Kına Mekanına Girildiği An Sırayla Neler Yapılmalı ?

Konusu 'Kına Gecesi' forumundadır ve beterimki tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : beterimki
  1. beterimki

beterimki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Arkadaşlar Umarım Konu Tekrarı Yapmıyorumdur ..
    Çok defa şahit olduğum bi durumu burda paylaşmak istedim.Kınada yapılması gerekenleri eğer bir sıralamaya koyarsak sorunsuz bir kınamız olur en önemliside gelin hanım sırayla neler yapılacağını bilir..Çünkü bir düzen olmadığında maalesef her kafadan bir ses çıkıyor.Birileri Kına yakılsın geç oldu derken başkası yok daha erken az daha durun der..Gittiğim bir kına gecesinde,düğün başka şehirde olacağı gelin gelinlikte giyindi ve sonrasında kına yakalım denildi gelin çıktı kıyafetini değişmeye gelin değişti kıyafeti aaa daha erken demezlermi gelin tekrar gelinliği giyindi ay ne kadar moral bozucu bir durum ben bile üzüldüm geline.Uzun lafın kısası buyrun bunları sıraya koyalımda kendimiz yönlendirmiş olalım kınamızı.Sağa sola çekiştirilmekten kurtulalım :) Ben bi sıralama yapıcam sizlerde fikirlerinizi belirtin lütfen kınama 6 ay var ama şimdiden başladım ben son an'a bırakmak istemiyorum ..

Beterimki Organizasyon :)
    4-5 arkadaşınıza kaftan kiralayın çok uyguna bulabilirsiniz yahut kaftan veren kına mekanlarıda var araştırın.
    Bir arkadaşınız kaftan kıyafetiyle girişte lokumla misafirleri karşılar.
    Önceden belirlenen müzikle gelin ve damat mekana girer dans edilir..
    Danstan sonra kaftanlı kızlar önceden belirlenen oyun havaları ile eğlenceye start verir.
    Misafirleri piste çıkarır eğlenmelerini sağlarlar.
    1 saat sonra misafirleriniz için aldığınız hediyeler(mendil/minik duvaklar/kokular vs..) dağıtılır..
    30 Dk sonra İkramlar dağıtılır.
    1 saat sonra ise kına için gelin hazırlanmaya gider.Kaftanlı kızlar eşliğinde mekana girerler.Kaftanlı kızlar ellerinde mumlarla etrafında dönerek türküler söylerler vb..
    30 Dk Kına yakılma süreci.
    Misafirlere kınayla beraber el kapakları dağıtılır..
    Sonra 1 saat daha eğlence ve biter ..

Daha farklı eklemek istediğiniz birşeyler varsa paylaşırsanız sevinirim,paylaşalımki en güzel kına Kadınlar Kulübü Hatunlarının olsun :)​

2. 3 Eylül 2010
  3. kaynarcali

kaynarcali Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    okurken canlandırdım valla..bencede enazından yapılacakların kafada bi taslak olması çok önemli yavvv..benimde nişanım yeni olduuopuyorumnanaktan tam sıra yapmamıştıkkk o yüzden pasta sonlara kaldı çoğu millet gitmişti.mirmirmirmir.ama şuan daha tecrübeli oldumm sıra yapılmalı..alkisalkisalkis

4. 16 Eylül 2010
  5. dunaa

dunaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    süpersin lokum lokum hiç düşünmemmiştim ki safranbolulara gelin gidiyoorumm lililililizemuszemus

6. 18 Eylül 2010
  7. ayfer_apo

ayfer_apo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bizde daha farklı olur herkes toplanır genelde biz kapımızın önünde yaptıgımız için lokum falan dagılmaz kına için sıraya girilir kızlara gençlere mendil mum verilir kına dönülür kına geline kınası yakılır kınalı elleriyle biraz oynar sonra tüm gece oyuna devam :)