kırıkları aldırdım yine başa döndüm diyenler

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve 357SACO tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : 357SACO
  1. 357SACO

357SACO Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben de saçımı uzatmaya çalışanlardanım .sürekli (3 ayda bir) kırıklarını aldırıyorum sonuç mu?hep başa dönüyorum .Peki benim saçlarım nasıl uzayacak ?

2. 18 Eylül 2009
  3. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    saçına düzenli bakım yaparsan, düzleştirici,maşa ve fönden uzak durursan saçların kolay kolay kırılmaz, çatallaşmaz, 3 ayda 1 kuaförü sevindirmene gerek kalmaz. bir de yumuşak yüzlü olmayacaksın, kuaförü baştan korkutacaksın. istediğinden kısa olduğu taktirde ağır tepki vereceğine dair sinyaller alacak, 1-2 cm den fazla kesemeyecek.
    ben 4 aydır uğramıyorum kuaföre, saç uçlarım yeni kesilmiş gibi, en ufak bi incelme,çatallaşma yok.( saçımın ense kısmında problemli 1 tutam var, o tutam hariç)

4. 18 Eylül 2009
  5. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.144
    Ödül Puanları:
    188
    bende aynı dertten muzdaribim valla inat ediyorum 1 sene kestirmiyorum sonra bi bakıyorum saçlar kendinden geçmiş uçları kırıktan geçilmiyo mecbur gidiyorum kırıklar temizlensin diyorum yine 1 sene önceki boyuna dönüyor napıcaz yaa :gitme: bide saçımın yapısı gereği her hafta fön çektiriyorum yoksa çok kabarıyor ve şekle girmiyor mecburum fön çektirmeye çalışıyorumda bakımlı gözükmem lazım,yıllardır aynı kısır döngü sonuç hiç uzamayan ve hep aynı boya geri dönen saçlar tek çaremiz çıtçıt sanırım yada etkili bi bakım, bisürü bakım reçeteleri var kafam karışıyor hangisi en etkili olanı bilemiyorum -tatlicadiarzu-

6. 18 Eylül 2009
  7. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    kabaran ve kuru saçların çaresi yağ bakımlarıdır. haftada 1 yapılan yağ bakımı saçı adam ediyor resmen, hem de uzamasını hızlandırıyor. 1 sene de çok uzun bir süre fön-düzleştirici vs. kullanılan saç için, şekli fln da bozulur zaten saçın, hiç değilse 6 ayda 1 kuaföre gitmek lazım.
    bakım için sadece yarım çay bardağı zeytin yağını sıcak su dolu kabın içine koyarak ısıtıp, parmağı yakmayacak sıcaklıktayken saç diplerine ve uçlarına güzelce yedirip 2 saat kadar bekledikten sonra bitkisel şampuanla yıkamak da yeterlidir. saçı yağladıktan sonra streç film veya boneyle sarıp üstüne de havlu ya da tülbent sarıp arada bir dışarıdan föl makinesiyle ısı vereceksiniz, en son yıkamaya başlamadan önce de 1-2 dk. tutacaksınız makineyi. sonra bitkisel şampuanla yıkayacaksınız. saçlar yeterli neme kavuşunca kendiliğinden daha düz ve yatışık olacak. ayrıca turplu suyu da tavsiye ederim kabarmalara karşı,fakat çalışan kadınlar için zor bi yöntem.

bir de kolay ve zararsız bi düzleştirme yöntemi var, banyodan sonra saçınıza gereken miktarda durulanmaayan bakım kremi veya en basitinden bebe yağını(miktarı abartırsanız saç yağlı gözükür) sürdükten sonra saç kurutma makinenizin geniş ağzı, yani difüzör ile saçınızı tarar gibi yukarıdan aşağıya doğru kurutacaksınız. bu işlemi akşamdan yaparsanız ertesi gün işe giderken saçlar çok güzel bir formda olacak. bi hafta sonu deneyebilirsiniz bunu, risk almamış olursunuz.

8. 18 Eylül 2009
  9. Proserpine

Proserpine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ben ellemiyorum hiç, 5 senedir de saç uçlarımı aldırmaya kuaföre gitmiyorum, 5 senedir 1 kere ellettim saçımı, o da boya içindi. Kırıklarım oldu elbette, ama ben kendim alıyorum onları, istediğim kadar hem de, gidip de kuaföre budatmam saçımın yarısını, hiçbir şekilde de elletmem bundan sonra.

5 senedir de gitmediğim gibi kuaföre saç kestirmeye, belime kadar uzadı saçlarım, gerek kimyasal gerek doğal bakımlarla idare ediyorum saçlarımı, gayet de sağlıklılar ve uçlarından da memnunum.

Devamlı saçına narin bir ipektenmiş ya da sana bağlı ve istekleri olan ayrı bir canlı gibi özen gösterirsen, gerekli bakımları yaparsan hiçbir sorunu olmaz.

10. 18 Eylül 2009
  11. gio

gio alain delonum benim! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayda bir kırıkları aldırsam da yine kırılıyor,aldırmamaya karar verdim artık:eek:lmaz: çünkü uzamıyor diğer türlü ve yine kırılıyor kısa zamanda.bikaç aydır aldırmadım 1 aylık haliyle aynı,arada makası elime alıyorum,gözüme çarpanların ucundan çat çat kesiyorum,tavsiye ederim,boyda bir kısalma olmuyorsositososito

12. 18 Eylül 2009
  13. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu yüzen artık kestiremiyorum.zaten kendi kendine kırılıyor
    Sağlıklı değil ama yapacak birşey yok
    Kuaförlerde budama hastalığı var illa dediğinden fazlaca saç kesecekler..
    Dediğimiz gibi kesseler bahane de uzar,uzar kırığın o kadardı sanane benim kırıklarımdan yahuu ne kadar dediysem o kadarını kes..:eek:klava:

14. 19 Eylül 2009
  15. 357SACO

357SACO Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    uzun olan saçlarımın kırıklarını aldırmak için gittim, kuaför çok güzel olacaksın filan dedi, başımı öne egdim, durmadan kesiyor bi kaldırdım kafamı önden sezen aksu arkadan ajda pekkan küt olmuş saçlarım.....hippie gibi.o günden beri temkinliyim.

16. 19 Eylül 2009
  17. dertlikxixz

dertlikxixz hoşgeldin :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mesela ne gibi bakımlar yapıosun cnm

18. 19 Eylül 2009
  19. orchidea

orchidea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hem bakımları aksatmamak gerek hem de en azında 3-4 ayda bir gidip 1 cmcik kesmek lazım uçlarını... kuaföre biraz gözdağı verin. mesela benim kuaför şimdi bana alıştı ama ilk gittiğimde 'saçlarımı uzatmaya çalışıyorum fazladan gidecek biraz saç bile istemiyorum.' demiştim. azıcıcık kesmişti. sadece kırıklar gidecek kadar.

ancak şu da var saça kırık gözle görülür derecede çoğalmışsa hiç bekletmeyin kestirin. yoksa çoğaldıkça çoğalır. senede bir gider insan ama pir gider...

uzun lafın kısası; saç kırılmasın, püskülleşmesin diye bakımları aksatmıyacağız. ama oldu da kırıklar başladı hemen azıcıcık ucundan keseceğiz ki yayılmasın. kuaförün de gözünü korkutcaz, saç uzatmak için aylar- yıllarca uğraştığımızı baştan söyleyeceğiz....