kına üstüne papatya suyu

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve ena tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ena
  1. ena

ena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar saçıma 2 3 yıl önce hint kınası yapmıştım ve uzadı gitti yani dipten itibaren 1 karış uzamıştır. ben saçıma papatya suyu sürmek istiyorum fakat kınalı olan yerler nasıl olur acaba??? yani aslında kınayı bayağı uzun zaman önce yapmıştım ama yine de belli olmaz diye soruyorum.. bu arada bir yıl önce kınalı yerin üstüne siyah boya denemiştim tuttu acaba kınanın etkisi geçiyor mu böyle ???

2. 18 Ocak 2010
  3. binjip

binjip Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende hint kınası yapmıstım sonra kızıla boyatmak için kuaföre gittiğimde kuaförüm kesinlikle açılmaz uzat öyle geldi.neredeyse 1 sene bekledim kınalı kısımlar uzadıkça kestirdim sonrada kzıl yaptırdım.bu sürede bende artık geçmiştir deyip bi ara bir ton açık kumrala boydım ama çok kötü oldu kendi saçımn rengi açıldı kınalı yerler sımmmsıyah kaldı hemen ustune sıyah yaptım.bize açılmıs yada akmıs gbı gelsede kınalar hep orada kalıyor.kınanın papatya suyuyla açılacağını düşümüyorm.ayrıca karışmak gibi olmasın ama açtırmayı düşünüyorsan bence artık boyama çünü kına kadar olmasada siyahı açmakta zor, eğer çok renk farkı olmuyorsa bence boyama üstüne.

4. 19 Ocak 2010
  5. ena

ena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    yok tatlım ben hepsini siyah yapmadım çok küçük bi yere tutuo mu diye denemek için yapmıştım. Bir de bnim kına yaptığım yer yani kınanın rengi siyah durmuyor saçımda, kahverengi gibi kızılımsı kahve gibi. ben şimdi papatya suyu yapsam tutuncu mu açılır ??

6. 4 Mart 2012
  7. filerun

filerun Reklamdakisıradandeterjan Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    61
    yaaa konu bayağı bir geride kalmış ve eski. fakat güncellenmesini istedim. benim saçımdada hint kınaı var ve 3-4 parmak dipleri geldi. paptya çayı hint kınasında işe yaramazmı? uçları siyah hala..

8. 4 Mart 2012
  9. AkhyLs

AkhyLs Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    103
    Hint kınasını hiç bir şey açmıyor diye biliyorum:26:

10. 4 Mart 2012
  11. filerun

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    61
    Evet ama hint kınasının üstüne boya yapıp tutanlar var.1-2 hafta her sabah okula giderken sürmeyi düşünüyodum.. saçım hiç tamamı boyanmadı. yani önceden kına yapmıştım ( normal kına..)
    aktı. 1 yıl falan geçti üstünden hatta 2 de olabilir.:KK14:
    siyah hint kınası yaptım şimdi çene hizamda falan saçım. yani şu pigmentleri patlatma vs. diyolarya saç ondn sonra sık boyanınca tutmuyomuş. saç boyama hakkında profesyönel de değilim. sadece duyduklarım. neyse çok uzadı sözlerim :KK53::26::26:

12. 4 Mart 2012
  13. AkhyLs

AkhyLs Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    103
    Canım valla boyaya hiç bulaşma derim. Elini veren kolunu alamıyor bu işten. Yıpranan saçlarda cabası. Ben 5 yıl mavi siyah kullandım ve şuan artık kına yapıyorum okadar mutluyumki. Saçta ne bir akma var ne kuruma nede dolaşma

14. 4 Mart 2012
  15. filerun

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    61
    Aslında banada bir zararı yok kınanın ama dün paptya çayı aldım işte. googlede ararken buldum, kk da bulunan bir konuymuşda.
    Sordum bakalım, işe yararsa deneyeyim.

16. 4 Mart 2012
  17. AkhyLs

AkhyLs Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    103
    Dene bakalım. Saça papatya çayı çok ta iyi gelir bakımda yapmış olursun

18. 4 Mart 2012