Kına haricinde saçların rengini değiştirecek saçları açacak BİR ŞEY VAR MI?

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve bukiz tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : bukiz
  1. bukiz

bukiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kına haricinde saçların rengini değiştirecek saçları açacak BİR ŞEY VAR MI?

Daha öncede açtıqım bir topik var. 15 yaşındaki kızım saçını boyatmak için direniyor halen daha. Ama bu yaşta boyaya bulaşmasını hiç istemiyorum. Doğal we zararsız şeyler denetmek istyorum. Kına sürecektim saçına ama kınanın kokusunu sevmediqinden istemedi. BaşKa zararsz saç rengini değiştirecek bir madde varsa lütfen YrdmCı oLun...

2. 5 Ekim 2009
  3. nymphbs

nymphbs Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    aktarlarda alman papatyası satılıyor.saç rngini açıyor bnde denedim ve işe yaradı.şu an günş olmadığı için saç kurutmayla 10 dkka fln ısı tutup saçta 2-3 saat bekeltrseniz doğal ışıltılı sarılıklar olucktr.miktarı ta olark hatrlamıyorm aktar size anlatcktr ztn nl yapıcağınızı :)

4. 5 Ekim 2009
  5. bukiz

bukiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yha papatya suyunu denedk.. hanfendi memnun kalmadıı :S:S

6. 5 Ekim 2009
  7. bukiz

bukiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ?????

8. 5 Ekim 2009
  9. inspectorgadget

inspectorgadget Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    saç rengini açmak için şampuana karbonat katılması tavsiye ediliyor. bunun dışında şöyle bir karışım var ama denemedim ben. kızınızın saçını rkemleyin durulanmayan 1 kremle
    4-5 saat kalsın daha sonra eşit miktarlarda sıvı peroksit şampuan ve saç kremini karıştırın bununla saçını yıkayın
    2 gün yıkayın 2 gün ara verin zamanla açılırmış

ayrıca soğan kabuğunu öneren arkadaşlar vardı. ve tüm bunların dışında silver diye 1 şampuan var ve ayrıca da renk açıcı şampuanlar satılıyor kuaför malzemesi satan yerlerde

karbonatı denedim ben bu arada gerçekten biraz fark oldu gibi ara ara gölge gibi açıklık yaptı ama benim kendi saç rengim de açık eklerim resim bulursam

10. 5 Ekim 2009
  11. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Bukiz hanım, peroksit natürel bi yöntem değildir, saçı çok yıpratır. siz doğal bi yol istiyosunuz belli, ama peroksit hiç de masum değil maalesef.

12. 5 Ekim 2009
  13. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    o mesajı bulamadım ama bi arkadaş saç kremi ve balı karıştırıp saça maske şeklinde uygulayıp bekletmenin de saç rengini açtığını yazmış. Almanca bi siteden öğrenmişti sanırım o da bu yöntemi.

bu arada kızınızın kendi saç rengi nedir?
    eğer kumral tonlarındaysa doğal yöntemler işe yarar, ama koyu kahve,kestane ve siyahta kimyasal kullanmadan açılma olmaz.
    koyultmak için de yaş yeşil ceviz oluyo ya, onunla koyulaşabilir belki...

Son düzenleme: 5 Ekim 2009
  14. 5 Ekim 2009
  15. inspectorgadget

inspectorgadget Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    $Ads%FDz.jpg

benim saçım bu, karbonat ondan etki yapmış olabilir. kızınızın saçı ne renk bilmiyorum. ama bence de kına sürmeyin sonra çok çirkin duruyor ayrıca kokusu konusunda kızınıza katılıyorum :1rolleyes:

16. 5 Ekim 2009
  17. cemre25

cemre25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    ben anneme o kadar diretseydim yedirirdi bana o boyayı sırnaşık şey...bence de suyuna gidin yoksa sizden habersiz falan yaptırır....ben de 6 yaşımdan beri büyüyünce saçımı kızıla boyatçağımı söylüyodum...hala da istiyorum ama başka bi renge hayatrta boyatmam ha belki oyuncu olurum kesinblikle boyatmam gerekir o ayrıda.......geçen gün bir renk gösterdim anneme çarşıda kızım düşünme böyle şeyleri saçın mahvoluur dedi bende üstelemedim

18. 5 Ekim 2009
  19. bukiz

bukiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızımın saÇları kumrall rengınde..