Kinayla saç bakimi

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve Lavanda tarafından 11 Ekim 2008 başlatılmıştır.

11 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Lavanda
  1. Lavanda

Lavanda Başını eğme dik tut Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canlarım benim, bi yardım edin bi fikir verin,saçımı 3 senedir röfle yaptırıyordum, hep üst üste, bide hep düzleştirici kullandım,bu yaz saçlarım dökülmeye başladı, önden açılma oldu,bu arada saçlarımda dipler koyu koyu durunca dur dedim bi boya yaptırıyım hayatımda ilk kez boya yaptırdım amanın o da ne, saçım tutam tutam elime gelmeye başladı, hemen bioksin kullandım,çok şükür dökülme durdu,ama açılan yerler kapansın diye yapmadığım kalmadı, bioksin seruma devam ettim, hc yağı aldım,sarımsak kullandım,neyse yine çok şükür çıkan saçlarım var,istediğim sıklıkta değil ama şunun şurası 2 ay oldu bakımlara başlayalı,ama o yanan saç uçlarım yokmu,ne ucu kulaklarımın hemen üstünden röflenin başladığı yerden saçım öyle bi incelmişki,çok fena,mirmirmirmirmevzuu da burda başlıyor, en son eşim bi ilaç bulmuş bana, ilacın içinde kına,taze cevizlerin kabugu olur ya onun kurutulmuş hali koyu renkil oda,bide sarı sabır (bu sarı sabırda kristal gibi bi taş) onu öğütüp bu üçünü karıştırmam gerekiyormuş, e haliyle saçtada bekleyecek yarım saat bi saat,ama saçımda boya var, boyanın üstüne kına yaparsam benim saçlar ne renk olur, işe nasıl giderim,kına saçı dökermi,:enbuyukkk:

2. 13 Ekim 2008
  3. Lavanda

Lavanda Başını eğme dik tut Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Amaaaan ya kıslar diyeverin işte boyanın üstüne kına olur mu olmas mı

4. 13 Ekim 2008
  5. fistikezmesi

fistikezmesi bu da geçer... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    bildiğim kadarıyla olmaz kız kardeşim kuaför ona bi sorem :)

6. 14 Ekim 2008
  7. Aishu

Aishu Guest

Olmaz karman çorman bi renk olur. Ben kına kullanıodum allerjim vardı boyalara önce iyi oluo saç dökülmüo sürekli kullandiksça saçları döküo ama boyalı saça hiç deneme bence renkler karışcak.Unutmadan kınalı saça sora rengini açmak zor. bekletiolar. Bende 3 aylık kınalıydı en azı git 6 ay sora gel dediler sonrada saçların yanmasına qaranti vermioruz en iyisi 1 yil bekle kullanma hiç bişeydediler. Bekledim saçdakı kına gitti sora bayadım. Benden sölemesi canım :)

8. 14 Ekim 2008
  9. xsxeremim

xsxeremim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    123
    canım kına çok faydalı saça ama boyalı saçın üstüne kına yaparsan inan çıkacak renkten oturup ağlayabilirsin...bence bekle diğer bakımlarla uğraş...

10. 10 Kasım 2008
  11. ayyysem

ayyysem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    peki kınanın ustune boya uygularsak sonuc olumlu olur mu?