kırıklara çare

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve edakrxsxk tarafından 5 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : edakrxsxk
  1. edakrxsxk

edakrxsxk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar saçlarım çok kırıldı ama çok zor uzun zamanda uzayan saçlara sahibim şimdide bayağı uzun ama ne fayda kırık kestirmek istemiyorum benim gibi olan ve kestirmeden çaresini bulan varmı forumda rüya22 diye bir arkadaşımız bir formül vermiş ama tamda açıklamamış bilen yada benzer şeyler deneyenler yardım edin lütfen

2. 5 Temmuz 2008
  3. MaviKelebek22

MaviKelebek22 I Need You Now..<3 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet yaa bilen varsa yazsın benm saçım bi kırılıo uçları bi düzleşio garip yani :)

4. 5 Temmuz 2008
  5. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    benim saçlarım da epey kırılmıştı maşadan ötürü
    geçen hafta sonu bi arkadaşımın tavsiyesiyle işe koyuldum faydasi da oldu
    ama tehlikeli, saçlarınızı yakma riskiniz de var dikkatle yapilmasi lazım :bbo:
    şöyle ki;

saçlarınızı tutam tutam alip kıvırıyorsunuz
    malum kıvrılan sacta kırıklar ok gibi dışari firliyo
    mum ile o çıkan saçları yakıyosunuz dikkatlice
    sıcak makas işleminin bi benzeri yani
    fakat dedigim gibi çok dikkatli olunmalı :smiley-cool:

6. 5 Temmuz 2008
  7. MaviKelebek22

MaviKelebek22 I Need You Now..<3 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktor aplaaa :KK70:
    saolasın cnm ya ondan sonra saçımzıın boyu kısalıyormu? a.s.

8. 5 Temmuz 2008
  9. kxuxllxuxmango

kxuxllxuxmango Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende yapılışını görmuştum bunun tv de çokta mantıklı gelmişt. ama kıme dediysem saçı tumden yakarım dedi. bence elinin ayarı olan bı arkadaşla yapılması daha saglıklı olacaktır.

10. 5 Temmuz 2008
  11. edakrxsxk

edakrxsxk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende duymuştum bunu ama biraz tehlikeli ben beceremem valla yinede saol canım başka bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen yazsın rüya22 diye bir arkadaş şunu yazmış 1 şişe badem yağı 1 tane dodeks 1 tane evigen 1 tane bemiks bunlar vitamin ve eczanelerde varmış bunları karıştırmış ama nasıl uygulamış saçına yazmamış ve anladığım kadarıyla arkadaşın saçı kısa

12. 5 Temmuz 2008
  13. kxuxllxuxmango

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    en ıyısını yapmışşın aslında canım. bende geçen sene yıpranan saçlarımı aldım elime makası resmen 3 numaraya yakın sekilde kestim.o kadar kısaydı kı taranmıyordu bıle:)şimdi yenı yenı ama saglıklı uzuyor.

14. 5 Temmuz 2008
  15. kxuxllxuxmango

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    saçım çok dalgalı olmasına ragmen yıprandığı için dalgadan eser kalmamıştı.bıkmıştım kuafore bakıma para harcamaktan.asla asla dıyordum. bır gun içinde aldım elime makası dıplerinden kestim kestim koydum yanıma:) resmen kafayı yıyen tıpler olur ya filmlerde aynen oyle bı sahne. gören herkes şok oldu. çünkü herkes saçlarıma ne kadar duşkun olduğumu bılıyordu. heran depresyona girebılrım dıye duşunup gittim 2 gun sonra kendime peruk aldım:) hanı evde takarım tararım yıkarım keserım dıye:) dışarı çıkarken takmak için değil tabı. oyle oyle atlattım canım.şimdide onumdeki saçlarım dudağıma anca geliyor.

16. 5 Temmuz 2008
  17. kxuxllxuxmango

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben kesinlikle pişman değilim. şimdi kestiğim saçıma bakıyorumda(çekmecemde saklı:)) yıne çoğu kızın saçından daha saglıklı ama bana göre o kadar yıpranmıştı kı daha fazla duramazdım o saçla. şimdi ki saçımla kıyaslıyorum gerçektende ıyı kı kestirmişim diyorum. saçım o kadar dalgalı kı hele denize gittim bu sene herkes kısa olmasına ragmen ne yaptın boyle kendi dalgası mı deyıp durdu. alışmışlardı çunku yıllarca dalgası kaybolan saçıma.
    ilk başlarda çok zorlandım çünkü o zamanlar bıraz daha kıloluydum şuandakı halımden 10 kg kadar:) yuzum yanaklarım çok ortaya çıkmıştı yakışmasına ragmen. baktım olcak gibi değil 3 ayda 10 kg da verdım. kısacası
    eğer saçına gereğinden daha fazla para harcamaya başlamışşan
    evden çıkmadan once saçlarını şekle sokmak için çok uğraşıyorsan
    boyamışşan ve renginden memnun değilsen
    keşke hiç boyamasaydım dıyorsan
    banyodan sonra saçların kuruma aşamasındayken berbat gorunuyorsa
    uzatacak kadar sabırlıysan
    balık etli değilsen
    gözlerini begenıyorsan(kısa saçta dırekt gözler ortaya çıkıyor çünkü)
    bence kestir canım ki ben uzun saçı çok severim. ama bu yukarda yazdıklarıma evet dıyorsan kestir saglıklı saglıklı uzatırsın

18. 5 Temmuz 2008
  19. kxuxllxuxmango

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ozelden msj yazamadım sanırım özel msj yazma durumun kapalı. cevap vereyım canım. bende kuafore gitsem kestiremezdim eminim ki. kuaforler çok kafa karıştırıyor. ve ben asla kestirmem dıyordum. bır gun içinde verilmiş bir karardı makası elime alıp kesmem.
    önce kahkulu kullanamayacağımı bıldığım halde merak ettığım için vede geri dönüşü olmasın dıye koca bır kahkul kestim. baktım felaketın önde gideniyım. bırde fotomu bıle çektim o halde tas kafa gibi:) tamam artık geri dönemem deyıp ordan burdan kestım saçımı. evde kımsede yoktu. en son da kafama şapka taktım kuafore gittim hepsini aynı boya getirsin dıye. adam utanmasa makıneyle kesecekti.makıneyle duzelteyım mı dedi bende yedıremedim kendime::) makasla duzeltti. tahmın etmışşındır artık ne derece kısa olduğunu