Kina Tarifleri

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve Slania tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

20 Mart 2011
    Konu Sahibi : Slania
  1. Slania

Slania ♪♫ Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    63
    Kizlar bu baslikta bildigimiz kina tariflerini paylasalim mi? Kinayla elde edebilecegimiz renk cesidi cok. Örnegin; limonla ve zerdecalla kizilligini arttirirken demlenmis cayla koyulugunu arttirabiliyoruz. Kinayla siyah rengi de elde edebiliyoruz acik turuncuyu da. Hem sac boyasina da iyi alternatif oluyor, kokusu da cok hos (bence :KK34:). Kötü yani sactan cikmamasi ve uygulamanin zahmetli olmasi. Ben yillarca ayni sac rengini kullanirim diyorsaniz orasi ayri tabi. Bir de benim gibi dogalligi ve kina kokusunu sevenler icin de güzel. Simdilik annem dogal sac rengimi istedigi icin ne kina ne boya, hic birini uygulayamiyorum tabi ama belki bir gün kina yakmayi düsünürsem burada paylasilan tarifler isime yarayabilir. Hem tarif arayanlar icin de iyi olur burasi.

Ben bu renge bayiliyorum mesela. Kinayla nasil elde edilir acep. :82:

2. 21 Mart 2011
  3. Slania

Slania ♪♫ Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    63

Resimdeki sac rengi bu tarifle elde ediliyormus.

100 g body art quality henna (vücut sanatinda kullanilan kina)
    1/2 cup lemon juice (limon suyu)
    1/4 cup water (su)

Yabanci siteden aldigim icin tarifler Ingilizce. Ben anlamlarini yazdim yanina. Kup dedigi fincan sanirim. Saclarinda 12 saat boyunca beklettigi yaziyor. Bu tarifi kullanan bayan 30 yasindaymis ve 14 yasindan beri kina yakiyormus. Kendi saclari orta kahve rengiymis. Bir ara kuaförler kinanin saca zarar verdigini söylemis ve kadin da saclarini kimyasal boyalarla boyamaya baslamis ama tam aksi boya mahvetmis saclarini. Ee kuaförlere inaninca böyle olmasi normal. O da tekrar kinaya dönmüs ve bu tarifi uygulamaya baslamis. Elde ettigi renk resimdeki gibi. Ayrica herkes dogal rengi saniyormus. Bu rengi boyasiz elde etmek isteyenler bence denesin. Boyayla bu cok cabuk akan ve saclari yipratan bir renk. Yillarca boyamak yerine bu tarifi uygulamak daha mantikli. :KK34:

Son düzenleme: 21 Mart 2011
  4. 21 Mart 2011
  5. Slania

Slania ♪♫ Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    63
    Kina beyaz saci kapatmaz derler ama sürekli yakinca kapatiyormus.

6. 23 Mart 2011
  7. sel_matematik

sel_matematik Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    kına kurutur mu kızlar

8. 23 Mart 2011
  9. Slania

Slania ♪♫ Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    63
    Bilmiyorum canim denemedigim icin. Kurutur diyorlar ama yillarca kullananlar var. Bence kisiden kisiye degisiyor. Istersen sacinin görünmeyen bir yerinde dibine degecek sekilde dene, kurutursa yakmazsin. :KK34:

10. 24 Mart 2011
  11. adlesss

adlesss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben yıllarca kına yaptım sacıma son iki senedirde boyatmak için bekliyorum kızıldan sıkıldım ama cesaret edemiyorum :KK37: saçlar koyu kahve gibi ama ben sarı istiyorum o yüzden cesaret edemiyorum :KK53:

kınayı yıllarca kullandım hiçte kuruluk yapmadı :D annem yapardı hep içine zeytinyagı koyuyordu belki o yüzden kurumuyordu :KK71:

annemin tarifi baya karısık :89:
    kına, zeytinyagı, sogankabugunu kaynatırdı onun suyu, bide cevizlerin yeşil kabugunu kaynatıp onun suyu, çay, bi kac sey daha vardı ama hatırlamıyorum güzel koyu kızıl oluyordu herkes sorardı boyattınmı falan die :KK31:

12. 29 Nisan 2011
  13. Slania

Slania ♪♫ Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    63
    Bence bosver sariyi herkes sari zaten, hem saci da cok yipratiyor. Koyu renklerden vazgecme. :KK34: Of su sac boyama yasagi olmasa siyaha ya da koyu kizila boyardim saclarimi. :KK37: Cok seviyorum koyu renk saci. Annenin tarifi güzele benziyor, cikan rengi tahmin edebiliyorum. Parlak koyu bir kizil, tam istedigim gibi. :97:

14. 29 Nisan 2011
  15. Slania

Slania ♪♫ Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    63
    Kinayla siyah ya da siyaha yakin koyu kizili nasil elde edebilirim? Icine ne katarsak kinanin rengi koyulasir?

16. 30 Nisan 2011
  17. aysem88

aysem88 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kınanın içine kınataşı koyularak daha koyu ve siyah kızıl karışımı bir renk elde edersiniz...

18. 30 Nisan 2011
  19. ankara_ankara

ankara_ankara Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    yaklaşık 6 yıl saçıma kına yapıyodum ve çokta memnundum ama sıkıldım aynı renkten,sonra boya kullandım.Ama pişman oldum şimdi tekrar kınaya döndüm.Boya çok sert ve mat yapıyo benim saçımı, kına ile çok parlak ve canlı duruyo.Ve herkes soruyo kızılmı, çikolata kahvemi saç rengniz yada aa çok parlak ne ile yıkıyosunuz :)))buda benim çok hoşuma gidiyo :KK60: