kir-çözle mükemmel koltuk temizliği

Konusu 'Püf Noktaları' forumundadır ve Patricia tarafından 12 Aralık 2008 başlatılmıştır.

12 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Patricia
  1. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar şu anda hangi topick te okuduğumu bulamadım. ama koltuk ve halı temizliği için etkili deterjan arıyordum. benim evde kendim var ve sağolsun çok pistir kendisi:))
    ve aksi gibi koltuklarımda krem rengi. her tür halı ve koltuk deterjanını denememe rağmen çıkartamadığım lekeler vardı. ve düşününki eşime sildiriyordum koltukları o kuvvetiyle daha iyi ovalar diye.
    kızlar bu sitede okumuştum kirçöz diye bir deterjan varmı. büyük bir hipremarkette alışveriş ederken deterjan bölümünde gözüme çarptı ve alıp bi deniyim bakayım dedim ve inanın o meşhur koltuk şampuanlarından çok daha ucuzdu. inanmazsınız benım tek kolum amilyatlı olduğu için tek kolumla bastırabildiğim kadar bastırarak temizlik yaptım. yanı daha ıslakken belli olmuyordu ama kuruduktan sonra görünce şok olduk. hele koltukların kol kısımları allahlık durumdaydı ve tek bir leke kalmamış şimdi. ama kızlar ben her koltuk silişimde ılık suya normal çamasır makınası için olan deterjanımdanda bira koyuyorum. yine koydum ikisi birlikte mükemmel sonuç verdi. deneyın gerçekten bence pişman olmazsınız kızlar. neyse sizlerle paylaşayım dedim. şimdi bayram dönüşü işlerim epey yoğun haydı öptüm hepinizi.:enbuyukkk:

2. 12 Aralık 2008
  3. Huli81

Huli81 Ve yine hüsran ve aci... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    cok sagol tatlim benimde krem rengi koltuklarim var temizleyemiyordum
    deniyecegim süper olur insallah

4. 12 Aralık 2008
  5. APRIL78

APRIL78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    slm patricia ben bu kir çözün markası ne yada kutusu felan ne renk biraz tarif eder misiniz

6. 12 Aralık 2008
  7. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    valla kirçözü tek başına denedim benim koltuklarımda krem rengi pek memnun kalmadim ama bide şu deterjanla deneyim.. tşkler bilgi için

8. 12 Aralık 2008
  9. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım tam olarak ılık suya koyuyorum hafif tabiki ılık su kirleri çözerken yardımcı oluyor. kir çöz böyle pembemsi gibi, kutusu var,akışkan bir deterjan öyle mısler gibi bir kokusu yok ama şimdiden soyliyim kızlar. ve herşeye kullanılıyormus. mutfak banyo temizliklerinde falan. oraları henuz denemedim ama koltuklardan memnun kaldım kızlar.

10. 12 Aralık 2008
  11. pembeinci

pembeinci Canan & Murat Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim bildiğim kirçöz beyaz şişesi sen pembe demişsin markası ne ki

12. 12 Aralık 2008
  13. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    beyaz sisesi galiba tüller ve gömlekler icin????

14. 12 Aralık 2008
  15. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar evdede değilimki fotografını çekip koyayım ama çok eminim pembeli morlu olduğuna. şişesimi yenilendi acaba. evet üstünde yazıyordu gömlek yakaları tül perdeler için de kullanılır diye. du bi bakayım internetten . bulduğum sitenin linkini burdan versem yasakmı acaba reklamamı girer?

16. 12 Aralık 2008
  17. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bu linki tıklayın aynen bunu aldım işte. demek tesadüf iyisine denk gelmişim . haklısınız çok marka ve çeşidi varmış. ama hatırladığım doğru pembe kutu :)

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Şubat 2009
  18. 12 Aralık 2008
  19. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    haaa birde canlarım normal bez kullanmıyorum ben koltuk halı silerken. banyo yaparken kullandığımız lif lerden birtanesini ayırdım temizlik için. normal bezler hiç etki etmiyor çünkü.