuş'' diyorlar dedi... ''ii gelmesinler ama benide gelinleri saymasınlar beni, annemi, babamı saymayanı ben hiç saymam'' dedim.. Ve şu an gerçekten çok sinirliyim kızlar ne masraf yaptılar ki bide yol parası gibi komik birşeyi bahane ediyorlar?? Ne bir kavga nede bir gürültümüz oldu durup dururken Kına gecesine gelmicez biz yol parası veremeyiz ne demek ???? görende artvinden geliyorlar sanıcak...

Nişanlımlada birbirimize girdik , oda bana triplerde beni suçluyor gibi dün ağzından cımbızla laf alıyordum resmen ne mesaj çekiyor ne de arıyordu saat 12 ye kadar bekledim arayan soran yok.. kapattım telefonumu dün akşamdan beri kapalı.. arayan soran yok.. 3 saat önce facebook a girmiş beyimizin çevirimdışı tabi ne bir mesaj atmış ne de herhangi birşey klasik bişi yok gibi tarkan videoları paylaşmış keyfi yerinde herhalde..

Ve kızlar ben onlar zor duruma düşmesin masraf yapmasın diye ne takı ne düğün istedim ailemi karşıma aldım laf söyletmedim hep idare ettim şimdi bana yaptıklarına bakarmısınız? Hakmı bu??

Özet dedim ama kendimi kaybetmişim okuyanlardan Allah razı olsun..

----------------------------------------- 27/08/2010 -------------------------------------------
    Kızlar barıştık mecburen , yorum yazan arkadaşlarım hepinize teşekkür ederim.. Bu zor günümde yanlız bırakmadınız beni..
    Allah kimseye böyle zor durumlar yaşatmasın, gerçekten tek bir tavsiyem var kızlar.. taviz vermeyin.. Kız evi naz evi demişler..

Son düzenleme: 27 Ağustos 2010
  2. 22 Ağustos 2010
  3. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198
    sen haklısın alt tarafıı otobüs bileti parası,yani istanbul-bursa ne kadar tutarki.hemde kardeşlerinin mutlu günü paylaşmaları lazım.

4. 22 Ağustos 2010
  5. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.083
    Ödül Puanları:
    563
    Ayıp etmişler resmen ne kadar para tutarki sanki en mutlu günlerinde yanında olmaması ne kötü...

6. 22 Ağustos 2010
  7. Miniciqim

Miniciqim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    vay be yol parasi ha gelin aliyorlar be corap degil cok ayip ya cok...yine gerildim

8. 22 Ağustos 2010
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Üzmeyin canınızı ,taviz yok.:eek:

10. 22 Ağustos 2010
  11. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Hak değil elbette,sonu iyi olsun demek istiyorum ama dilim varmıyor :KK43:(
    zor bir durum,çok ayıp etmişler..ne desem ki sana..kendin düşünüp taşınıp karar verceksin :KK43:((

12. 22 Ağustos 2010
  13. carbonxxx

carbonxxx SatanistKesenPsikopatCat Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    canım dönüşü yok artı bunun yani bu saatten sonra bitti diyemem :KK43:( ama bende aptal değilim nişanlımada söyledim ''onlarında kınası düğünü olur yarın öbür gün ne ölüsüne ne dirisine gidersem benimde adım revindell değil '' dedim.. ailesi umrumda değil kızlar ama nişanlımın bana tavrı çok üzüyor beni..

14. 22 Ağustos 2010
  15. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    yerinde olsaydım ailesinin(ablası, abisi bilmemne..) gelmeyişlerini senin yaptığın kadar umursamazdım.sen üstüne düşeni yapmış davet etmişsin ama onlar reddetmiş bir bahaneyle.. buraya kadarını umursama ama sonra çıkıp da salon tutsaydın gelirdik demeleri elbette adamı çileden çıkarır. bu noktada nişanlının sana hakvermesi gerekir.
    kına gecesi meselesinde ise istemiyorlarsa gelmesinler. gene niye sıkıntı ediyorsun ki?
    bir de çıkıp nişanlına beni gelinden saymasınlar dememeliydin. iyi niyetli olmana ragmen,adını kötü geline çıkarmışsın nişanlının yanında.umursamamalısın böyle şeyleri. hem extra zahmettir oğlan evi kına gecesinde..gereksiz bence..
    benden sana bir tavsiye erkek tarafından onurunu zedeleyici bir davranış görmedikçe,onları umursama dallarına binici laflar etme nişanlının yanında, ilişkiniz zedelenir boş yere.

bu arada nişanlının tutumu konusunda haklı gördüm seni. her ne kadar senin beni gelinden saymasınlar lafın ağır kaçmış olsadaa... bu tip durumlarda sebep ne olursa olsun, ağzı bir olamayan çiftlerin pek çoğu da mutsuz evlilik yapıyor.. bence sen onu biraz daha düşün.

16. 22 Ağustos 2010
  17. AminMellaLle

AminMellaLle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    sonuna kadar haklısınız..
    bir adım geri atmayın devamı gelir..
    değer vermedir bu ne demekmiş yol parası filan..

ailesi ayrı ayıp etmiş nişanlınız ayrı ayıp etmiş..

18. 22 Ağustos 2010
  19. BACI

BACI bal badem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    O zaman maddi durumları çok kötü olsa gerek yoksa burdan Bursa ne ki.

İnsan trenle bile gider.