Kına...

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve bjkmls tarafından 29 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : bjkmls
  1. bjkmls

bjkmls Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kızlar ben bu siteye yeni üye oldum sizden bir konuda yardım isteyebilir miyim? =)
    Benim saçlarım kumral ama ne açık ne de koyu kumralım saçlarımda değişiklik yapmak istiyorum ailem (babam kimyager =) ) boya konularında izin vermiyor bende kına yakmak istiyorum acaba benim saçımda turuncu gibi olur mu bundan korkuyorum kına konusunda pek bir bilgim de yok beni bilgilendirirseniz sevinirim. =)
    Teşekkürler. :kedi:

2. 29 Ağustos 2010
  3. GeCe_KuSu

GeCe_KuSu 02.06.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba canım öncelikle hoşgeldin aramıza. ben senelerce kına yaktım saç rengim de aynı senin gibi. kına hem saçı besler hem de daha parlak gösterir. turuncu olmaz saçların arada beyazlıklar yoksa eğer. fikrimi soracak olursan kına yak derim madem ailen izin vermiyor boyaya kınayı denemelisin hem de senin için değişiklik olur.

4. 29 Ağustos 2010
  5. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim de saçım aynı senin gibi ve benim de babam kimyager olunca boyaya izin vermiyor :KK1:

ben de tamamını değil de tutamlarını boyuyorum altları kızıl yaptım mesela 5 ay önce falan
    belki uçları platin yaparım

çünkü boya diplere değince saçın kimyasını değiştiriyor beyazlatıyor döküyor

kına işine hiç girişme derim, diyelim ki siyah kına yakacaksın, eğer siyah saçı gerçekten seviyorsan yak, çünkü kınanın dönüşü yok, kuaföre gitsen açıcılarla açarım der ama yakar saçlarının yarısını kaybedersin, üstüne başka renk boya tutmaz.

yani kısacası eğer kına yakarsan ve o renkten sıkılırsan akmasını ve uzamasını beklemek zorundasın. uzadıkça kestirirsin o renkten kurtulmak için.

yok ben 25 yaşıma kadar kına kullanırım sonra da bi cesaret kuaföre açtırır başka renge boyarım, 25 yaşımdayken zaten babam karışmaz diyorsan yak kına :)

a.s.

6. 29 Ağustos 2010
  7. bjkmls

bjkmls Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşkler cevaplarınız için a.s.. ben 19 yaşındayım şu zamana kadar hiç boya sürmedim . saçlarımın uçlarına yazın papatya suyu sürerdim herkesde çok beğenirdi ama bende de bir kızıl tutkusu var iştee yani kararlıyım kınayı denicem önce bir tutamında denerim sonra yaparım diye düşünüyorum. =)
    Birde papatya suyuyla açtım saçlarımın uçlarını onlar çok sorun olur mu acaba? :kedi:

8. 29 Ağustos 2010
  9. bjkmls

bjkmls Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar bu kına saçta en az kaç saat kalmalı? =) hint kınası değil normal kına. =)

10. 29 Ağustos 2010
  11. Akitra

Akitra kelebekk εїз Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    hoşgeldin..
    kumral sacta sanırım kına biraz acık olur
    normalde saca hacim ve parlaklık veriyor
    ama ben pek taraftar değilim cünkü kurtulması bayagı zor ohaoldumsmile

12. 29 Ağustos 2010
  13. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben de 19 yaşındayım :KK1:
    bence sakın bulaşma canım kınaya bi de kızıl istiyomuşsun
    o biraz akınca çok kötü olur hani babaanneler yakar ya turuncu turuncu kafamçokkarıştı

bence onun yerine boya yapsan daha mantıklı
    boya daha zararlı diye kına yakmak istiyorsun ama 1 yıl sınra o kınadan kurtulmak istediğinde saçların daha çok yıpranacak, keşke boya yapsaydım diyeceksin

o yüzden bence sen boyamayı bilen bi arkadaşına boyat saçını yani boya al ve onun evine git babana da kına yaktım dersin olmaz mı :KK1:

14. 29 Ağustos 2010
  15. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    canım bnde de kına var ben senelerdir yapıyorum
    olumlu tarafları : saç her daim parlak;saça hiç bir zarar vermiyor,renk ilk gün nasıl canlıysa 1 yıl sonrada eynen öyle oluyor
    olumsuz tarafları :asla ama asla saçtan çıkmıyor uzamasını beklıyorsun,oldu dayanamadın saçı boyamaya kalktın 15 gün sonra boyayı akıtıyo saçta bişi kalmıyo
    renk canlı bi kızıl oluyo eğer yaşlıysan çok beyazın varsa turuncu oluyor

16. 29 Ağustos 2010
  17. bjkmls

bjkmls Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben düşündüm de 2 gün sonra kınadan pişman olup kendi rengime dönmek isterimm saçlarıma kıyıp da kestiremem bu yüzden yapmıyım ben hiç kına. doğal haliyle kalsın böyle beğeniyor herkes. .çoooook teşekkür ederim yardımlarınız için.a.s.opuyorumnanaktan

18. 29 Ağustos 2010
  19. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    en güzelini yaptın canım zaten senin o doğal rengini boya ile elde etmeye çalışan bir sürü bayan var keyfini çıkar kaydirigubbakcemile2