Kınada gelinlik giyilir mi ya

Konusu 'Kına Gecesi' forumundadır ve dadlummm tarafından 12 Ekim 2008 başlatılmıştır.

12 Ekim 2008
    Konu Sahibi : dadlummm
  1. dadlummm

dadlummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benim Allah nasip ederse 2-3 ay içinde düğünüm olucak..nişanlım başka şehirde ben başka..kınam bizim burda olucak..bi çok kişi kınanda gelinlik giy diyip duruyo..ama ben kına elbisesi giymeyi çook istiyorum hemde gelinliği sadece düğünümde giymek istiyorum..ama herkes düğünüme gelemicek..uzak olduğu için sadece yakın akrabalar..herkes beni gelinlikle görmeliymiş..
    nasıl olucak bilemiyorum kınada gelinlik giyilirmiki? bence sadece düğüne özel olmalı ama...
    iki düğün yapma gibi bi şansımızda yok..bi çözüm bulmam lazım

2. 12 Ekim 2008
  3. hayat_bu

hayat_bu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Eşinin dostunun seni gelinlikle görmek istemeleri çok doğal.Bence gelinliğini giy tam kına yakılacağı zaman kına elbiseni giyer onunla kınanı yakılır daha sonrada bol bol göbek atarsın kına elbiseninde keyfini çıkarırsın canım.Sevdiklerini kırma benim düğünümde 3 gün 3 gece oldu ben bu gün sayılarında hiç üzerimden çıkarmadım doya doya gelinliğimi giymiş oldum.Üzerimde iken bembeyaz sanıyordum düğün bitti gelinliğimi kaldırayım dedim birde bakayım ki kapkara olmuş:))))oh iyiki leş gibi olana kadar giymişim şimdi bi dolap içinde hatıra olarak duruyor.

4. 12 Ekim 2008
  5. kokohantes

kokohantes Bir bedende 3 kalp :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Şimdiki aklım olsa kesinlikle gelinliğimi giyerdim
    Ben kına için elbise diktirmiştim bi de bindallı vardı
    Düğünüm başka şehirde olacaktı
    Herkes gelinliğini giy dedi
    Ben de senin gibi düşünüyordum ve giymedim
    Ama çok pişmanım
    Hem bi çok kişi gelinlikle göremedi beni
    Hem de doyamadım gelinliğime,düğünüm çok kısa sürmüştü çünkü
    Keşke giyseydim
    bence iyi düşün kısa bi süre de olsa giy,sonra arkadaşın dediği gibi kına elbiseni giyersin

6. 12 Ekim 2008
  7. Hayat87

Hayat87 ♥αşĸıм,oğlυм ve & Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Ben geLinLiğimi giyicem Allah nasip ederse çünkü doya doya yaşamak istiyorum :)

8. 12 Ekim 2008
  9. mucizem5322

mucizem5322 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bence giy böylece daha çok tadını çıkarmış olursun kına elbiseni kına yakılırken giyerkensin. Benim kınamda düğünümde istandulda olacak ben bile üşünüyorum giysemmi diye çünkü doymak istiyorum gelinliğime a.s. Bu arada allah mesut etsin :nazar:

10. 12 Ekim 2008
  11. qadife

qadife Rabbim Sana Emanetiz... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bence giyilmemeli dügüne özel ama tadını cıkarayım hemde beni herkes böyle görsün diyosan kısa bir süreliginede olsa giy derim cnm... hayırlı olsun

12. 12 Ekim 2008
  13. KuKuRuZ

KuKuRuZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    İlk kez duydum kınada gelinlik giyildiğini..Bence giyme ya düğüne sakla bence ilk ve sadece düğünde giyilmeli

14. 12 Ekim 2008
  15. derinxx

derinxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadşım bende aynı dertten yanıyorum .benimde haziranda dügünüm ben aadnadan ankraya gelin gidicem ama herkes ankaraya dügüne gelemiycek babamda burda gelinlik giymemi istiyor yani burdada dügün olsun istiyor ama o kadarına güç yetmez çünkü ankarada kır dügünü yapıcaz yemekli.bende sadece adanada kına yapıcam ama kınamda kına gelinligi giyicem bizim burda aynı gelinler kına genelde kıana gelinligi giyer ama rengi kırmızı olur gerçi isteyen farklı renkte giyer ama kırmızı kına gecesine özeldir aynı gelinlik dikildigi zman kına gelinligide diklir yani gelinlikten tek farkı rengidir.ben iki kere gelinlik giymek istemiyorum ama mecbur kalırsak nikahı adanada yaparsak mecbur giyicem ama ben sadece dügün geceme özel olmsanı istiyorum

16. 12 Ekim 2008
  17. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    ooo aynı durum bızede oldu yengem duzcelıydı bız ıstdayız düğün burda oldu yengemde gelemeyenler ııcn orda gelınlığını gıymıstı cok normal ama ben olsam gıymezdım sonucta gelınlık sadece düğün de gıyılır bızde ama bole bı durum oldu haa sen ıstemıyorsan gıyme bencebındallı falan harıka olur gelemeynlrde snın vıdeonu ızleson yada resmını yolla

18. 12 Ekim 2008
  19. EU1

EU1 Guest

bana göre eğer onları kırmak ta istemiyorsan ve duvak takmayacaksan elbise niyetine giyebilirsin düğündede duvaklı olarak giyersin
    ama duvak takmayı düşünüyorsan hiç düğün yapma derim anlamı olmaz